Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G&G CM16 Raider vs BOYI BI416 vs Specna Arms SA-B02


Recommended Posts

Moim zdaniem G&G Raider. Sam miałem identyczny model Specny, to dobra replika, ale gdybym teraz miał kupić coś eMkowatego w tym budżecie wybrałbym G&G. Boyi nawet bym sobie głowy nie zawracał. "Szybka" wymiana sprężyny w Specnie mi zajmowała 15 minut, przydaje się jeśli czasami jezdzisz na CQB a czasami do lasu, ale nie wiem czy rzeczywiście można to nazwać "szybką wymianą". :)

Link to post
Share on other sites

Bierz metalową specnę. Żadne plastikowe G&G, żadna plastikowa Specna Core, żadne boyi. Jak stać Cię na metalową specnę - bierz. Jeśli masz 800zł, bierz EA. Jeśli masz 1000zł bierz VFC. Patrzę na to czysto z punktu technicznego, gusta są różne.

Link to post
Share on other sites

A jak z jakością korpusu g&g ? Jest wytrzymały i sprawia wrażenie solidnego ?

 

Ja mam GC16 Wild hog 13.5" - korpus jest solidny i replika ładnie wykonana, natomiast chwyt przedni wydaje się wykonany z trochę ciekiego metalu, tzn po prostu jest cienki, choć nic sie nie wygina. Źle nie jest... VFC na żywo nie widziałem, więc nie wiem jak wygląda, ale ja chce zrobić ostry tuning w środku - wymiana szkieletu na RetroArms komory na Prowin i sporo innych dupereli. Dlatego wybrałem tańszą replikę.

Link to post
Share on other sites

aaawww mój błąd, CM16 też miałem w rękach bo sklep przez pomyłke przysłał mi CM16 zamiast GC16 :D.

Sam plastik nie jest zły, w sumie przypomina mi nieco tworzywo z G36C Umarexa które niby jest wzmacniane włóknem szklanym (nie wiem ile w tym prawdy). Replika jest natomiast dość lekka, szczególnie jak na swój rozmiar (Wild hog 13.5") także krótsze wersje będą pewnie jeszcze lżejsze. Przez tą lekkość sprawiała wrażenie zabawki. Poza tym w jakieś recenzji na YT koleś narzeka że w wersjach CM16 palą się bezpieczniki bo silnik 18000 RPM nie daje rady z napędzeniem, nie wiem ile w tym prawdy bo nie strzelałem z tej CM16.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...