Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4 do 1500 zł w 2020 roku


Recommended Posts

Witam serdecznie,

spory czas temu pozbyłem się swojej repliki M4 od ICS i porzuciłem na jakiś czas zabawę w ASG. Chciałbym znów się tym zająć i zakupić nową "emkę" i tu potrzebuję Waszej pomocy.

Oczywiście przeczytałem temat na forum podsumowujący emki różnych tajwańskich producentów, jednak ten ma już swoje lata i pewnie przez ten czas trochę się zmieniło w airsoftowym świecie.

Zależy mi na "emce" średniej długości, z metalowym body, bardzo dobrze spasowanej (uraz po ICSie, gdzie wszystko latało), dobrze wyglądającej i mało awaryjnej. Nie zamierzam w niej grzebać i tuningować, więc fajnie, jakby po wyjęciu z pudełka śmigała jak trzeba. Budżet do +/- 1500 zł, zależy mi na dostępności w polskich sklepach.

Na chwilę obecną upatrzyłem sobie "strzeladło" od KWA: https://gunfire.com/pl/products/replika-karabinka-km4-a1-2gx-1152226721.html. Co sądzicie?

Fajnie, jakbyście polecili konkretne modele, najlepiej z linkami do sklepów. Dziękuję za wszelką pomoc i pozdrawiam!

 

Edited by Vilkas
Link to post
Share on other sites

W porządku, a jak z wykonaniem body? Wszystko fajnie spasowane, nic nie lata? Bardzo mi zależy na tym, żeby to była spasowana i zbita konstrukcja.

Jakieś alternatywy w przedziale 1000-1500?Coz replikami od G&G, G&P, E&L, Evolution Airsoft itd.?

Link to post
Share on other sites

KWA które podlinkowałeś to legendarny szkielet gearboxa, świetne zęby i... Trochę mało jak na 2020 rok. Nawet Cyma teraz daje układy sterujące cyklem pracy gearboxa.

Moje spostrzeżenia o replikach różnych marek które miałem wyglądają tak:

VFC - kiedyś mistrzostwo świata, teraz zostało tylko wykonanie zewnętrzne na takim poziomie. Mają licencjonowane repliki i to głównie zachęca mnie do tej firmy. Wnętrze to straszna lipa nawet w replikach klasy premium za 1500-2000zł z GB serii Avalon. Tłok do niczego, padają plastikowe zęby po kilku strzelaniach. Dysza bez uszczelnienia. Mosfet wsadzany na siłę, bo bardziej przeszkadza niż pomaga (w wielu replikach występuje przez niego blokowanie się spustu przy szybkim semi). Fajne mają zęby i komorę rotacyjną. Zewnętrznie bajka, ale wnętrze do roboty na starcie, bo nie mogę zliczyć ludzi narzekających na jakość części wewnętrznych na grupie posiadaczy VFC na facebooku jak i z własnego doświadczenia. 

G&G - zależy od serii. Miałem w rękach GC16 Predator i M14 EBR ETU, czyli najnowszy produkt firmy. Predator był świetny. Wewnętrznie po 40k bb jedynie ostatni ząb tłoka był draśnięty, ale jeszcze długo by posłużył. Mają swój układ ETU który robi robotę jeśli chodzi o kulturę pracy, ale niektórzy narzekają na jego awaryjność (u mnie nigdy nie odmówił posłuszeństwa). Predator miał jeden z lepszych silników dostępnych na rynku - Ifrit 25k. Natomiast najnowsze dziecko firmy? Szkoda gadać. Do repliki której cenę szacuję na 2000zł (bo jeszcze nie ma jej w sklepach) to wsadzanie dyszy bez uszczelki, tłoka z jednym metalowym zębem i silnika, który ledwo ciągnął sprężynę dającą 400 fps to chyba jakaś kpina jeśli to ma być DMR. Tak czy inaczej. Predatora polecę z zamkniętymi oczami, a mieści się w Twoim budżecie.

KWA - miałem tylko wersję ERG czyli z systemem odrzutu w prowadnicy. Co mogę powiedzieć? Żałuję, że ją sprzedałem, bo była to najlepsza replika jaką miałem. Świetne wykonanie, wnętrze, komora HU jednoczęściowa, rotacyjna. Jedyna zmianą była dysza i replika służyła świetnie przez 5 lat bez żadnej awarii. Z KWA masz pewność trwałości i jakości wykonania ale wnętrze jest mało "nowoczesne". Mam tu na myśli wolny silnik, brak układu sterującego, dwuczęściowa komora HU w modelu który wysłałeś. Ale aktualne nowe modele są jak najbardziej na topie.

Reasumując. Wygląd i licencjonowane repliki? VFC. Nowoczesna replika gotowa do działania po wyjęciu z pudła? GC16 Predator. Trwałość i niezawodność produktu? KWA.

Dorzucę tylko, że poza VFC, to tylko i wyłącznie moje personalne opinie, więc mogłem trafić na lepszy/gorszy model. :)

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Dziękuję za wyczerpującą wypowiedź!

Jeśli chodzi o VFC - słabo coś z dostępnością w Polsce, poza tym nie zależy mi aż tak na licencjonowanych replikach.

Co do G&G - GC16 Predator akurat mi nie podchodzi wyglądem, do tego na chwilę obecną jest niedostępny. Wpadło mi w oko parę replik tego producenta, czy jest to coś warte?

1. https://gunfire.com/pl/products/replika-karabinka-gr4-g26-czarna-1152207120.html

2. https://gunfire.com/pl/products/replika-karabinka-gc16-mod0-a1-czarny-1152210545.html

3. https://gunfire.com/pl/products/replika-subkarabinka-gc16-mpw-7-1152210550.html

4. https://gunfire.com/pl/products/replika-karabinka-gc16-warthog-7-1152208358.html

5. https://gunfire.com/pl/products/replika-karabinka-gc16-mpw-9-1152210551.html

Skłaniałbym się co do KWA, chociaż na chwilę obecną jest dostępny tylko jeden model. Czy ma dobre wykonanie zewnętrzne, nic nie lata? I co z replikami od Evolution Airsoft, czy poza dobrym wykonaniem zewnętrznym mogą pochwalić się również dobrym działaniem?

Podsumowując, zależy mi na świetnie spasowanym body i dobrym wyglądzie zewnętrznym oraz dobrym, w miarę bezproblemowym działaniu w stocku zaraz po wyjęciu z pudełka.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem, odsyłałem na gwarancję, niby pogrzebali ale mi odpisali, że taki urok i niewiele mogą zrobić. Ogólnie wydawał się mieć strasznie tandetne body, w chińskich replikach widziałem już lepsze. W dodatku nie miał działającego bolt catcha. To był konkretnie model 127 RIS Crane Stock. Na chwilę obecną i tak nigdzie nie ma dostępnych ICSów. Jak już, to brałbym CXP HOGa, bo najbardziej mi się podobał.

CodCo G&G - skąd będę wiedział, które repliki mają gearbox G2? Na Gunfire jest napisane tylko V2, nie umiem znaleźć żadnych replik z G2. Czy któraś z przeze mnie podesłanych replik ma ten gearbox?

I co tymi nowszymi replikami od Evolution Airsoft? Z tego co kojarzę, mają świetnie spasowane body. Jak z bebechami w stocku?

 

Edited by Vilkas
Link to post
Share on other sites

Gearbox G2 występuje w rodzinie TR16 od G&G. Niestety teraz podrożały dosyć sporo. Ja kupowałem za cenę 1569 zł a teraz poniżej 1800 zł ciężko znaleźć. Replika w której w zasadzie nie trzeba wymieniać dużo rzeczy na starcie bo w zasadzie to najsłabszym punktem w stocku jest głowica tłoka. Replika jest dosyć długa, ale za to bardzo dobrze wykonana. Jeżeli zależy Ci na stocku to bez grzebania  odpowiednie kulki + prawidłowe ustawienie hopa i będzie spokojnie 65-70. Bez większego wydatku robisz 75-80 metrów i masz fajną replikę ;)

Edited by Trybik152
Link to post
Share on other sites

Dziękuję bardzo za radę. Jednakowoż dla mnie odpada - zbyt długa i zbyt przekracza budżet. Szukam czegoś bliżej 1200 niż 2000 zł. I czegoś kompaktowego lub średniego.

Jak z tymi karabinkami od Evolution Airsoft teraz jest? Mam na oku dwie:

http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info.php?cPath=23_176& products_id=2585

http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info.php?cPath=23_176& products_id=2779

Warte swojej ceny? Dadzą radę w stocku?

Upatrzyłem sobie także replikę z VFC: https://azteko.pl/vfc-replika-karabinka-vr16-fighter-cqb-mk2-tan-p-33343.html

Mógłbym prosić o jakieś opinie o powyższych? Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Hej :) 
Niestety nie miałem w ręku niczego z tego co tutaj wyżej Panowie polecają, ale mogę Ci co nieco powiedzieć o G&G którego używam: https://gunfire.com/pl/products/replika-karabinka-gc16-warthog-12-1152208360.html

To jest akurat wersja 12 calowa, a ja posiadam 9 cali. Z perspektywy czasu brałbym właśnie 12-stkę :) Bo u siebie i tak robiłem ją do lasu, więc wleciała dłuższa lufa i na to dość spory tłumik. No ale do rzeczy.

Idzie drugi rok jak z niej korzystam. Body jest baaardzo spoko. Wszystko świetnie spasowane, żadnych luzów, niczego nigdy nie dokręcałem, nic nie skrzypi - no rewelka. Akurat w serii GC16 jest ETU gen. 1 ale ja na nie nie narzekam. Możesz ustawić sobie 3-strzałową serię zamiast trybu auto, GB robi pełne cykle i wszystko śmiga. ETU natomiast jest dość spore, więc trzeba je sobie dobrze schować w prowadnicy kolby, bo w samej kolbie nie ma za dużo miejsca. Ale taka batka 3-listkowa wejdzie.
Po wyjęciu z pudła rewelacja, byłem mega zadowolony. Kolimatorek i w las :D 

Co do awaryjności...
Jeśli nie chcesz nic na początku specjalnie robić, to kup batkę 7.4v. 11.1v da też radę, ale mi na niej zjadło ostatni ząb w tłoku (który jest plastikowy) więc tylko ostrzegam. Generalnie bym tego nie zauważył gdybym nie oddał jej po prostu po roku na planowaną wymianę części. Zębatki G&G są pancerne, na szkielet też nie narzekam. Komora jest szara, z zielonymi elementami, klasyczna, ale robi robotę i w zestawie masz na pewno jeszcze dobrej jakości zieloną gumkę G&G. Piszę "jeszcze", bo ostatnio kupowałem 2-3 i były totalnym dziadostwem.
Poza tym tłokiem, to wszystko było sprawne, a przemieliła na 11.1v jakieś 10k kulek (potem własnie okazał się uwalony ząb na serwisie), także na 7,4v na pewno długo wytrzyma :)  

Obecnie prezentuje się tak:
20200523_134200.thumb.jpg.4619ad8ea368635026b825ba88620aee.jpg

Jedyne do czego mogę się przypierdzielić, to jak jest zamocowana lufa zewnętrzna na froncie. Absolutnie nie ma tam nic i po prostu mi to przeszkadzało. Bałem się, że jest po prostu niestabilnie i jeszcze w coś zawadzę i przekoszę. Rozwiązanie, to wydrukowanie takiego elementu na drukarce 3D, który ładnie i równo wszystko trzyma. Dzięki niemu jestem spokojniejszy :P
20191008_172024.thumb.jpg.047798cabbec1207009b3b11dcadf315.jpg

20191014_162535.thumb.jpg.568824e907ff876ea456b2f0c3b3c852.jpg

Edited by Criner
Link to post
Share on other sites

O super, dzięki że napisałeś co nieco o tej replice i za zdjęcia :). Właśnie się przymierzam do kupna wersji 12-sto calowej. Rozumiem, że ta lufa zewnętrzna wychodzi z body i przez cały front nie jest do niczego przymocowana? Bardzo to wtedy lata w tym froncie? Poza tym występują jeszcze jakieś luzy?

Jak z celnością i zasięgiem? Jaki masz zamontowany tłumik?

Czy stopka kolby ma gumowe zakończenie? Jak w tej emce siedzą magi, sztywno czy latają na boki? Czy bolt catch jest funkcjonalny, czy to tylko atrapa?

Czytałem w temacie o emkach G&G, że dedykowane batki do nich to właśnie 11.1v i że mosfet odcina zasilanie z batki 7.4v. 

Masz jeszcze jakieś zdjęcia swojej emki? Wygląda super! Pozdrawiam.

Edited by Vilkas
Link to post
Share on other sites

 

19 godzin temu, Vilkas napisał:

Rozumiem, że ta lufa zewnętrzna wychodzi z body i przez cały front nie jest do niczego przymocowana? Bardzo to wtedy lata w tym froncie? Poza tym występują jeszcze jakieś luzy?

Generalnie to nie lata jakoś specjalnie. Nie ma żadnego rezonansu w tym miejscu. Potrafi się to uginać po prostu pod naciskiem palca. To co trzyma lufę zewnętrzna to jest atrapa zamka gazowego - taki srebrny pręt. Ale on jest zaczepiony od góry, także w poziomie tej lufy nic nie stabilizuje. W sumie jakbyś chciał taki pierścień, to u kolegi powinienem mieć jeszcze gdzieś do tego schemat :p Wtedy musisz sobie jakoś to wydrukować i doszlifować papierem ściernym :) Poza tym żadnych luzów nie ma. Wiem natomiast, że część egzemplarzy może mieć ciekawą przypadłość. Mianowicie po strzale słychać krótki rezonans w okolicach kolby. Może rezonować albo sprężyna główna (co ustępuje po wymianie na np. guardera) albo taka mała sprężynka, co jest przy dźwigni przeładowania i sprawia że ona wraca jak ją puścisz. W przypadku tego drugiego naprawa jest prosta, bo ja tam przylepiłem sobie kawałek ściętego filcu, takiego pod nóżki mebli i teraz sprężynka nie obija się o metalowe body i nic nie słychać :p

19 godzin temu, Vilkas napisał:

Jak z celnością i zasięgiem? Jaki masz zamontowany tłumik?

Te 55-60 metrów jest całkiem celnie, bo waliłem do takiego celu wielkości człowieka. I to było w stocku na lufie 250mm. Teraz mam 407mm Da-Vinci z fabrycznie powiększanym oknem i na kulkach 0.3g trafiam w ten sam cel w odległości 68-70m około 5+ razy na 10 w środku lasu przy jakimś tam średnim wiaterku. I tak, mam tłumik i miałem go już przy lufie 363mm dlatego napisałem że brałbym 12", bo taka lufa powinna wejść z minimalnym tłumikiem i cylinder powinien być dość kompatybilny do niej. W stocku masz 320mm, także najkrótszy tłumik jaki znajdziesz + lufka 363mm. Ewentualnie zamiast tłumika są takie przedłużenia lufy zewnętrznej też dokręcane na ten gwint i na końcu normalnie zakładasz atrapę tego tłumika płomienia co masz w stocku.

19 godzin temu, Vilkas napisał:

Czy stopka kolby ma gumowe zakończenie? Jak w tej emce siedzą magi, sztywno czy latają na boki? Czy bolt catch jest funkcjonalny, czy to tylko atrapa?

Kupiłem oryginalnego mida od G&G i podawał elegancko bez zająknięcia. Na stockowej komorze. Potem kupiłem magi Castellana i też było spoko. Po zmianie komory małe problemy z podawaniem, jakoś nie mogłem tego zgrać. Tylko to raczej kwestia komory nowej, bo na stocku żadnych problemów, a ten stockowy hi-cap lata ze wszystkim i zawsze podaje :) W razie kłopotów można to uratować tak samo jak z tą rezonującą sprężynką - wlepiasz kawałek filcu w gnieździe magazynka od strony kolby, tylko wypada ściąć go w połowie bo może być za gruby. W nowej m-ce nawet profilaktycznie sobie taki wlepiłem i jestem zadowolony, bo to nic nie kosztuje a magi siedzą mega pewnie :) 
Tak, stopka kolby ma gumowe zakończenie, ale nie ściąga się jej całkowicie, tylko wciska taki przycisk i ona zsuwa się na bok żeby włożyć batkę. Ta gumka jest bardzo spoko, nie mam nawet na niej jednego zadrapania.
A bolt catch niestety atrapa :( Też się zawiodłem, ale nie narzekam, da się żyć :p 

20 godzin temu, Vilkas napisał:

Czytałem w temacie o emkach G&G, że dedykowane batki do nich to właśnie 11.1v i że mosfet odcina zasilanie z batki 7.4v. 

Nie słyszałem o przypadkach odcięcia, dlatego nie neguję. Wiesz, możesz wrzucić 11.1v, nie ma problemu, tylko trzeba z rozsądkiem jej używać. Jak na początku jechałem na auto często, to teraz 90% przypadku używam singla, EWENTUALNIE seria raz na jakiś czas.

 

20 godzin temu, Vilkas napisał:

Masz jeszcze jakieś zdjęcia swojej emki? Wygląda super! Pozdrawiam.

Tutaj może taki pełny profil, bo jeszcze jej po weekendzie nie schowałem:
20200720_174116.thumb.jpg.8f4c5a23fb2e804bcb51d2927f06df92.jpg

Link to post
Share on other sites
18 godzin temu, Vilkas napisał:

Chciałem jeszcze zapytać, czy ta replika to to samo co Wild Hogi i Warthogi, tylko z inną nazwą i długością, czy to zupełnie inna półka? Chyba najbardziej by mi odpowiadała ta długość. 

Nie jestem pewien, ale w środku raczej się one nie różnią. Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę. Główna różnica to wylot lufy. W Wildhogu masz taki dość szeroki wylot, przez co dźwięk jest nieco inny. Osobiście wolałem bardziej "klasyczną" wersję i nie żałuję. Ostatecznie i tak wleciał tłumik :p 
To co podesłałeś wygląda mi na 9" właśnie. Sam też szukałem niezbyt długiej, ale ostatecznie przekonałem się do modyfikacji długości przez tę lufę wewnętrzną. Jak dla mnie nie masz co się bać dłuższego frontu w 12", bo te repliki są świetnie wyważone i nic Ci do przodu nie będzie ciążyć

Link to post
Share on other sites

Bardzo Ci dziękuję za rozległą wypowiedź i rozwianie moich wątpliwości :). Chyba jednak najbardziej mi się podoba wersja 9-cio calowa, ale Warthog, a tego już nigdzie nie ma, został tylko ten Wild Hog. Zastanowię się jeszcze między 9" a 12". Rozważam jeszcze tę emkę od VFC.

A jaki posiadasz model tłumika?

Edited by Vilkas
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Vilkas napisał:

A jaki posiadasz model tłumika?

Jak miałem lufkę 363mm to korzystałem z tego: https://www.taiwangun.com/tlumiki-dzwieku-2/imitacja-tlumika-dzwieku-100x32mm-black-m-etal?from=listing&campaign-id=14&q=tłumik
Natomiast dla lufy 407mm mam taki i jest idealnie na styk zakryta lufa wewnętrzna: https://gunfire.com/pl/products/tlumik-dzwieku-elite-iron-160x40-1152208722.html
no, tam powiedzmy zostaje ~1cm schowana

Edited by Criner
Link to post
Share on other sites

Dzięki wielkie! Chyba najbardziej pasuje mi ta wersja SRL. Ale poczekam jeszcze trochę, może jakaś promocja będzie. W międzyczasie rozważę wybór między G&G a VFC. Chociaż na korzyść G&G przemawia świetny ROF i waga repliki.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...