Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Używana replika do 1500zł


Recommended Posts

Jeśli to ma być pierwsza replika to bezpieczniej kupić nową. Nawet jak pojedziesz ją odbierać osobiście to do końca nie wiesz na co zwracać uwagę przy oględzinach. A jeśli już używka to ja preferuję jak najmniej grzebaną, bo nigdy nie wiesz jaką rzeźbę po kimś będziesz musiał poprawiać. 

Jak dla mnie ta KWA nie ma dobrej szczelności bo na sprężynie 140 powinno być minumum 500fps. I trochę źle dobrany cylinder do lufy.

 Ta g&p spoko, ale za mało szczegółów. Trzeba by pomacać.

Edited by HarrisonJones
Link to post
Share on other sites

Źle napisałem, bo pierwszą nie będzie. Kilka lat temu miałem specne za 900 zł, jednak ją sprzedałem, bo wydawało mi się, że w promieniu 30 km nie ma organizowanych żadnych strzelanek. W rzeczywistości były, jednak nie szukałem tam, gdzie trzeba. Patrząc z perspektywy czasu trochę żałuję, że jej już nie mam, chociaż z drugiej strony opinie ludzi są często negatywne o Specnie. Jakiś czas temu pożyczyłem repkę od kolegi i w końcu pojechałem na imprezę, no i było super. W końcu mam jakieś oszczędności i chcę sobie kupić coś porządnego.

Napisałeś, że nie za bardzo wiedziałbym na co zwracać uwagę, co masz na myśli?

Link to post
Share on other sites

Wywnioskowałem że wcześniej nie miałeś styczności z asg i replikami. Jeśli ktoś jest w tym nowy, nie strzelał wcześniej z żadnej repliki to ciężko jest mu ocenić używaną sztukę. Zarówno pod kątem kultury pracy ale i swoich potrzeb.

Jeśli jednak już w to się troche bawiłeś to można spróbować. Ale nadal, jest to pewne ryzyko. Polecałbym przestudiować i porownać ceny. I raczej nie brać ofert z pierdyliardem dodatków, które i tak mogą się nie przydać albo tobie nie odpowiadać i skończą w szufladzie a tylko podbijają cenę.

Osobiście kupiłem 5 używanych replik, w przypadku 3 jechałem pomacać i przestrzelać ale z żadną z nich nie miałem problemu.

Link to post
Share on other sites

Jeśli nie jest podany producent spręzyny to ciężko ocenić, ja bazuję na springach Guarder.

Edyta: Jeśli chodzi o nowe repliki to polecam g&g z serii gc16 ale widzę że ostatnio podrożały i ciężko znaleść w dobrej cenie. Musiałbym poszukać czegoś ciekawego po sklepach, dzisiaj już niestety nie znajdę czasu na to.

Edited by HarrisonJones
Link to post
Share on other sites

Jeśli replika będzie miała te 400 fps prosto z pudła to już niezły wynik i na razie bym nie zmieniał. Może oprócz lufy i gumki. Postrzelasz sprawdzisz czego Ci brakuje i potem będzie można się zastanawiać nad jakimś tuningiem.
Jeśli chciałbyś zmieniać lufę to opcja budżetowa ale sensowna to Madbull steelbull a na wypasie to Lambda albo DaVinci.

Link to post
Share on other sites

Nowej chyba nie chce, za mało mam kasy, a muszę jeszcze kupić kilka rzeczy. Celuje w jakąś używkę. Mam w sumie dwóch kandydatów. Tą:

https://allegrolokalnie.pl/oferta/replika-kwa-mk18-480-fps-zestaw-z-granatnikiem odrzucam. Boje się, że po jakimś czasie gearbox nie wytrzyma z taką spreżyną.

Zostaje ta:

https://www.olx.pl/oferta/replika-asg-karabin-m4-ar15-g-p-430fps-CID767-IDGIAci.html#edc3489ccd. Sprzedawca przesłał mi filmiki z działania repliki. Mi wydaje się wszystko w porządku.

Jak możecie, oceńcie działanie:

https://megawrzuta.pl/filesgroup/99cf3c0680339cd5f81e19c9b4581ce0.html

 

Dzięki :)

Link to post
Share on other sites

W  przypadku pomalowańca Kultura pracy na tych filmikach taka mocno przeciętna . 

W przypadku replik KWA  szkielet wytrzymuje na full auto 500fps na 11.1 bez problemu 

Ale odpycha mnie w niej kilka zbędnych inwestycji, strata kasy na lufe słabszą niż stockowa i zbędny granatnik który cene podbija .

Kwa na dzień dzisiejszy  do tysiąca po tuningu do dostania się przewija raz na jakiś czas ,a na twoim miejscu bym się nie śpieszył i poszukał czegoś innego . 

Link to post
Share on other sites

Według mnie nie da się ocenić repliki po zdjęciach / filmikach. Trzeba sprawdzić osobiście żeby mieć pewność.

O tej replice:

W dniu 19.10.2020 o 11:58, Bosch121 napisał:

Mogę powiedzieć tyle, że ja bym nie wydał 1000 zł na 9-letnią replikę. Nie ważne co ma w środku i kiedy było to wymieniane. Body to bardzo ważna, jak nie najważniejsza część.

Link to post
Share on other sites

Myślę że prze zakupem takiej repliki powinna ona przejść przegląd w jakimś porządnym serwisie który może potwierdzić jak toto działa i strzela.

Na oko czy nawet po filmiku nie ocenisz czy są jakieś problemy, lub czy nie była traktowana w zły sposób, składa czy tuningowana.

Opis części w środku jest ... mglisty, a wpis że tam jest RETRO a w opisie że to tylko spust ... meh, taki click bait słabo świadczy o sprzedającym.

Nie lubię ryzykować ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...