Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kurtka Alaska N3B


Recommended Posts

Jedyna wada to imho zle umiejscowienie sciagacza, przez co przy mocniejszym wietrze moze troche "podwiewac" 8)

Powinni go dac na samym dole kurtki.

Poza tym kurtka swietna i ma bardzo cieply kaptur, dzieki czemu zbedne jest noszenie czapki(przynajmniej tak do -10C).

Gwoli scislosci posiadam egzemplarz produkcji "Alpha".

Link to post
Share on other sites

mam Alaske N3B (dzis kupilem) w SpecShopie w Poznaniu (240 zł). Na ich stronie jest wyraznie napisane ze to kurtka, a na metce mam napisane cos takiego:

 

PARKA, EXTREME COLD WEATHER

TYPE N-3B

MIL 72108 SIZE: LARGE

STOCK NUMBER: 10180

CONTRACT NO. 310393

NIL-TEC INC.

CARTERSVILLE, GA., U.S.A

 

SHELL & LINING; 100% NYLON

INTERLINING: 100% POLYESTER FIBER FILL

 

-----------------------------------------------------

DRY CLEAN ONLY

DO NOT TUMBLE DRY

HOOD WITH SYNTHETIC FUR TRIMMING

STYLED IN U.S.A

 

i tu moje pytanko, bo rozumiem ze to parka:

1) czym parka rozni sie od kurtki???

2) czy nie bedzie mi w niej zima zimno (niby ciepla jest, jak w niech dzis pochodzilem, to bylem z psem w parku to mialem sam t-shirt pod spodem i mi bylo cieplo, ale nie jest ona zbyt gruba) ???

 

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Ja w Alasce robilem rozne rzeczy z jazda na nartach wlacznie i nigdy nie zmarzlem, wiec spokojnie mozesz przyjac, ze w warunkach polskich spelni swoje zadanie. Jesli dobrze pamietam dane z folderu to jest zalecana maksymalnie do temperatury -25C.

Link to post
Share on other sites
i tu moje pytanko, bo rozumiem ze to parka:  

1) czym parka rozni sie od kurtki???  

Długością. Parka jest dłuższa niż "jacket".

 

czy nie bedzie mi w niej zima zimno (niby ciepla jest, jak w niech dzis pochodzilem, to bylem z psem w parku to mialem sam t-shirt pod spodem i mi bylo cieplo, ale nie jest ona zbyt gruba)

Alaska sama z siebie jest ciepła, ale ze względu na dość specyficzny fason wymaga dobrego zabezpieczenia przed podwiewaniem od spodu. Generalnie trudno w niej zmarznąć.

Link to post
Share on other sites

Polar plus Alaska? No to faktycznie jesteś zmarźluch :) Weź igłe z nitką, tasiemke odpowiedniego koloru i okrągłą gumke. Zrób szlufki i przewlecz gumke. Dołóż takie zaciskowe kulki lub wałeczki i nie podwiewa. Wszystko kupisz w pasmanterii :) 30 minut roboty

Link to post
Share on other sites

Panowie ja juz nie wiem nic :?

 

zakładam moją Alaske i juz teraz mi czasem zimno :? glownie w okolicach pasa :? co prawda jest ona luźna, tzn nie przylega zbytnio do ciała - ale czy to mozliwe zeby az tak wtedy podwiewalo od spodu??? a jak sciagne sciagacz troche bardziej to wyglada dziadowsko :?

 

 

co poradzicie???

 

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...
  • 3 weeks later...

Pozdrawiam, moja opinia o N3B: ciepła kurtka, w sam raz na najgorsze - jakie pamiętam - polskie zimy, po odpowiednim zabezpieczeniu od dołu nie podwiewa. Niesamowicie głęboki kaptur - można go założyć na hełm M1 i jeszcze zakrywa twarz. Wada - mój egzemlarz po 3 latach używania musiał mieć wymieniony zamek - grube zęby się w killku miejscach wyłamały. Kurteczka ma już 7 rok i dalej jest w użyciu. Można polecić dla zmarzluchów

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...