Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Czołem!

Nie zagłębiając się w zbędne szczegóły, od dawna myślałem nad zakupem jakiegoś karabinu maszynowego, a ostatnio przeglądając Taiwanguna natrafiłem na tą replikę. Jestem wielkim fanem historii, szczególnie pierwszej i drugiej wojny światowej, stąd pomysł na zakup akurat tego karabinu. Teoretycznie mogę już ją zamawiać, jednak odrobinę się wacham. 2 tysiące złotych to jednak nie byle grosze, przynajmniej nie dla mnie. Znalazłem na internecie wiele pozytywnych opinii na temat tej repliki, jednak te kilka negatywnych (które znalazłem właśnie na wmasg) naprawdę mnie martwi, np. że ZnAlowa konstrukcja w takich rozmiarach ma tendencje do łamania się lub innych podobnych uszkodzeń. Inne MG42 które udało mi się znaleźć, jak na przykład G&G, są daleko poza możliwościami mojego portfela, dlatego stąd moje pytanie - czy ta replika w ogóle warta jest swojej ceny? Po zakupie dałoby radę tą replikę jakoś podkręcić? Znalazłby się tu może ktoś kto byłby w stanie mi po krótce opowiedzieć jak ta replika się sprawuje? Wiem, że na temat tej repliki już tutaj rozmawiano, jednak wątki są sprzed kilku dobrych lat, jak zgaduję sporo się mogło od tego czasu zmienić. Za jakiekolwiek opinie, historie, rady odnośnie tej repliki będę niezmiernie wdzięczny. Z góry bardzo dziękuję za pomoc!

 

Temat zostawiam - ale proszę o to by całą dyskusję poświęconą MG 42 od AGM prowadzić TYLKO w tym wątku. Wątek sprzed kilku lat zostanie zamknięty i usunięty. - D.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

MG42 do AGM-u, kupiłem 2 lata temu. Byłem raz na strzelaniu z tą krową i wypadła mocno średnio, nie wytrzymała do końca strzelania i wróciła na reklamacji do sklepu - padł magazynek i zaczep kolby. Przed zakupem też dużo czytałem i pytałem tych, którzy biegali z tą repliką o opinie, ogólnie raczej wszyscy wypowiadali się pozytywnie. Niestety jak na "tanią" replikę przystało, jakość wykonania jest losowa, i trzeba się liczyć z mniejszą lub większą ilością drobnych usterek. Jako karabin wsparcia, do rozgrywek ASH, gdzie jest ograniczona ilość amunicji i mocy replik, można uznać, że nadaje się wystarczająco dobrze, na niedzielne walenie kompozytem, gdzie wszystko jest po tuningu, bezsensu. Pamiętaj też, że trzeba doinwestować w wymianę min lufy, gumki czy sprężyny ( tu podpowiedział mi mądrzejszy kolega). 

Na końcu dodam, że frajda ze strzelania tą repliką jest przeogromna :) 

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Wczoraj ganiałem z MG przez całą grę na Mokrym Ługu. Tak, jak wspomniał TomekCK, frajda jest przeogromna, ale trzeba się przygotować na liczne niedogodności.
Replika nie jest najlepiej spasowana. Różne elementy nie trzymają się tak, jak powinny. U mnie od samego początku pojawił się problem z kolbą. Jej drewniany element obracał się na śrubie, co naprawili mi szybko w sklepie.
Weź pod uwagę rozmiar i transport. Większość toreb nijak tego wiosła nie pomieści.
Bydle waży przeszło 6kg, a trzeba doliczyć do tego magazynek z kulkami.
Dwójnóg sprawia sporo problemów. Mnie ciągle ustawiał się wzdłuż, albo po skosie, zamiast w poprzek, a leżąc z kolbą opartą o ramię, nie masz możliwości go poprawić.

Podsumowując. Replika daje radę, ale trzeba się przygotować na dużo pracy, potu i łez. Jeśli jesteś napalony na taką replikę, to sądzę, że odwdzięczy się całą masą satysfakcji.

Link to post
Share on other sites
8 hours ago, Młody_brt said:

A jak z drumem, dobrze podaje kulki czy też bywają problemy?

Jedyny sposób na uczciwe podsumowanie tej repliki, to "chińska loteria". Znam ludzi, którym trafiła się super sztuka, gdzie wszystko działało i replika nawet była osiowa, a znam też takich, którym albo coś nie działało albo osi nie było w ogóle, albo trzeba było strasznie rzeźbić, różne przypadki. Jeżeli natomiast chodzi o same magazynki, to w 3 z 4 bliżej znanych mi przypadków, magazynki działają, w jednym magazynek posypał się okrutnie więc... no loteria.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Z magazynkiem u mnie nie było i nie ma większych problemów. Dosłownie raz wydało się, że nie zebrał kulek i poszło kilka pustych strzałów. Na ile była to kwestia faktycznego problemu z repliką, na ile wada techniczna, gdy kulek jest zbyt mało, a kąt nachylenia nie jest optymalny, a na ile jedynie mi się wydawało - nie wiem.

Z repliką jest co najmniej jeden poważny problem. Dwójnóg. Całość dwójnogu jest zwyczajnie słabo zmontowana. Nie stanowi tak mocnego oparcia, jak powinien. Ale to można byłoby wybaczyć. Kwestia jest taka, że całość spoczywa na ZnAlowym elemencie umieszczonym pod lufą repliki. Nie muszę dodawać, że przy takich obciążeniach zwyczajnie łatwo może pęc, co mnie i jednemu znajomemu właśnie się wydarzyło. Naprawa jest możliwa, ale pracochłonna i prawie nie sposób znaleźć serwisu, który tego by się podjął. Wymiana elementu na nowy mija się z celem, więc...
Można szukać stalowych oryginałów :D

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...