Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Rozpoczynanie z ASG


Recommended Posts

Witam, ostatnio dostałem propozycje dołączenia do grupy ASG no i zacząłem się poważnie zastanawiać. Czytałem dużo poradników tutaj na forum, ale nadal poszukuję kilku odpowiedzi.

Na początek mam zamiar kupić Cyma CM028 i tu już mam jedno pytanie. Skoro kolba nie jest z prawdziwego drewna to czy są duże szanse, że jako amator rozwalę ją przez jakieś otarcie czy raczej nic się nie stanie.

2. Dużo osób widziałem pod komentarzami, że kupując Cyme muszę zainwestować w ładowarkę i baterie. Myślicie, że na początek ta podstawowa wystarczy czy może już możecie mi polecić model na jaki warto będzie to wymienić.

3. Czytałem poradnik o kulkach, ale tutaj również nie wiem czy do Cymy mam wybrać kulki 0.20 czy może 0.23, możecie coś polecić?

Myślę, że to wszystko. Z góry dziękuje za pomoc.

Edited by CeTe
Link to post
Share on other sites

1. Jak nie będziesz nią uderzał w ściany itd. to będzie ok.

 

2. Na początek to co fabryka dała będzie ok. Ewentualnie dokup ładowarkę dobrą (może ktoś z teamu już ma i możesz dawać baterię do naładowania tej osobie).

 

3. Ja bym sypał 0.25g G&G.

Link to post
Share on other sites

Przepraszam, ale nie mogłem edytować postu wyżej.

Znalazłem odpowiedź od tanie militaria, że baterie najlepiej dokupić LiPo 7,4V 1800mAh 25C - TM energy.

Rozumie, że ma ona takie same wejście jak i ta standardowa w cymie, a jaką ładowarkę dobrać do takich 2 baterii?

Edited by CeTe
Link to post
Share on other sites

Nie wiem jaka batka wchodzi do kolby w Cymie, ale lepiej kup LiPo Redoxa jeśli to ma być taki rozmiar, po co przepłacać? ;) Dwóch baterii nie potrzebujesz raczej teraz, na zapas noś sobie stockowego NiMHa, w lecie da radę.

Wtyk będzie w Redoxie na T-Connect, ale części potrzebne do wymiany kosztują złotówkę, a jak masz lutownicę i obie ręce, to sprawa zajmie Ci 15 minut. Replika będzie lepiej działać.

Ładowarka IMAX B6 albo jego klon Redox Alpha v2 albo v3. Ale jak masz ekipę to na razie komuś daj do ładowania, zamiast wydawać kasę.

Link to post
Share on other sites

Na razie zainwestuj w ochronę wzroku i odpowiednie obuwie. Jeśli kupno ładowarki i baterii nie odbija się na budżecie to w sumie ok, możesz kupić już teraz. Jeśli jednak ma to być kosztem czegoś to póki co lepiej byłoby się wstrzymać.

Link to post
Share on other sites

CeTe tak w sumie to poza ochroną oczu (porządną i atestowaną) ładowarka to podstawowy zakup. Pakiet zasilający dodawany do repliki ładowany dobrą ładowarką popracuje dość długi czas, ładowany zasilaczem z pakietu ma szansę paść po kilku miesiącach. Jaką ładowarkę kupić napisał Kukunamuniu, jak sobie poradzić do czasu zakupu swojej też.

Natomiast ze złączkami jest trochę chaosu. Najczęściej sprzedawane pakiety akumulatorów w sklepach airsoftowych mają złączkę typu mała Tamiya ( na 95% taka będzie i w replice i w aku do niej dodanym). W sklepach modelarskich (gdzie i ładowarki i akusy kupisz taniej niż w airsoftowych) akusy nie mają zamontowanych złączek ( modelarze mają jeszcze więcej stosownych złączek). Natomiast w airsofcie w tej chwili mała Tamiya została wyparta przez złączki typu Tdeans.

I tu się robi istny burdel bo nigdy nie wiadomo kto co ma.

Ja osobiście polecę zmianę Tamiyi na Tdeansy. Koszt niewielki bo złączka kosztuje około 2pln i w zasadzie można je wymienić albo w domu ( potrzeba umiejętności lutowania i lutownicy) lub zlecić w sklepie podczas zakupu ( uwaga bo nie wszystkie sklepy mają serwis).

Link to post
Share on other sites

Oczywiście bezpieczeństwo przede wszystkim i już rozglądam się za goglami (nie lubię nosić okularów) i maskę na twarz. Czyli na pierwsze miesiące radzicie pozostać przy tym co dostanę w zestawie i zapoznać się z tematem a jak już padnie ten podstawowy to za czymś się rozglądać? Jestem kompletnym świeżakiem i nie mam pojęcia czy ta podstawowa bateria wystarczy mi na strzelanie z innymi, którzy pewnie już mają dużo lepszą elektrykę i stąd moje obawy :icon_smile:

 

A tak poza tematem czy może ktoś wie, gdzie kupić podobny mundur do tego na zdjęciu w zakresie 200zł? Potrzebuję na obóz szkoleniowy a przy okazji mógłbym go używać na asg.

ocp.jpg

Edited by CeTe
Link to post
Share on other sites

Na początek, o ile budżet pozwoli na kupno lepszej ładowarki, Imax b6 to doskonała propozycja, naładuje ci początkowego Ni-mha jak i późniejsze li-po. No i ta wygoda.

 

Ja stockową baterię, stockową ładowarką zepsułem juz drugiego dnia. Kulka w lufie się zacięła, a ja myślałem, że bateria nie ma siły więc podłączyłem ją do gniazdka na pełny cykl... xD

 

I jako amator tego sportu mogę jeszcze doradzić(tak jak Arend napisał), byś przy zakupie poprosił sklep o zmianę wtyków na t-deans, zrobią to za groszę, a później oszczędzisz sobie kłopotów. Np. Imax b6 nie ma w komplecie małej Tamiya więc trzeba szukać i dopłacać za przejściówki.

Link to post
Share on other sites

Oczywiście bezpieczeństwo przede wszystkim i już rozglądam się za goglami (nie lubię nosić okularów) i maskę na twarz. Czyli na pierwsze miesiące radzicie pozostać przy tym co dostanę w zestawie i zapoznać się z tematem a jak już padnie ten podstawowy to za czymś się rozglądać? Jestem kompletnym świeżakiem i nie mam pojęcia czy ta podstawowa bateria wystarczy mi na strzelanie z innymi, którzy pewnie już mają dużo lepszą elektrykę i stąd moje obawy :icon_smile:

 

A tak poza tematem czy może ktoś wie, gdzie kupić podobny mundur do tego na zdjęciu w zakresie 200zł? Potrzebuję na obóz szkoleniowy a przy okazji mógłbym go używać na asg.

ocp.jpg

Dokładnie w tym camo to słabo za 200 PLN, może jakiś kiepski.

Ale brytyjski kontraktowy MTP jest bardzo podobny - te same kolory, tylko kształt ciapek jak w leśnym DPM.

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze primo, przelutuj w replice styk na t-connect i kupuj akumulatory z T-connectem. Dużo lepsza wydajność prądowa niż na standardowej małej tamiya która jest we wszystkich replikach. Chyba nigdy nie rozumiem ludzi którzy mimo posiadania googla i wumazgu nadal trafiają na shitstrony typu "taniemilitaria" "militaria.pl". GUNFIRE.PL ma niestety najlepszą ofertę w tym kraju. na w/w stronach masz nie dość, że kiepskie opisy sprzętu, to jeszcze masz ceny z dużą marżą.

 

Co do szpeju to zapomnij na razie. Będzie czas na to. Lepiej wydać 3 stówy na dobrą ochronę oczu typu wyższe modele ESS niż na lans. Albo ochronę oczu budżetową, ale spełniającą normy (na przykład bolle tracker z gunfire'a) i odłożenie kasy na replikę markową M4. Serio, w dresie lata się też dobrze, a maskowanie na odległościach airsoftowych nie działa tak czy siak. Zresztą z cymą 028 to by ci bardziej pasował mundur typu deszczyk, albo chociaż biedowuzeta, ale antoś zakazał.

Edited by KnightMoritz
Link to post
Share on other sites

Nie Antoś zakazał tylko zakaz był już dużo wcześniej. Antoni rozszerzył grono osób uprawnionych do legalnego noszenia munduru WP.

Standardowo - priorytety to ochrona oczu, replika (+ gumka oraz ew. bateria LiPo i ładowarka) i dobre kulki. Dopiero wtedy mundur i szpej. Jak ktoś bardzo chce mundur, a z kasą bieda to trzeba pogodzić się na albo brytyjski/holenderski DPM albo na niemiecki Flecktarn.

Link to post
Share on other sites

Co do baterii i ładowarki bardzo dziękuje za pomoc, trochę to trwało zanim to przyswoiłem, ale już myślę, że wiem o co chodzi.

Na bezpieczeństwo typu maska i gogle też już mam odstawioną osobną pulę kasy, także spokojnie na tym oszczędzać nie będę :)

A szpej bardzo potrzebuję, bo jestem na studiach typu mundurowych i potrzebuję go na obóz :) skoro odradzacie mi w takiej kwocie munduru to czy ktoś może już powiedzieć w jaką kwotę trzeba zapłacić za w miarę wygodny i wytrzymały? Bardzo podobna mi się zestaw admina OFF, ale jeszcze nie znam nazw mundurów :)

Link to post
Share on other sites
Bardzo podobna mi się zestaw admina OFF, ale jeszcze nie znam nazw mundurów

 

Meh, spodnie w wz.93 od Currahee i oliwkowy combat shirt też tej samej firmy. Tylko teraz taki komplet kosztuje jeszcze więcej niż parę lat temu. Jak potrzebujesz czegoś na studia/obóz to nie patrz lepiej na chińszczyznę. Zobacz w czym biega Twoja grupa. Kontraktowy DPM na początek będzie ok w razie czego i można dobrać szpej w olive lub coś z brytyjskiego demobilu.

Link to post
Share on other sites

Jeśli same kulki i butelka wody to na początek wystarczy je upchać w kieszeń udową w spodniach. Noże, latarki - zależy od ilości, ale też upchasz je po mundurze lub na pasku od spodni (i mówię to jako praktyk, bo w robocie tak właśnie noszę). No chyba, że będziesz musiał mieć dużo rzeczy na szybkim dostępie (czyt. nie w plecaku), ale to ciężko doradzić co Ci będzie najbardziej pasować do potrzeb (bo nie wiemy dokładnie co będziesz nosić).

Link to post
Share on other sites

Jeszcze dodatkowo pytanie. Przyszła mi właśnie replika, póki co nie kupuje do niej baterii i ładowarki i chcę zapytać co zrobić z tym co mam? Od razu baterie podpiąć do ładowarki czy może na początku ją rozładować? Instrukcja jest po chińsku także nie bardzo rozumie :icon_biggrin:

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

Baterię masz pewnie NiMh więc na spoko podepnij pod replikę i sprawdź czy bangla. Jak bangla to banglaj aż zdechnie i wtedy ładuj. Tego typu ogniwa możesz doładowywać bez wcześniejszego rozładowania, ale dobrze im zrobi pierwszych kilka (2-3) cyklów rozładowania i naładowania.

 

Jeżeli masz ogniwa LiPo to inni niech się wypowiedzą jak z się nimi obchodzić żeby żyły dłużej.

 

Aaa możesz jeszcze trafić NiCd jakieś zapomniane tu to obowiązkowo najpierw do repliki - rozładować i dopiero potem ładować ;) I tak za każdym razem ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...