Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem z celowaniem przez kolimator. Nie widać kropki na celu.


Recommended Posts

Witam serdecznie. Postaram się to jakoś dobrze opisać. Nigdy nie miałem kolimatora i nigdy nie celowałem obuocznie. Jestem osobą prawo ręczną, lecz strzelam z lewego barku, gdyż oko dominujące mam lewe. Mam wadę wzroku, na strzelanke zakładam soczewki. Dochodząc do sedna sprawy, kiedy celuje lewym okiem przez kolimator to nie widzę prawym okiem padającej kropki na cel w sensie nakładającej się, a gdy przystawię broń do prawego barku i celuje prawym okiem to wtedy w lewym oku ta kropka się nakłada na cel. O co w takim razie tutaj chodzi? Jest to dla mnie problematyczne gdyż nie potrafię obsługiwać broni na prawym barku. Kolimator to kopia Aimpoint 2. Mam go obruconego, gdyż celując lewym okiem na Lini widzenia prawego oka widziałem obudowe gdzie zamontowana jest bateria, myślałem że to jest przyczyna, no ale po obruceniu widzę cel prawym okiem a kropki nakładajacej na cel już nie. Co jest nie tak? 

Z góry dziękuję za pomoc i wskazówki. 

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
W dniu 13.10.2020 o 15:37, BullecikPL napisał:

Mam go obruconego

Że co? Kolimator nie będzie działa obrócony w złą stronę.

Nie patrz przez kolimator na kropkę, tylko patrz na cel. Dobre do ćwiczenia jest zaklejenie kolimatora taśmą, wtedy jedno oko widzi kropkę, drugie cel.
Weź replikę na lewy bark i zamknij prawe oko, powinno być widać kropkę na celu, otwórz prawe oko i powinno być to samo, tylko że widzisz więcej terenu, następnie na odwrót.
Weź replikę na prawy bark i zamknij lewe oko, powinno być widać kropkę na celu, otwórz lewe oko i powinno być to samo, tylko że widzisz więcej terenu.

Spróbuj może wziąć od kogoś replikę z kolimatorem i zobaczyć jak to wygląda u innych.

Link to post
Share on other sites

Kolimator nie rzuca kropki na cel jak laser. On tworzy obraz pozorny i widzisz go tylko okiem patrzącym przez kolimator. Resztę robi twój mózg. Nawet jak zasłonisz kolimator z przodu to patrząc obuocznie będziesz widział kropkę na celu, bo mózg ci zsumuje obraz z obu oczu.

Link to post
Share on other sites
18 godzin temu, mareq napisał:

Kolimator nie rzuca kropki na cel jak laser. On tworzy obraz pozorny i widzisz go tylko okiem patrzącym przez kolimator. Resztę robi twój mózg. Nawet jak zasłonisz kolimator z przodu to patrząc obuocznie będziesz widział kropkę na celu, bo mózg ci zsumuje obraz z obu oczu.

Tak też się dzieje, ale tylko celując z prawego oka jak też pisałem, a celując lewym okiem, tak jakby mózg nie potrafił tego u mnie przeliczyć. Przy prawym oku nawet jak zaslepię kolimator to widzę kropkę na celu, ale przy lewym nie...

Edited by BullecikPL
Link to post
Share on other sites

Aktualizacja:

Przez pół godzinki z rana próbowałem ogarnąć się do celowania. Są tego efekty, dziękuję za pomoc zwłaszcza z tym zaślepieniem kolimatora, lewe oko jakoś po prostu nie mogło tego ogarnąć, ale po małym treningu zaczęło widzieć tak jak być powinno. Temat do zamknięcia. 

Link to post
Share on other sites

Jeszcze jedno: masz patrzeć na cel. Nie zmuszaj oka, żeby łapało ostrość na kolimatorze. Jeśli tak robisz to chyba muszę polecić wizytę u okulisty. Nawet zabierz ze sobą kolimator i mu to wytłumacz i pokaż jak to działa, bo bez tego możecie się nie dogadać.

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, mareq napisał:

Jeszcze jedno: masz patrzeć na cel. Nie zmuszaj oka, żeby łapało ostrość na kolimatorze. Jeśli tak robisz to chyba muszę polecić wizytę u okulisty. Nawet zabierz ze sobą kolimator i mu to wytłumacz i pokaż jak to działa, bo bez tego możecie się nie dogadać.

Patrzę obuocznie. Tak by kropka nakładała się na cel, w sensie że widzę w prawym oku jak się nakłada. Tak jest prawidłowo? Pytanie czy wtedy przypadkiem nie robi się lekki zez?

Link to post
Share on other sites

Jaki zez? Patrzysz na cel tak jakbyś normalnie patrzył bez żadnego celownika. Oboma oczami oczywiście. Nic nie zmieniając w pole widoku jednego z oczu prowadzasz kolimator. Na cel oboma oczami patrzysz tak wcześniej. Patrz przez kolimator tak jakby go nie było. No, prościej już się nie da wytłumaczyć.

Edited by mareq
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...