Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] Famas SV [CG]


Recommended Posts

  • Replies 255
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie wiem o jakie ciężarki chodzi :P

 

a preckę możesz wstawić, pewnie zauważyłeś że lufa wewnętrzna sięga do 14 cm od wylotu lufy patrząc; więc nie jest długa. Można wstawić preckę dłuższą, tylko pytanie, czy w replice za 120zł warto wstawiać lufę za 100zł? ;)

Link to post
Share on other sites

Witam.ja również przymierzam się do tego guna i moje pytania sa nastepujące:

Czy można go posmarowac bez rozkręcania?Tj.Czy pierwsza kulka w smarze wystarczy?

Czy komus jescze odłamał się ten pazur od ładowania?jeżeli tak to czy to wymienią na gwarancji.

I czy strzela dobrze bez tuningu,itp, albowiem złotą rączką nie jestem...

I jak się go rozkręca?

A i czy do magazynka pasuje ta szybkoładowalnica(taka strzykawka)bo mam teraz shota DE i nie mam tej ładowajnicy i się pociąć przy ładowaniu można...

Edited by obrzyn
Link to post
Share on other sites

Dzisiaj miałem go w rękach i :

- Ludzie pisali dziwne rzeczy o pazurze ładowania, dementuję plotki. Jest b. solidny i nie ma prawa się odłamać.

- Strzela dobrze, choć gdyby miał dłuższą lufę... W każdym razie daje radę.

A na resztę pytań musi ci odpowiedzieć właściciel jakiegoś...

Link to post
Share on other sites

http://www.military.pl/?prod=10478&cat=213

Kup ją od razu, inaczej będziesz wciskał kulki po kolei co nie jest szybkie i łatwe...

 

Pazur jest bardzo solidny, trzeba mieć talent żeby go złamać.

Z 30 metrów można spokojnie trafić w człowieka

 

A z resztą, co się będę znów wysilał :wink: na poprzedniej stronie masz moje posty w których są wszystkie odpowiedzi... tak trudno zobaczyć? To nie boli !

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witam !

 

Jestem szczęśliwym posiadaczem Famas'a od CeberGun'a już jakieś 3 miesiące i jeśli miałbym wystawiać ocenę w skali 1/10 to dałbym spokojnie 9 (oczywiście jak za taką cenę, bo replikę kupiłem za 120 zł).

 

Jego wady to:

- Krótka lufa wewnętrzna (nawet bardzo). Można dorobić samemu i tym samym zwiększyć ciut zasięg i celność.

- Końcówka lufy zewnętrznej (nie wiem jak to nazwać, ale to ten element przykręcany) jest z ABS'u i dlatego łatwo to ułamać. Mi się jeszcze nie udało i raczej ciężko to zrobić, ale jak ktoś walnie w drzewo to pękniecie murowane. Trzeba pamiętać, żeby po walce to wykręcić na czas transportu (przynajmniej ja tak robię).

- Ciężkie celowanie na bliskich dystansach (poniżej 10m). Można wyczuć gun'a, ale na początku to kłopotliwe trochę.

 

Zalety:

- Ładny :).

- Jak na sprężynę za te pieniądze to ma super wagę - około 2 kg.

- Magazynek na około 45 kulek.

- Bardzo dobrze wyważony. Jak ktoś ma tendencję do akcji typu "Rambo" to może strzelać z jednej ręki :).

- Wygodny.

- Dobre elementy celownicze. Można dosyć precyzyjnie celować do 30-35 m (bez wiatru).

- Mimo że to sprężyna i tak dużo osób chce go potrzymać ;).

- Zasięg skuteczny to tak około 30-35m. Później kulka robi różne wygibasy, ale trafić jeszcze można :).

- Świetne przeładowywanie. W jednej ze strzelanek koledzy z przeciwnej drużyny myśleli, że mam AEG'a i strzelam na semiauto :D.

- Tani.

- Dobrze wykonany. Mimo, że z ABS'u to nic nie trzeszczy.

 

Polecam początkującym!

 

PS

Kumpel jakiś czas temu też kupił tego Famas'a i wrażenia podobne do moich.

Link to post
Share on other sites

Cholerka...Czyli nikt go jescze nie rozkręcał?Bo silikonowym to raczej bebechów się popsuć nie da:>?Czy sie mylę?

Ja rozkręcałem. Nie da sie tego popsuć, jest niemal pancerne.

 

http://www.military.pl/?prod=10478&cat=213

Kup ją od razu, inaczej będziesz wciskał kulki po kolei co nie jest szybkie i łatwe...

 

W sumie, to np. ja dostałem w zestawie taką szybkoładowarke w prostszej wersji = taka rurka + pręcik i używam go do midcapów teraz w aeg'u :P

Chociaż ta szybkoładowarka to dobry zakup, napewno Ci się jeszcze przyda jak opchniesz famasa.

Link to post
Share on other sites

Myśle, że ta strzykawa jest przydatna ale nie tak bardzo. Strzelając się z kolegami po lesie moge stwierdzić, że magazynek(43)kulki wystarczy na 2 spore akcje czy jak kto woli rundy. Aha wracając do strzykawy to jest dobra jak masz np. 2-3 magazynki do załadowania.

Jeśli chodzi o famasa to radzę uważać na lufę bo 2 z 9 famasów u nas w zespole już jej nie ma...

Link to post
Share on other sites

No to miałem dzisiaj akcje z rozkręcaniem Famas'a, ale od początku :).

 

Jechaliśmy z ekipą na spotkanie wewnętrzne. Wszyscy nagrzani, pogoda super, zero wiatru, słonko świeci. Byłem przygotowany do wyjazdu już o 13 (na 14 byliśmy umówieni) i tak o 13:40 pomyślałem, że strzelę sobie do rynny w celach treningowych ;). Wyjmuje Famas'a z pudełka, chwytam w łapki, przymierzam się do strzału, załadowuje... yyy... nie mogę załadować. Sprawdzam spust, a ten napięty na maxa. Zero możliwości strzału. Myślę co to może być, a tu nagle sruu... replika wystrzeliła. Jedna kulka wyleciała, druga rozpadła się w środku. Zostały tam od poprzedniej walki (bo zawsze 2 zostaną, chyba, że przeładowuje się trzymając broń w pionie). Nie mam pojęcia kto mi załadował guna i jak to sie stało, ale stało się.

 

Po tym wystrzale, nie mogłem załadować kulki. Coś się w środku rozsypało. 15 min przed wyjazdem zacząłem rozkręcać replikę. Największy problem miałem ze śrubkami, których było full. W środku konstrukcja prosta. Pozbierałem resztki kulki. Powkładałem elementy które jakoś wypadły (nie wiem jak), skręciłem wszystko i Famas strzela dalej.

 

No i teraz pytanie, czy jeśli sprężyna była napięta przez około tydzień to już do wymiany się nadaje ? Bo mam wrażenie, że osiągi broni spadły. Strzelać strzela, ale zasięg mniejszy.

 

W najbliższym czasie będę próbował przedłużyć lufę i coś tam jeszcze porobić. Wrzucę zdjęcia jak będą chętni.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Famasa posiadam od niedawna, ale niestety już udało mi się ułamać tłumik płomienia. Na pierwszej strzelance! :(

Nie wiecie czy da się coś z tym zrobić?

Wogóle to okolicznosci tego zdarzenia bezprecedensowe chyba - szedłem z Famasem przewieszonym przez plecy, mocowanie od paska 'wyskoczyło' i replika na ziemi, w dwóch częściach :(

 

Jedyny plus akcji to zwycięstwo teamu, karabin naprawdę sprawdza sie bardzo dobrze - wygodne przeładowanie, dobry zasięg i celność(na 0.2, bo przy 0.12 po przeleceniu 5m zamiast kulki mamy 'misję na marsa' ;) )

 

W sumie chyba warto było go kupić.

Zobaczymy, jak się będzie dalej sprawował

Link to post
Share on other sites

No generalnie to mi właśnie o sklejenie chodziło ;)

 

Fotki nie mogę zamieścić, ale łatwo jest to sobie wyobrazić - po prostu Famas bez tłumika ;)

Złamał się cały gwint i nie wiem czy jest wogóle sens to kleić i czy się bedzie trzymało. Ew. myślałem żeby to wzmocnić jakimś elementem metalowym, tylko tam nie bardzo jest jak...

Link to post
Share on other sites

Sklejanie nie ma sensu, od razu nie pozostawię ci złudzeń. ;-) Nie będzie się to trzymać a nawet jeśli to będzie bardziej łamliwe niż zapałka. Takie jest moje zdanie.

A co do wzmocnienie elementem metalowym to faktycznie nie ma gdzie...

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...