Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Grzebanko w GB G&G Fire Hawk


Recommended Posts

Najlepszego wszystkim na Nowy Rok :)

Spodobało mi się rozkręcanie mojego Fire Hawka, więc znów zamierzam to zrobić :)

Ostatnio wsadziłem mu dedykowanego promyka i otwarłem GB, żeby podoszczelnieć, wypodkładkować i wogule popatrzeć co tam jest w środku ;) Szczelność była zerowa, więc wymieniłem głowicę tłoka na arma tech, co pomogło. Ale postanowiłem znów go otworzyć. Zamysł jest taki, żeby dorzucić jeszcze głowicę cylindra podwójnie doszczelnioną też arma tech i wsadzić sprężynę ultimate m115 - jedyna sprężyna M115, którą znalazłem, a na M110 Guardera generuje mi ok 0,92-0,94J (chronuje 0,25, więc nie będę się tu zabawiał w przeliczanie ;) ) więc mam nadzieję docelowo oscylować w okolicy 1,2J (limit CQB). Czemu?... Bo tak ;) Zawsze te kilka FPS-ów się na te pół metra dalej skutecznego zasięgu przełoży ;) Generalnie dążę do maksymalnego uszczelnienia w najrozsądniejszej cenie i uzyskania jak największej powtarzalności i skupienia na rozsądnych dystansach CQB. Czyli bez przesady z budżetem, to nie dmr-ka na las, ale z drugiej strony lepsze jest wrogiem dobrego, sami rozumiecie, więc czemu nie. 

I tu dochodzimy do dylematu: co z tłokiem, bo stockowy ma plastikowe uzębienie, więc też mogę dokupić z metalem, a w oko wpadło mi to: 

http://redberet.pl/p/150/1152345250/specna-arms-aluminiowy-tlok-z-14-zebami-tloki-czesci-gearboxa-czesci-replik-elektrycznych-czesci-i-akcesoria-airsoft-guns.html

Ma to sens? Na razie rofa nie ruszam (akurat bardziej mi o reakcję na spust chodzi, auto nie używam), bo to by wymagało wymiany silnika na HT, a to grozi over spinami, więc musiałbym wymienić Peruna micro na przynajmniej pico AAB, więc dodając do tego nową kolbę, coby to wszystko weszło razem z batką i pewnie nowymi zębatkami robi się to koszt zniechęcający zaraz po Świętach ;)

No ale co zęby stalowe, to nie plastikowe, dziury w samym tłoku mnie raczej nie kręcą, może się myle, ale przy stockowym silniku na poziomie chyba 1800 i sprężynie docelowo 115 to chyba aż takiej różnicy mniejsza waga tłoka nie robi. No ale i tak są, więc super. Ale czy ten tłok się do czegoś nadaje?

Kolejne pytanie to łożyska. Jest sens wymieniać przy tych założeniach mocowych? Wiem, że zawsze jest sens ;), ale jeżeli tak, to na jakie? Bo tu się gubię w kulkowych, ślizgowych, 7,8,9mm. Kompletnie nie ogarniam. Wiem, że kulkowe są lepsze od ślizgowych, ale ceny też potrafią zadziwić, są ślizgowe droższe od kulkowych,  nie ogarniam wymiarów, czy to ma jakieś znaczenie, jestem otwarty na porady i sugestie :)

Zębatki też na razie zostawiam nieruszone, jak już pisałem - bez wymiany silnika, dorzucenia mosfetu z AB a do tego kolby z miejscem na to, zębatki nie będą jakoś chyba super narażone na urypanie zębow, a jak by mimo to walnęły, to...wtedy wymienię :) 

Co by tu jeszcze można....? :) 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Tłok weź plastikowy a nie aluminiowy - są SHS'y niebieski z pełną metalową szczęką (szkielet nie dostaje tak po dupie przy plasticzanym). Łożyska - wymiary są mega ważne. W sensie masz w GB dziury na xmm i większych łożysk nie wsadzisz, a mniejsze będą ci przelatywać. Musisz je wpasować - pewnie gdzieś w specyfikacji repki albo na forum znajdziesz, jakie tam siedzą.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za zwrócenie uwagi na ten tłok!!! Ty wiesz, że nie zwróciłem uwagi na to że to alu? :D Ale zmieniłem koncepcję, bo mam plastikowy tłok ze specny w którym pękła listwa z uzębieiem, więc wpadłem na coś takiego: 

http://redberet.pl/p/150/1152261946/jbu-metalowe-zeby-tloka-full-teeth-ja-34-tloki-czesci-gearboxa-czesci-replik-elektrycznych-czesci-i-akcesoria-airsoft-guns.html

i mam nadzieję, że to wystarczy :D

Dzięki też za wytłumaczenie kwestii łożysk. Na razie je sobie daruje, poczekam na moment gdzie będę wsadzał nowy silnik HT i poprawiał reakcję na spust. Na teraz i tak chodzi na 7,4 więc powinny wytrzymać stockowe ;) 

Link to post
Share on other sites

A rzeczywiście odczuję przy plus minus 330-350fps-ach (nie wiem do ilu dojdzie po wymianie sprężyny z guardera 110 na ultimate 115 i stockową głowice cylindra na arma tech) różnicę jakości tłoka specny i retro arms?

Planuję przepiąć go też z 7,4 na 11,1. Ale zębatek i tak nie będę wymieniał. Z ciekawości. Jak i kiedy zmieli stockowe g&g ;) 

Link to post
Share on other sites

Dziwne bo hawk w stoku powinien 320fps wypluć po wsadzeniu promyka i doszczelnieniu 350fps (1.2J) powinieneś bez problemu uzyskać bez dalszych modyfikacji .

Zainteresuj się flathopem mniejsze spadki fps gdy już ten hopup jest docelowo ustawiony . 

Zębatki wytrzymają zostaw. 

Unikaj Aluminiowych części w Szkielecie  te stoki szkielety  i tak padają prędzej czy później . 

Edited by Driver2503
Link to post
Share on other sites

Ten mój fire hawk rzeczywiście był dziwny, bo w stoku pluł 370fps. Dałem go na serwis żeby wsadzili mu sprężynę 110 guardera i maił niecałe 300. Teraz sam się wziąłem za grzebanie, wymieniłem głowicę tłoka na arma tech doszczelnioną łożyskowaną i prowadnice sprężyny na łożyskowaną, oraz wsadziłem eg barrel 6.03. Robiąc to miałem jakieś dziwne pozyczone chrono, więc troche trudno mi teraz porównywać wyniki. Zauważyłem spadek fpsów, więc dla pewności doszczelniłem gumke hu taśmą teflonową. Teraz ma 0,94-0,96J (zabrakło mi 0.20 na testy fpsów) i dlatego wymyśliłem sobie że wsadzę te planowaną głowicę cylindra i te M115 ultimate i wtedy spradze efekt koncowy. Zauważyłem też że stokowy tłok ma plastikowe zęby, stąd pomysł użycia starego szerbatego tłoka specny i dokupienia samej listwy z zębami. 

Trochę traktuję to jako poligon nauki grzebania w GB, więc nastawiam się na próby, błędy, pomyłki i radzenie się tu na forum :) 

na flata jeszcze się nie czuję pewien. Jak mi zagra wszystko w gb, przejde do nauki hopka. Nie chcę dodawać zmiennych i nieiadomych do równania ;)

Edited by ThomX
Link to post
Share on other sites
W dniu 12.01.2020 o 17:04, Driver2503 napisał:

Zainteresuj się flathopem mniejsze spadki fps gdy już ten hopup jest docelowo ustawiony .

Dużo zależy od pojemności cylindra, wagi kulek itd. 

W dniu 12.01.2020 o 17:27, ThomX napisał:

Zauważyłem też że stokowy tłok ma plastikowe zęby, stąd pomysł użycia starego szerbatego tłoka specny i dokupienia samej listwy z zębami.

Kup nowy tłok. 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...