Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Trochę ta cena jest dla mnie podejrzana, podobna strzelba od APS kosztuje znacznie więcej :). Z drugiej strony tam system jest zupełnie inny. Do marki Golden Eagle mam średnie zaufanie po ich replikach w Taiwangunie.

Jestem ciekaw jak się sprawdza połączeniu systemu gazowego i łusek od strzelb sprężynowych. Jeśli ktoś by kupił to sam jestem ciekaw opinii, może to być ciekawa alternatywa dla broni bocznej.

Link to post
Share on other sites

Z tego co rozumiem, jest to kopia Tokio Marui i według opinii z Reddita, jest w porządku, a niektórym bardzo się podoba. Ten APSa wywala łuski, także tego. Jak wróci do sklepu to chyba się skuszę.

Edited by Mixon
Link to post
Share on other sites
  • 9 months later...

No, troszkę to zajęło. Ostatecznie drugi raz nie zastałem wersji, która mi się spodobało (z rozkładaną rączką), ale doszedłem do wniosku, że pewnie byłyby problemy z włożeniem do bandoliera.

Wziąłem tę wersję.

Ogólne pierwsze wrażenia dobre. Ciężki metalowy kloc, czółenko z przyjemnego, matowego plastiku. Bezpiecznik chodzi ciężko, przeładowywanie łatwiejsze niż w 003 AGMa, spokojnie można przeładowywać jedną ręką a'la Madness Combat 7. Jedyne co chrobocze jak się nim macha, to sprężyna w magazynku. Po włożeniu dwóch z trzech łusek z zestawu, problem znika. Poza jakimś dziwnym mosiężnym cyckiem na końcu lufy, nie ma przyrządów celowniczych. Możliwe, że oznaczenia trybu ognia (3 kulki vs 6 kulek) są odwrotnie, lub system średnio działa - póki co przestrzelałem na trójeczce i magazynki nabite do fulla starczyły na 5 strzałów, nie 10, a magazynki rzekomo biorą 30. Kulki lecą porównywalnie z AEPem MP7, więc podejrzewam, że te 250fps to ma.

Pokrywa komory na shellsa znajduje się po lewej stronie osłony spustu, co w sumie znacznie ułatwia życie mańkutom. Posiada dwa stopnie - pierwszy stopień otwiera okienko, łuskę możemy sobie wygrzebać, drugi stopień wyrzuci łuskę na ziemię. Trzymając strzelbę do góry nogami ma to wystarczająco dużo siły aby łuska wypadła z komory na ziemię. Łuski GFC i Cyma podają bez problemu. Przy ładowaniu gazem, trochę ucieka na boki, ale dawno się gaziakami nie bawiłem, więc może wyszedłem z wprawy.

Póki działa nie planuję rozkładać, ale jeśli ktoś się chce dowiedzieć czegoś więcej lub jakiś poglądowy filmik ala KhanSeb, mogę coś nagrać. Jak się nie rozleci po tygodniu to zdecydowanie ciekawsza opcja od sprężynowych tri-shotów, jak dla mnie.

Edited by Mixon
Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...
  • 1 month later...

Mixon - jak twoja strzelba działa obecnie? Ja kupiłem żone ostatnio wersję z kolbą od M4. Działa ale jest problem z tym mechanizmem regulującym podawanie kulek (mnie podaje zwykle 4-5, niezależnie od nastawy), przez co jest ciężko o jakiś porządny zasięg (górna lufa nawet 0.25 podkręca za mocno, dwie dolne są lecą dość prosto ale nie mają specjalnie dużego zasięgu, max 20 m).

Chciałbym w tym pogrzebać ale nie bardzo wiem jak to rozebrać.

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Odkopię troszkę temat bo mam dwie rzeczy do dodania:

 

1) Zauważyłem ciekawy sposób działania przy trybie 6-kulek. Mianowicie choćbym nie wiem co robił to pierwszy strzał z nabitego do pełna shellsa, zawsze strzela 3ma kulkami a dopiero kolejne 6cioma O.o (BTW instrukcja/oznaczenia pokazują na odwrót ustawienie dla trybu 3 i 6cio kulkowego).

2) Dziwne zachowanie czółenka.  Niedługo po zakupie repliki pojawiła się dziwna usterka - mianowicie kiedy przeładowałem na pusto lub z kulkami, to mechanizm się nie blokował i wystarczyło podnieść lufę do pionu aby czółenko się cofało, mniej więcej do połowy. Nie powodowało to załadowania kolejnych kulek. Co ciekawe usterka tak samo jak się pojawiła, tak też zniknęła (cuda).
Od jakiegoś czasu za to mam inny problem - czółenko również robi się zupełnie luźne, ale dopiero po strzale. I co najciekawsze, problem nie występuje kiedy wystrzelę już przed-ostatnie 3/6 kulek (zależnie od trybu), nie przeładuję jeszcze ponownie a w shellshie jest jeszcze 3/6 kulek na ostatni strzał. Nie ma tego problemu również po wystrzeleniu ostatniego strzału O.o.
Nie znalazłem póki co na necie opisu takiego zachowania i/lub porad co do ew. naprawy, także gdyby ktoś coś wiedział w temacie to będę wdzięczny za informację :)

Link to post
Share on other sites
11 minut temu, shaw napisał:

Odkopię troszkę temat bo mam dwie rzeczy do dodania:

 

1) Zauważyłem ciekawy sposób działania przy trybie 6-kulek. Mianowicie choćbym nie wiem co robił to pierwszy strzał z nabitego do pełna shellsa, zawsze strzela 3ma kulkami a dopiero kolejne 6cioma O.o (BTW instrukcja/oznaczenia pokazują na odwrót ustawienie dla trybu 3 i 6cio kulkowego).

2) Dziwne zachowanie czółenka.  Niedługo po zakupie repliki pojawiła się dziwna usterka - mianowicie kiedy przeładowałem na pusto lub z kulkami, to mechanizm się nie blokował i wystarczyło podnieść lufę do pionu aby czółenko się cofało, mniej więcej do połowy. Nie powodowało to załadowania kolejnych kulek. Co ciekawe usterka tak samo jak się pojawiła, tak też zniknęła (cuda).
Od jakiegoś czasu za to mam inny problem - czółenko również robi się zupełnie luźne, ale dopiero po strzale. I co najciekawsze, problem nie występuje kiedy wystrzelę już przed-ostatnie 3/6 kulek (zależnie od trybu), nie przeładuję jeszcze ponownie a w shellshie jest jeszcze 3/6 kulek na ostatni strzał. Nie ma tego problemu również po wystrzeleniu ostatniego strzału O.o.
Nie znalazłem póki co na necie opisu takiego zachowania i/lub porad co do ew. naprawy, także gdyby ktoś coś wiedział w temacie to będę wdzięczny za informację :)

EDIT Posiadam taką wersję repliki 

PS. Nabijanie gazem jest faktycznie tutaj jakieś takie nie za bardzo, ale winię tutaj zawór i planuję wymienić dziada.

 

Link to post
Share on other sites
W dniu 25.12.2019 o 19:31, SHOGUN_YAMATO napisał:

Mixon - jak twoja strzelba działa obecnie? Ja kupiłem żone ostatnio wersję z kolbą od M4. Działa ale jest problem z tym mechanizmem regulującym podawanie kulek (mnie podaje zwykle 4-5, niezależnie od nastawy), przez co jest ciężko o jakiś porządny zasięg (górna lufa nawet 0.25 podkręca za mocno, dwie dolne są lecą dość prosto ale nie mają specjalnie dużego zasięgu, max 20 m).

Chciałbym w tym pogrzebać ale nie bardzo wiem jak to rozebrać.

Wybacz brak odpowiedzi, ogólnie regulację ilości kulek sobie darowałem, bo robi co chce. Moja działa okej, trzeba było się trochę pobawić aby nie przeciekała, ostatecznie podłączyłem HPA i jestem zadowolony. Jak będą święta to być może kupię bratu drugą i zobaczę czy coś poprawili. Słyszałem, że są dwie generacje, naprawili głównie przeciekanie, niektóre wersje dostały szynę górną.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...