Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Boczniak jako główna


Recommended Posts

Kisić się we własnym sosie może i się da, ale ten sos będzie chciał się zmienić. Po góra roku ktoś kupi chociażby M4 za sto złotych i nagle każdy będzie chciał mieć elektryka, a że te za stówkę są słabe to zaraz pojawi się MP5 Galaxy, CM028 czy coś droższego.

Tak było u mnie - trzy czy cztery springi. Pojawia się M4 za stówkę - szał ciał! Jakie to jest super, a jak strzela szybko. Ło Jezu! Fakt, że M4 padło szybciej niż strzelało, ale każdy już wiedział, co to elektryk i każdy chciał. Z czasem było tak, że nowi nie kupowali shotgunów od DE czy AGM, a zbierali na elektryki.

Link to post
Share on other sites

Chyba jedyny przypadek kiedy można zacząć od pistoletu to ograniczenie się do cqb wiosną i latem (przeciwnicy nie będą za grubo ubrani).

Jak znajdzie się przecenionego cymoglocka poniżej 200 zł można go kupić zamiast shotguna agm i odkładać na coś dłuższego.

Link to post
Share on other sites

Najniższy obecnie próg wejścia z repliką AEG, który można polecić:

 

https://gunfire.pl/product-pol-1144792765-Replika-karabinka-CM028S.html - tylko należy być delikatnym z kolbą, niestety jest to najsłabszy element w tej replice.

 

trochę drożej: http://redberet.pl/p/71/1152252195/jg-replika-jg068mg-pistolety-maszynowe-repliki-elektryczne-repliki-asg.html

 

jeszcze drożej: http://azteko.pl/cyma-cm028a-tactical-p-4946.html - ale z kolbą stałą i podstawowymi szynami, więc zawsze potem dorzucić można jakiś bieda kolimator czy rączkę taktyczną i brak problemu łamiącego się zatrzasku kolby.

 

Reszta opcji to pompki od AGM, DE i Cymy.

 

Żadne pistolety - celność, zasięg, szybkostrzelność, pojemność magazynka - we wszystkich tych aspektach pistolet przegrywa z dowolnym nawet najtańszym AEGiem (również z tymi nie polecanymi).

Link to post
Share on other sites

Lepszym wyborem będzie kupienie za około 100 full plastikowego pseudo ersoftowego M4 z plastikowymi bebechami w środku i da na pewno więcej frajdy. oczywiście to też wywalenie kasy w błoto ale dużo "fajniejsze" ;)

 

Albo kup sobie lepiej jakąś strzelbę:

 

https://gunfire.pl/product-pol-1152189742-MP003.html

 

Strzela przyzwoicie i jest dość solidnie wykonana.

Link to post
Share on other sites
Lepszym wyborem będzie kupienie za około 100 full plastikowego pseudo ersoftowego M4 z plastikowymi bebechami w środku i da na pewno więcej frajdy. oczywiście to też wywalenie kasy w błoto ale dużo "fajniejsze" :icon_wink:

 

Oj, nie, nie, nie... Kiedy miałem miesięczny staż w airsoftcie, to pierwszy raz miałem kontakt z elektrykiem tego typu (dokładnie CM.021) i już wtedy byłem wprost zachwycony... że posłuchałem innych, i nie pchałem się w to badziewie, tylko kupiłem pompę. I to pomimo, że gracze biegali wówczas z replikami w okolicach 300 FPS. Teraz, kiedy średnia na spotkaniach to jakieś 450 FPS, to nie wyobrażam sobie irytacji, jaką przeszedłby użytkownik takiej zabawki.

 

 

Warto dołożyć / dozbierać do pełnoprawnego AEGa (typu CM.028 Cyma lub G608 JG). Teraz niestety nawet z repliką strzelby trudno o dobrą zabawę, chyba że w CQB (a wtedy i tak równie dobra klamka).

 

Klamka natomiast nie byłaby takim złym wyborem, jeśli zainteresowany brałby udział w rozgrywkach CQB, a kupno długiej repliki elektrycznej byłoby wyłącznie kwestią czasu. Dopóki rozgrywki odbywają się w miarę ciasnych korytarzach, klatkach schodowych i pomieszczeniach, to krótka replika gazowa ma parę zalet nad długimi elektrykami (gabaryty, błyskawiczne oddanie strzału po naciśnięciu spustu). W momencie jednak, kiedy rozgrywka przeniosłaby się na otwarte hale lub poza budynki, szybko można się zrazić.

 

Oczywiście, trzeba by zminimalizować budżet na klamkę, by jak najszybciej dozbierać na główną replikę. I tutaj odpowiedź wydaje się jedna: Beretta M9 od STTI. Jest bardzo tania, nieawaryjna, oszczędna, a po kupnie długiej repliki, może służyć w roli broni bocznej. M9 od STTI ma też jeszcze jedną, olbrzymią zaletę - zima jej nie straszna, więc może się okazać, że autor będzie korzystał z tej taniej repliki jeszcze przez wiele lat.

Link to post
Share on other sites

M9 od STTI ma też jeszcze jedną, olbrzymią zaletę - zima jej nie straszna, więc może się okazać, że autor będzie korzystał z tej taniej repliki jeszcze przez wiele lat.

 

Replika plastik-fantastik i zawsze budzi uśmiech politowania u innych graczy, który znika, jak zobaczą wywalenie całego magazynka bez syfonu i w dodatku zimą.;) No i całkiem wystarczający jak na boczniaka zasięg.

Link to post
Share on other sites

M9 STTI - błyskawiczne oddanie strzału.

Wybierz jedno :icon_biggrin: STTI ma paskudnie długą drogę spustu zanim strzeli, a do tego spust stawia większy opór niż np. w gazowym Glocku. I nie odbija tak szybko. W kaburze zawsze noszę ją z naciągniętym kurkiem.

Beretta STTI to narzędzie służące do wyjęcia raz-dwa razy na strzelanie, jak masz przeciwnika za blisko. Jako replika główna, nawet w CQB, ma po prostu za kiepskie osiągi, dobrze się sprawdza w terenach mieszanych, gdzie tylko przechodzisz przez budynek albo zajmujesz go, żeby potem zająć pozycję z długą repliką w oknie. Do lasu ostatnio nawet jej nie biorę, choć do strzelania w plecki jest w sam raz.

To bardzo dobra replika za swoją cenę (sam mam dwie), ale do użytku tylko jako boczniak i na okazjonalnym klamka party.

Edited by kukunamuniu
Link to post
Share on other sites

Prawda, repliki krótkie bez blowbacku to niezbyt dobry przykład w kontekście szybkiego oddawania strzałów, ale jednak po napięciu kurka pierwszy można oddać dość szybko - a w ciasnych pomieszczeniach często to ten pierwszy decyduje.

 

Paskudnie długą drogę spustu to ma ichnie Mk23 :icon_wink:

 

Kilka razy (z różnych przyczyn) używałem jej jako podstawowej w CQB i naprawdę nie było tak źle. Mając chwilę czasu na wymierzenie, da się każdą kulkę pakować w cel wielkości sylwetki człowieka z tych 25 metrów. W przypadku otwartej wymiany ognia z AEGowym przeciwnikiem na takim dystansie oczywiście niewiele można zrobić, ale łażąc po klatkach schodowych lub małych pomieszczeniach - daje radę!

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...