Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pomoc w doborze całego sprzętu na początek


Recommended Posts

Predator ma gumkę g&g, więc nie trzeba wymieniać i osobiście wziąłbym Aku 11,1V bo ma już założony mosfet i etu.

Gogle Bolle jak najbardziej.

Ochraniacze - mogą być, ale nie jest to ideał.

Rękawice - tych nigdy bym nie tykał, za niewiele więcej masz mechanixy a nie chińszczyznę.

Kulki g&g są świetne, sam używam.

Aku brałbym turnigy/redoxa i 11,1.

Magi, maska i hełm w porządku.

Plejta naprawę bym odpuścił.

I jeszcze pomyślał nad zmianą kolimatora, nie jestem przekonany co do jego jakości.

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites
  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kupowanie tanich kolimatorów do asg nie ma sensu- nawet jeśli można ustawić w nich położenie plamki to obraz jest zaciemnieniony i przekłamany przez co w żaden sposób nie pomaga on w celowaniu. Na dodatek szybkę kolimatora trzeba zabezpieczyć dodatkową osłoną, żeby nie pękła ona przy uderzeniu kulką, co jeszcze bardziej pogarsza i tak marną jakość obrazu. Lepiej dorzuć to 150zł do porządnego chesta z cordury.

Link to post
Share on other sites
Predator ma gumkę g&g, więc nie trzeba wymieniać i osobiście wziąłbym Aku 11,1V bo ma już założony mosfet i etu.

 

Zależy na jaką partię trafi, mogą być założone dwie różne gumki zielone g&g. W starszych partiach, jest ta ciemniejsza, dobra gumka. W nowszych jest jaśniejsza, o wiele, wiele gorsza i należy ją wymienić.

Replika mechanicznie nie jest przystosowana pod 11,1V. Padnie tłok.

 

Golomp

 

 

Wymiana sprężyny jest jak w każdym standardowym AEG'u. Rozkręcasz całą replikę, włącznie z gearbox'em.

 

W replice do wymiany jest głowica tłoka, tłok oraz dysza. Głowicę tłoka również wypadałoby wymienić oraz wrzucić lepszy zderzak tłoka. No i standardowo, podkładkowanie, korekta AOE, smarowanie, dobór gumki i dyszy, osiowanie szkieletu itp. Po prostu, oddać na serwis.

Link to post
Share on other sites

A ten chest rig? Niby z condury :P

http://www.taiwangun.com/kamizelki-chest-rig/chest-rig-gen-iv-multicam-tropic-em?from=listing&campaign-id=19

 

Co do kolimatora to może spytam inaczej - jaki najtańszy sensowny? ;)

 

Rozumiem że wymiana gumki na tę ma sens? https://gunfire.pl/product-pol-1152197775-Gumka-Hop-Up-G-G.html

 

Jeżeli chodzi o baterię to w tym temacie: http://forum.wmasg.pl/topic/158188-gg-gc16-warthog-wildhog-predator/ widziałem że niektóre repliki mają problemy z działaniem na 7.4V. Pytanie jak to się ma do tej repliki, którą wybrałem, czy bebechy są te same i faktycznie lepiej brać 11.1V, czy bezpieczniej 7.4V? Nie zależy mi na ROF.

Link to post
Share on other sites
Nie kupuj gówien od 8fieldsów.

 

Mamy wraz z kumplem kamizelki z 8fielda i sprawują się bez zarzutów. Na forum obiektywni i nieco bardziej elokwentni przedmówcy stwierdzali, że mimo że to chiniol to jakość jest w tej cenie zadowalająca.

 

Kumpel ma dokladnie tego Plate'a co w linku. Jest spoko, ale mi brakuje bocznego panelu.

Ja mam :

http://www.taiwangun.com/kamizelki-taktyczne-2/special-ops-body-armor-olive-8fields?from=listing i również jestem zadowolony.

 

Wcześniej miałem zwykłego JPC (polecam).

 

Jak chcesz mieć szpej taki, którego używają jednostki operacyjne, instruktorzy i który ma zastosowanie bojowe to kupuj za 500-1000 zł, jeśli nie i Taiwan ci wystarczy to możesz śmiało brać. Gwarantuje, że jeszcze to sprzedasz w sensownej cenie jak ci się znudzi.

Link to post
Share on other sites

Mamy wraz z kumplem kamizelki z 8fielda i sprawują się bez zarzutów. Na forum obiektywni i nieco bardziej elokwentni przedmówcy stwierdzali, że mimo że to chiniol to jakość jest w tej cenie zadowalająca.

 

Gratuluję, mieliście szczęście i trafiliście na dobre egzemplarze. Niektórzy takiego szczęścia nie mają.

 

"nieco bardziej elokwentni" - ach tak, śmiałem obrazić ukochanego chinola, więc jestem "nieco mniej" elokwentny, tak? xDDDDDDDDDDDDDD

Link to post
Share on other sites

Koledzy (elokwentni i ci mniej), proszę o spokój xD

 

Kamizelka będzie ta: https://www.weapon76...#/5-color-khaki

 

Po replikę i resztę pierdół z gunfire podjadę jutro, bo mam blisko, pierdoły z taiwana zamówię jak już będę miał replikę.

 

EDIT:

https://gunfire.pl/product-pol-1152208359-Replika-karabinka-GC16-Warthog-9.html

Ten się czymś różni, czy to jest to samo, tylko nieco dłuższe?

Edited by Golomp
Link to post
Share on other sites
"nieco bardziej elokwentni" - ach tak, śmiałem obrazić ukochanego chinola, więc jestem "nieco mniej" elokwentny, tak?

 

Proponuje zajrzeć do pewuena i dowiedzieć się, że definicją wyrazu elokwencja nie jest zamiłowanie do wszystkiego co chińskie, potem przeczytać swoją wypowiedź ponownie i wyciągnąć wniosek.

 

Wrzucę ją raz jeszcze - będzie łatwiej:

 

Nie kupuj gówien od 8fieldsów.

Edited by Budweiser
Link to post
Share on other sites

Co zamierzasz nosić na tej kamizelce?

Nie pisałeś o żadnym dodatkowym sprzęcie, na weekendową jebankę wystarczą 3 midcapy więc lepiej zamiast kamizelki zaczepić 2 fastmagi na pasku od spodni.

 

Najważniejsza zasada: najpierw myślę co chcę nosić a potem dobieram sprzęt. Może uznasz że te 3 midcapy wystarczą i nie chcesz obciążać się niczym więcej a może będziesz wolał 10 reali, radio, pistolet i parę granatów.

 

Plate carrier jest słabym wyborem, plecy pod nim niepotrzebnie się pocą a bez płyt wisi jak szmata. Jego jedyne sensowne zastosowanie to milsimy i inne imprezy gdzie balistyka (lub atrapa) daje ochronę.

 

Nakolanniki olej, będą tylko przeszkadzać. Kup spodnie z wkładkami na kolana - nie będziesz ich w ogóle czuł a ochronią kolana. Jeśli chcesz brać po taniości flektarn z allegro, kub drugie spodnie, wytnij łaty na kolana i wsadź do środka karimatę.

 

Zamiast chinoli rozejrzyj się za Condorem, Flyye albo używanym Miwo. Dasz niewiele więcej albo tyle samo a masz gwarancję że molle są prosto przyszyte.

 

 

Etap wychwalania chińszczyzny, milteca i cymy 028 przechodzi chyba każdy, kto nie miał w rękach niczego innego. Sam 10 lat temu polecałem patterna 83 (panie, opłaca się, wychodzi 8 zł za jedną ładownicę) a potem wstyd był.

Edited by sledz
Link to post
Share on other sites
Plate carrier jest słabym wyborem, plecy pod nim niepotrzebnie się pocą a bez płyt wisi jak szmata. Jego jedyne sensowne zastosowanie to milsimy i inne imprezy gdzie balistyka (lub atrapa) daje ochronę.

Plejty są też do dupy jak się człowiek dużo czołga. Przynajmniej mi nie pasował. Już sama sztywna płyta sprawia, że czołganie jest niewygodne, a jak coś jeszcze na tej płycie powiesimy to czołgając się leżymy na tym - niefajne.

Jeśli chcesz brać po taniości flektarn z allegro, kub drugie spodnie, wytnij łaty na kolana i wsadź do środka karimatę.

Zamiast karimaty można użyć jakiejś gąbki (kiedyś były popularne takie poduszki na ramiona w damskich żakietach czy innych garsonkach) lub pianki podkładowej do paneli. Wyjdzie taniej niż zakup i niszczenie karimaty. Można poszukać "czekolad" od Wz. 2010 i zrobić - tak jak w Wuzecie - zapinane na rzep kieszenie.

Link to post
Share on other sites

Co zamierzasz nosić na tej kamizelce?

 

Dobre pytanie, na pewno ze 3 mid capy i radio, być może jakąś butelkę wody, czerwoną szmatę. Tak na prawdę to sam jeszcze do końca nie wiem.

Pistolet chciałbym kupić, ale za jakiś czas. Na początek go nie potrzebuję i kupię jak troszkę bardziej się wkręcę. Zawsze troche mniej boli te kilka stówek potrzebnych na start :D

Pomysł plejta odrzuciłem wcześniej, bardziej praktyczny wydaje mi się chest rig

 

Jeśli chodzi o spodnie to właśnie celowałem w normalne bojówki + na to nakolanniki, żebym mógł spodni używać na co dzień i żebym mógł w nich wygodnie siedzieć/leżeć po kilka godzin nie wyglądając jak debil. Po drugie nakolanników mogę używać z dowolnymi spodniami, włącznie z tymi które juz posiadam :P

 

Jak klęknę na jakimś betonie czy czymś twardym w spodniach, które wkładkę mają pod materiałem to nie przetrą się one jakoś mega szybko?

 

W takich spodniach: https://www.weapon762.com/combat-trousers/259-tmc-gen2-combat-trouser-with-knee-pads-aor2.html

ta plastikowa część wkładki idzie na zewnątrz a pianka do środka, nie?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...