Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
Mixon

Golden Eagle/JAG Arms M870

Recommended Posts

Trochę ta cena jest dla mnie podejrzana, podobna strzelba od APS kosztuje znacznie więcej :). Z drugiej strony tam system jest zupełnie inny. Do marki Golden Eagle mam średnie zaufanie po ich replikach w Taiwangunie.

Jestem ciekaw jak się sprawdza połączeniu systemu gazowego i łusek od strzelb sprężynowych. Jeśli ktoś by kupił to sam jestem ciekaw opinii, może to być ciekawa alternatywa dla broni bocznej.

Z tego co rozumiem, jest to kopia Tokio Marui i według opinii z Reddita, jest w porządku, a niektórym bardzo się podoba. Ten APSa wywala łuski, także tego. Jak wróci do sklepu to chyba się skuszę.

Edited by Mixon

No, troszkę to zajęło. Ostatecznie drugi raz nie zastałem wersji, która mi się spodobało (z rozkładaną rączką), ale doszedłem do wniosku, że pewnie byłyby problemy z włożeniem do bandoliera.

Wziąłem tę wersję.

Ogólne pierwsze wrażenia dobre. Ciężki metalowy kloc, czółenko z przyjemnego, matowego plastiku. Bezpiecznik chodzi ciężko, przeładowywanie łatwiejsze niż w 003 AGMa, spokojnie można przeładowywać jedną ręką a'la Madness Combat 7. Jedyne co chrobocze jak się nim macha, to sprężyna w magazynku. Po włożeniu dwóch z trzech łusek z zestawu, problem znika. Poza jakimś dziwnym mosiężnym cyckiem na końcu lufy, nie ma przyrządów celowniczych. Możliwe, że oznaczenia trybu ognia (3 kulki vs 6 kulek) są odwrotnie, lub system średnio działa - póki co przestrzelałem na trójeczce i magazynki nabite do fulla starczyły na 5 strzałów, nie 10, a magazynki rzekomo biorą 30. Kulki lecą porównywalnie z AEPem MP7, więc podejrzewam, że te 250fps to ma.

Pokrywa komory na shellsa znajduje się po lewej stronie osłony spustu, co w sumie znacznie ułatwia życie mańkutom. Posiada dwa stopnie - pierwszy stopień otwiera okienko, łuskę możemy sobie wygrzebać, drugi stopień wyrzuci łuskę na ziemię. Trzymając strzelbę do góry nogami ma to wystarczająco dużo siły aby łuska wypadła z komory na ziemię. Łuski GFC i Cyma podają bez problemu. Przy ładowaniu gazem, trochę ucieka na boki, ale dawno się gaziakami nie bawiłem, więc może wyszedłem z wprawy.

Póki działa nie planuję rozkładać, ale jeśli ktoś się chce dowiedzieć czegoś więcej lub jakiś poglądowy filmik ala KhanSeb, mogę coś nagrać. Jak się nie rozleci po tygodniu to zdecydowanie ciekawsza opcja od sprężynowych tri-shotów, jak dla mnie.

Edited by Mixon

Witam, jak gazowa solniczka śmiga po większym przebiegu? Czy były jakieś nieszczelności? Ewentualnie na jaką odległość donosi kulki (nie miałem styczności z aepami więc nie mam porównania).

Mixon - jak twoja strzelba działa obecnie? Ja kupiłem żone ostatnio wersję z kolbą od M4. Działa ale jest problem z tym mechanizmem regulującym podawanie kulek (mnie podaje zwykle 4-5, niezależnie od nastawy), przez co jest ciężko o jakiś porządny zasięg (górna lufa nawet 0.25 podkręca za mocno, dwie dolne są lecą dość prosto ale nie mają specjalnie dużego zasięgu, max 20 m).

Chciałbym w tym pogrzebać ale nie bardzo wiem jak to rozebrać.

Znalazłem jak rozebrać marui. Więc jako klon TM pewnie rozbiera się go podobnie.

https://m.youtube.com/watch?v=6LggHcMiEXo

są nagrane 4 części z rozbieraniem i 2 ze składaniem, mam nadzieję, że to pomoże.