Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jak zrobić rozpylacz ?


Recommended Posts

Mam już jakie takie doświadczenie jak z przeciętnej repliki nawet tej z tak zwanej średniej półki. Zrobić replikę strzelającą 600 + fps. I już jakby mnie to nie bawi. To potrafi. No nie powiem że każdy głupek. Ale człowiek z jakąś wiedzą techniczną i zdolnościami manualnymi. No i dzisiejszą zdostępnością do części. Nie powinien mieć żadnego problemu dzisiaj. Jasne że to wymaga prób i błędów. A to w prostej lini równa się kasa. No właśnie. Ponieważ mam trochę niepotrzebnego czasu i niepotrzebnej kasy (moja żona ma inne zdanie). Ale mam takiego "pomysła" żeby zrobić na podstawie jakiejś bazy dostępnej repliki coś co będzie strzelać w granicach 350 fps. I da się z tego zrobić maksymalny ROF.  To ma być rozpylacz, sikawka, aerozol. Krótko mówiąc chciałbym żeby "ROFowcy" podzielili się swoimi doświadczeniami. Bo nie kombinowałem nigdy w tym kierunku.
 

Link to post
Share on other sites

No będę szukał oczywiście. Ale chodzi mi o to jaką replikę wybrać jako bazę ? Musi mieć dobrze wykonane body. To najważniejsze. Bo środek i tak będzie pewnie w całości modyfikowany. Ma być z tych krótszych. Maksymalnie do 650 mm długości. I cena mnie specjalnie nie ogranicza. W granicach rozsądku oczywiście. Tylko nie jestem pewien gdzie się ten rozsądek kończy :)

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, Huba_lbn napisał:

Tutaj jest temat:

http://wmasg.com/pl/forum?wmasgURL=http://forum.wmasg.com/topic/156915-dual-sector-build/

Można go rozwijać zamiast zakładać nowy. Sam myślę o czymś do CQB z chorym rofem, ale raczej będzie to na zębatkach 12:1 czy 13:1 nie DSG. A co do platformy to waham się między AKSU, G36C lub standardowo Mkę.

Kurde w Wawie na CQB wszędzie jest tylko Semi i na co komu ten rof :/. Robi się dość paradoksalnie bo wpadają chłopaki z HPA gdzie oni z placa na semi walą po 20 kulek w sekundę. Gdzie mało który elektryk na auto tyle ma.

Link to post
Share on other sites
W dniu 25.10.2018 o 15:38, Huba_lbn napisał:

Można go rozwijać zamiast zakładać nowy. Sam myślę o czymś do CQB z chorym rofem, ale raczej będzie to na zębatkach 12:1 czy 13:1 nie DSG. A co do platformy to waham się między AKSU, G36C lub standardowo Mkę.

No skoro temat nie zamknięty. To spytam. Zdecydowałeś się na jakąś konkretną replikę ? Ja po przeczytaniu wszystkiego co tam znalazłem. Chyba jednak pójdę w kierunku short stroking a nie DSG. A jaka replika ? Właściwie to do celów "naukowych" wsio ryba. A jak uznam że taka replika jest do czegoś użyteczna. A z resztą nie ważne. Chcę usłyszeć to terkotanie jak piła łańcuchowa i ten sznurek koralików z lufy :)

Link to post
Share on other sites

SHS 13:1, tłok z pełną metalową szczęką SHS, silnik Guarder HT, mosfet NanoAAB, lipo 11,1V, spring Guarder SP90 = 350fps i 36k/s

To taki punkt odniesienia.

Co zrobić by było więcej? Lepszy mosiek, mocniejszy silnik. Zębatki 12:1 G&G. Ewentualnie lipo 14,8V. Spokojnie do 45-50k/s da radę dobić. Myślę, że DSG czy SS nie ma tu większego sensu, chyba że chcesz wejść na poziom powyżej 50k/s.

 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...