Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

TomekCK

Użytkownik
 • Content Count

  63
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Więcej od siebie mogę jeszcze dodać link do zdjęć czarno białych :P https://drive.google.com/drive/folders/1UfxTuMM3GDZ45wpWHv0yVBDZj4J5PAMk?usp=sharing
 2. Zdjęcia i filmy: https://drive.google.com/drive/folders/1tZ49w0xPgFq1LhdD8B4IAyLT2944gnsq?usp=sharing
 3. Weźcie jeszcze pod uwagę działające w naszym kraju prawo: https://echodnia.eu/podkarpackie/donaldowka-grozna-bron-zwiazkowcow-podobnej-uzywaja-palestynskie-bojowki/ar/8558528 Donaldówka to zwykła rura gdzie wrzucali petardy. Wyobraźcie sobie rekacje n moździerz, który dodatkowo wyrzuca z lufy granat. Niestety wiele takich zabawek może przyciągnąć zainteresowanie służb. Po rozmowie zeznajomym policjantem, mogę powiedzieć, że różnie patrzą na takie rzeczy.
 4. Mały offtop. Panowie zastanówcie się czy spory nie lepiej rozwiązywać po grze na miejscu. Temat był poruszany już wielokrotnie. Forum czytają też osoby, które mają chęci pojechać na ASH. Jedna z nich miała jechać na Kretę i zrezygnowała po lekturze tego wątku. Lepiej zostać godzinę dłużej i wylać żale niż rozgrzebywać problemy na forum.
 5. Dlatego warto wprowadzić ogólne zasady dotyczące wszystkich graczy i imprez ASH. Raz wprowadzone zasady będą obowiązywać na każdej imprezie. Nie będzie lamentu, że ktoś nie wiedział, nie doczytał alba dowiedział się za późno. Po dyskusji w naszym gronie proponujemy wprowadzić taki podział: Podana prędkość wylotowa jest prędkością maksymalną dla danego typu. Podana liczba amunicji jest łączną liczbą amunicji w tego typu konstrukcjach na całą grę, do uzupełnienia jedynie w wyznaczonych punktach. I - Samoczynne (również samoczynno-samopowtarzalne) na nabój pistoletowy - 350fps (M
 6. Zasady zadziałają, jeśli wprowadzimy je dla obu stron jednocześnie. Wade rzucił bardzo dobry pomysł o ograniczeniu full auto, nawet repliki nie trzeba zmieniać. Możemy też pomyśleć o wprowadzeniu sekcji/drużyn szturmowych z większa ilością broni maszynowej i mniejszą ilością amunicji ( oczywiście to zależałoby od organizatora i gry ) Wiem że jest to problem, ale musimy znaleźć sposób na jego rozwiązanie. Jeśli nie ma chętnych, to przed grą proponuje zrobić losowanie, wśród tych, którzy przyjechali wpisując w zgłoszeniu: Janusz Nosacz, bez funkcji, dzień. Wysta
 7. O podobnym pomyśle rozmawialiśmy z Lee i Pazurem. Najwyższy czas zacząć wprowadzać podział funkcji w czasie gier. Lee bardzo dobrze to określił. Albo dostosowujemy zasady do graczy. albo gracze dostosują się do zasad. Bardzo dobry pomysł. Szczególnie, że chcemy dążyć do zmaksymalizowania funkcji u każdej ze stron , ograniczenie full auto to najtańszy sposób. Można pomyśleć o oznaczeniu replik bez full auto.
 8. 1. Mękar 2. Kolba_PL 3. Bradley 4. Pazur 5. Ashigara 6. Sikor 7. Vlad 8. Meister 9. Hajdi
 9. Też zastanawiamy się jak dotrzeć z informacją o Nueve Chapelle, do większej liczby osób. Pazur umieścił nawet post na FB w grupie o Wielkiej Wojnie ale odzew delikatnie mówiąc, też nie powala. Może warto promować ASH wśród Larpowców na FB?
 10. TomekCK

  AGM MG42

  MG42 do AGM-u, kupiłem 2 lata temu. Byłem raz na strzelaniu z tą krową i wypadła mocno średnio, nie wytrzymała do końca strzelania i wróciła na reklamacji do sklepu - padł magazynek i zaczep kolby. Przed zakupem też dużo czytałem i pytałem tych, którzy biegali z tą repliką o opinie, ogólnie raczej wszyscy wypowiadali się pozytywnie. Niestety jak na "tanią" replikę przystało, jakość wykonania jest losowa, i trzeba się liczyć z mniejszą lub większą ilością drobnych usterek. Jako karabin wsparcia, do rozgrywek ASH, gdzie jest ograniczona ilość amunicji i mocy replik, można uznać, że nadaje się wy
 11. A to zmienia postać rzeczy ;). Zawsze można wykonać atrapy bagnetów z taniego materiału jak tektura, i cieszyć się widokiem "chmary" piechoty, w ataku na okopy :)
 12. Z bagnetami o tyle, też jest problem, że ciężko będzie wyeliminować, siłę uderzenia repliki, która waży kilka kg i jej elementy metalowe, stosunkowo łatwo połamią oporządzenie przeciwnika i jego palce ;) . Druga sprawa, to nie wiem czy znajdą się chętni, żeby blokować uderzenie bagnetu przeciwnika, swoją własną repliką :P.
×
×
 • Create New...