Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

CM.077A vs ARCTURUS lite vs DYTAC SLR-15


Recommended Posts

Cześć mam dylemat, nie wiem którą replikę wybrać w granicach 650zł. Kandydaci to: 
CM.077A [CYMA] 680zł
Ponoć ma najmocniejsze body z tych nad którymi się zastanawiam ale brakuje jej dobrej elektroniki, za to ma największą moc po wyjęciu z kartonu ale raczej nie podłącze pod nią 11,1V.

AR15 LITE CARBINE AT-NY03-CB [ARCTURUS] 615zł

Z zalet tej to to ze ma dobrą elektronikę i jest w miarę popularna, oraz dobrze wygląda. Z wad to że ma nylonowe wykończenia, ponoć wytrzymałe ale wiele osób mówi żeby brać tylko metal.  

SLR-15 HELIX ULTRA LITE RIFLE - BLACK CERAKOTE [DYTAC] 628zł

Wiem o niej tyle że jest z metalu i przeceniona z 900zł, i że wygląd ma taki średniany.

Co byście wybrali na moim miejscu ?  

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, hadesiak1 napisał:

Ja bym wybrał Dytaca i wpakował 2-3 tyś 2 tuning.

2-3 tyś w tuning ?  o boziuniu ...

Stałem przed podobnym dylematem w ubiegłym roku i wybrałem  Cyme 077 zrobiłem , przegląd zerowy wstawiłem sprężyne dającą 460fps wstawiłem flata podłączyłem 11.1 i śmigam . Gdybym drugi raz miał wybierać zdecydowanie wybrał bym  znowu cymę  

Edited by Driver2503
Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, Driver2503 napisał:

2-3 tyś w tuning ?  o boziuniu ...

Albo i więcej. Ale musialbym być zmuszony do kupienia jednej z tych trzech replik. Na ten moment mam odłożoną kasę na budowę sr25 z korpusem i szkieletem long od Retro. Czekam tylko aż się pojawia w końcu. Sądzę, że taka top1 replika wyjdzie spokojnie ponad 5k.

Co do Cm077 - nic o niej nie wiem. W sumie miałem autora trochę pocisnąć bo nie podał żadnych wymagań i kryteriów, no ale to jest to co bym zrobił na jego miejscu. Dytac bo mi się podoba i to emka, ak mi się nie podoba. Z racji tego, że Dytax to dobra buda z kiepskim wnetrzem wstawiłbym tam gearbox na sztos czesciach za +/- 2k i kolejny tysiaczek na zespół komory.

Link to post
Share on other sites
12 godzin temu, hadesiak1 napisał:

Albo i więcej. Ale musialbym być zmuszony do kupienia jednej z tych trzech replik. Na ten moment mam odłożoną kasę na budowę sr25 z korpusem i szkieletem long od Retro. Czekam tylko aż się pojawia w końcu. Sądzę, że taka top1 replika wyjdzie spokojnie ponad 5k.

Co do Cm077 - nic o niej nie wiem. W sumie miałem autora trochę pocisnąć bo nie podał żadnych wymagań i kryteriów, no ale to jest to co bym zrobił na jego miejscu. Dytac bo mi się podoba i to emka, ak mi się nie podoba. Z racji tego, że Dytax to dobra buda z kiepskim wnetrzem wstawiłbym tam gearbox na sztos czesciach za +/- 2k i kolejny tysiaczek na zespół komory.

Tylko czy kupno tak " Taniej bazy by wsadzić tam sporo forsy ma sens są lepsze bazy do topienia kasy  w platformach Ak i M4 .

W Olsztynie taki jest który sr25 na retro buduje i wyniosło go już ponad 7k  ale z filmików można by wywnioskować że warto bo zasięgi ma kozackie. 

Cyma to taki dzisiejszy passat z roku 2000  po prostu się go ujeżdża i nie pcha za dużo kasy bo są lepsze budy w które warto tą kase pchać . 

Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, Driver2503 napisał:

W Olsztynie taki jest który sr25 na retro buduje i wyniosło go już ponad 7k  ale z filmików można by wywnioskować że warto bo zasięgi ma kozackie. 

Bazą jest M110 Classic Army. Baza najgorsza nie jest, ale problemy zaczynają się gdy chcemy włożyć tam standardowy selektor i szkielet cnc. 

7k to chyba lekka przesada albo policzył to razem z bazą, z optyką i innymi bajerami. Koszt tuningu CA na najlepszych możliwych częściach nie przekroczyłby 5k. Z czego i tak trzeba to dobrze poskładać bo te części są wykonane bardzo precyzyjnie i nie ma miejsca na błąd. Po tym co Ulat pokazał na filmach replika jest poskładana dość średnio. Tlok Retro CNC już mu padł. 

Nie trzeba pakować tak drogich części bo często wcale nie są one takie super jakie się wydają. Kupić to co drogie to nie problem, ale kupić to co jest dobre... No trzeba mieć sporą wiedzę. Sporo części bym wymienił. Sporo rzeczy bym sprawdził. Powtarzam od lat - always can be better. 

5 godzin temu, Driver2503 napisał:

Tylko czy kupno tak " Taniej bazy by wsadzić tam sporo forsy ma sens są lepsze bazy do topienia kasy  w platformach Ak i M4 .

Wolę Dytaca niż np GP.

Czy są lepsze bazy... Ciężko stwierdzić. VFC jest ok. GC16 czy TR16 są ok. Metalowy ICS jest ok. Krytac jest ok. Tyle, że kupując markową budę wrzucasz w nią dodatkowo 1k najczęściej w zamian za inny wyglad, bajery czy wstępny tuning. Czasem warto, czasem nie. Kwestia indywidualnych wymagań. Są tacy, ktorzy dopłacą 1000zl by mieć oznaczenia palnej albo dwustronny selektor. Nie ma reguły.

Link to post
Share on other sites

Ogólnie woziłbym cymę ale magazynki i ładownice do niej są sporo droższe niż do emek, więc w sumie tak zastanawia mnie ten Dytac, tylko nie chcę nic w nim wymieniać na początku, może kiedyś jak będę zmuszony, ale na razie nie chcę wydać więcej niż 1000zł na cały ten sport. 
Wiec to ma jakiś sens kupić dytaca i trzymać go na stocku czy lepiej jednak tą cyme i liczyć się z większymi kosztami akcesoriów? 

Link to post
Share on other sites

Dobra to kupie Dytaca, teraz pytanie czy pasują do niego magazynki od specny ? Czy da rade pociągnąć bez szwanku 11,1V na stocku ? 
Jak to jest z tą gumką, bo tego kompletnie nie ogarniam ? Gdzie i jak kupić tą gumkę ? Replikę będę brał z tajwangun wiec jak tam kupie jakąś gumkę to mi od razu ją założą ? Ile czasu mógłbym strzelać bez zmieniania tej gumki ?

Raczej nie mam serwisu asg w moim mieście więc jakikolwiek serwis zerowy będzie dość problematyczny. (Za kilka miesięcy wyprowadzę sie do warszawy) 

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Szajbus1-3 napisał:

Dobra to kupie Dytaca, teraz pytanie czy pasują do niego magazynki od specny ?

Kup i sprawdź. To loteria co podpasuje. 

Godzinę temu, Szajbus1-3 napisał:

Czy da rade pociągnąć bez szwanku 11,1V na stocku ? 

Nie. Kup 7,4V dobrej marki np. DualSky, Zippy, KOKAM, GensACE, Turnigy. 

Godzinę temu, Szajbus1-3 napisał:

Jak to jest z tą gumką, bo tego kompletnie nie ogarniam ? Gdzie i jak kupić tą gumkę ?

W sklepie. 

Godzinę temu, Szajbus1-3 napisał:

Replikę będę brał z tajwangun wiec jak tam kupie jakąś gumkę to mi od razu ją założą ? Ile czasu mógłbym strzelać bez zmieniania tej gumki ?

Oni nawet tego nie potrafią. Nie kupuj byle czego, a to co da najwięcej fps. 

1 godzinę temu, Szajbus1-3 napisał:

Raczej nie mam serwisu asg w moim mieście więc jakikolwiek serwis zerowy będzie dość problematyczny. (Za kilka miesięcy wyprowadzę sie do warszawy) 

No cóż, ale czekasz albo wysyłka do ogarniętego serwisu. W okolicach warszawy jest kilka. 

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

@Huba_lbn Pistolet znaczy taki na CO2? https://www.militaria.pl/umarex/pistolet_gbb_glock_17_co2_2_6428_p106376.xml

 

Ja mam 2 takie: https://www.militaria.pl/sig_sauer/wiatrowka_sig_sauer_p226_4,5_mm_-_fde_air-226f-177-12g-16-fde_p65391.xml ale na śrut.

 

a coś z magazynkami AK/AR15? chodzi o takie też. wymiana magazynka, celowanie. I chce ogólnie zacząć wkręcać się w AirSoft - mam śrut, mam pozwolenia WPA itd. Brakuje AS :)

Link to post
Share on other sites

Nie ma znaczenie czy CO2 czy GG, ważne żeby miał blow back i pełnowymiarowy magazynek. Takie repliki obsługuje się bardzo podobnie do palnych.

Nie znam się na wiatrówkach, zamek zatrzymuje się w tylnym położeniu?

Jak chcesz się bawić w AirSoft a nie strzelanie do celów, to najlepiej kupić jednak elektryka.

Link to post
Share on other sites

Ok, dzięki.

 

@Huba_lbn znam filmik :) , jestem strzelcem który ma zamknięte strzelnice i nie mam gdzie ćwiczyć. AS mógłbym robić na działce. w wiatrówkach są SŁABE magazynki, nie można ćwiczyć ich zmiany. Kupiłem je dla funu na działce a teraz bym poćwiczył również skille jak na filmie by na IPSC/3gun/IDPA nie wypadać źle.

AS nie znam, wiatrówki mam i sobie strzelam. Dlatego zacząłem po tym filmie szukać. Lucas (autor) jest dobry. Taki robot.

Cytat

Nie znam się na wiatrówkach, zamek zatrzymuje się w tylnym położeniu?

Nie.

Dzięki

 

 

Edited by dirtypeter
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...