Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Dostepnosc RPK NV od lct - LF SKLEP


Recommended Posts

3 minuty temu, omonon napisał:

Tzn co Ci powiedzieli, z ciekawości pytam? Bo chyba na pytanie "czy jest dostępny" może być tylko odpowiedź "tak" lub "nie"... Jak można niejasno odpowiedzieć na tak proste pytanie? :D 

To było coś w stylu "na tą chwilę nie wiemy kiedy dana replika będzie dostępna" :D

Link to post
Share on other sites

To zadaj im jeszcze inny pytanie: Czy mogą specjalnie dla Ciebie tę replikę sprowadzić?

Miałem taką sytuację że replika była niedostępna i sklep (nie GF) nie planował jej dostawy, ale mogli ja specjalnie dla mine sprowadzić. Koniec końców nie skorzystałem jednak z tej opcji bo kupno samemu było o wiele bardziej opłacalne.

Link to post
Share on other sites
6 minut temu, Huba_lbn napisał:

To zadaj im jeszcze inny pytanie: Czy mogą specjalnie dla Ciebie tę replikę sprowadzić?

Miałem taką sytuację że replika była niedostępna i sklep (nie GF) nie planował jej dostawy, ale mogli ja specjalnie dla mine sprowadzić. Koniec końców nie skorzystałem jednak z tej opcji bo kupno samemu było o wiele bardziej opłacalne.

Wiesz, konkretnie mi chodzi o dostępną na miejscu/ bez potrzeby sciągania, mam ograniczony budżet na tą replikę a dopłata nawet o te 100-200 zł niszczy już mój totalnie wyżyłowany plan :/

Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, omonon napisał:

Eee ale samodzielne ściągnięcie jest tańsze niż przez sklep. Nawet gdyby było dostępne od ręki, na miejscu to zza granicy będzie taniej. Więc jak budżet boli to tym bardziej ściągaj sam. 

Myślałem nad tym, niestety opinie są na tyle mieszane, że sam nie wiem co lepsze.

Link to post
Share on other sites

Jak kupujesz w sklepie w Polsce to jest i cło i vat i marża :). Tak czy owak, z vatem czy bez, raczej będzie taniej niż w Polsce. Przede wszystkim... jest nadzieja, że po prostu będzie. Bo jak chcesz czekać aż pojawi się w Polsce to... możesz się doczekać a możesz się nie doczekać. Albo będzie za pół roku. Albo półtora. No, albo nigdy. 

Link to post
Share on other sites
Teraz, omonon napisał:

Jak kupujesz w sklepie w Polsce to jest i cło i vat i marża :). Tak czy owak, z vatem czy bez, raczej będzie taniej niż w Polsce. Przede wszystkim... jest nadzieja, że po prostu będzie. Bo jak chcesz czekać aż pojawi się w Polsce to... możesz się doczekać a możesz się nie doczekać. Albo będzie za pół roku. Albo półtora. No, albo nigdy. 

Mam już wielki mix opinii z wmasg w głowie :D czy byłby ktoś w stanie mi określić ile by to kosztowało? (zastrzegam, że  jeszcze niczego nie sprowadzałem)

Link to post
Share on other sites

1) znajdź sklep gdzie to mają. Najlepiej jakiś duży i znany. 
2) dodaj do koszyka i zobacz ile i w jakiej walucie kosztuje, włącznie z wysyłką
3) przemnóż przez kurs po jakim Twój bank wymieni waluty
4) pomnóż przez 1,3. 23% VATu i 7% pierwotnej ceny na opłaty celne
5) ciesz się jak jednak nie dowalą VATu i opłat. Ale nastawiaj się na bezpieczny współczynnik 1,3. Nie będzie niemiłych niespodzianek :). 


Ja zwykle zamawiam standardowo, albo RWA albo WGC. Drobnica zazwyczaj nie trafia na UC, grubsze sprawy typu karabin- różnie. Raz się uda a raz nie. 

Link to post
Share on other sites

Opcja optymistyczna = cena ze sklepu + przesyłka

Opcja pesymistyczna = ((cena ze sklepu + przesyłka)*1.23)*1,03

Jeżeli Ci dowalą cło i vat to można się jeszcze kłócić że na zabawki imitujące broń jest 0% a nie 3%, a walą zazwyczaj 3% z automatu.

EDIT: 

i jeszcze kilkanaście zł opłaty obsługi - nie wiem jak to jest wyliczane.

Edited by Huba_lbn
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...