Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam, nie spotkałem się jeszcze z taką zabawką produkowaną seryjnie, może dlatego nie koniecznie jest to dobre miejsce podforum na taki temat, ale wpadłem na taką ciekawostkę na yt:

Co prawda jest to NERF i trzeba go przeładowywać jak pistolet sprężynowy ale zrobienie tego do gazowego pistoletu gbb powinno być o wiele prostsze. Może być to fajna zabawka do cqb. Robił już może ktoś taki patent ? Jeśli tak to może macie jakieś wskazówki , usprawnienia itd. Zastanawiam się czy jest sens się z tym produkować ;), pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Ja pierdzielę. I kto to mówi. Nie nowicjusz (z tego co czytam tutaj). Co Ty tu wymyślasz ? Tą technikę już dawno amerykanie opracowali i przetestowali na polu walki. Co tak nie do końca zdało egzamin, bo doszli do wniosku że lepiej pierdolnąć z granatnika i dalej mieć prosty karabin pod ręką. A w naszym świecie ASG to już lepiej nie kombinować. Z resztą na wielu rozgrywkach typu CQB jest powiedziane że nie można zza winkla wystawić pistolet, karabin strzelając na oślep bo wydaje Ci się że tam ktoś jest. Tylko trzeba wychylić łeb, zobaczyć i strzelać. No chyba że uzgadnia się że to jest totalna strzelanka i rąbanka i Stalingrad.

Link to post
Share on other sites

Kolego, nie chodzi mi o produkt Izraela zwany "cornershot" do ostrej klamki, tylko jak w tytule "cornershot do asg", zabawkę pokroju tych replik, które używamy. Poza tym cornershot jest po to żeby nie wychylać łba i widzieć gdzie się strzela... Może nie dość precyzyjnie się wyraziłem w pierwszym poscie . Akurat tak się składa, że wiedziałem, że coś takiego jak cornershot zaprojektowany w Izraelu i skopiowany przez Chiny, Pakistan jakąś tam Koreę i nie tylko, istnieje na rynku broni palnej od lat. Ale jakoś się nie spotkałem z wersją do rozgrywek asg. A tak się składa, że nie wygląda to na coś ciężkiego do uklepania samodzielnie. Od bidy z lusterkami do celowania gość poskładał coś takiego do nerfa. Tani rejestrator z monitorem i kamerką na kablu, parę ryz abs'u z allegro, jakieś alu rurki na zawias, ect. A może być fajna zabawka i nawet precyzyjnie strzelająca bez wychylania łba ;) .

Link to post
Share on other sites

W airsofcie jest to o tyle łatwo zrobić że wystawia się całą replikę czy to elektryczna klamka czy mp5k i strzelasz za pomocą pociągniętego mikrostyku, o żaden odrzut czy duże przeciążenia się nie martwisz. Dodatki typu kamera, ekran to też nie problem, ale tu robią się duże koszty elektroniki żeby coś było widać na tym 7-8" ekranie, bo 10" to już się wydaje za duży. Można też lusterko, ale stawiam że zostanie odstrzelone po kilku minutach ;)


Ale jedno to zrobić coś takiego, a zupełnie co innego zgodność takiego rozwiązania z zasadami panującymi na konkretnych miejscówkach. Dlatego pewnie nikt się za to nie zabrał.

Podobna dyskusja to tych: jaka "tarcza balistyczna", ma bronić przed kulką? Czy taka 2kg już wystarczy czy może jednak minimum 10 kg? Lub jak mam hełm na głowie i dostanę to przecież się nie liczy, nie?

Edited by Huba_lbn
Link to post
Share on other sites

Kamerka inspekcyjna z kablem USB na allegro to 30-40pln. Co prawda 30 klatek/s ale może być do tego celu wystarczająco. Gdzieś mam stary nieużywany telefon, który możnaby użyć do czegoś takiego i nie pchać się w koszty kupna monitorka ;) . Czy musi być to AEG/aep ? Niekoniecznie, skoro da się połączyć spust w sprężynowym nerfie to i w gaziaku gbb to przejdzie.

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, sjzmisiek napisał:

USB na allegro to 30-40pln

Mam taką  nawet za 70 zł, fajna jakość ale jak patrzysz na coś dobrze oświetlonego z kilku metrów, raczej nie do celowania na ~15-20m.
 

Godzinę temu, sjzmisiek napisał:

Czy musi być to AEG/aep ? Niekoniecznie,

Oczywiście że nie musi, po prostu najłatwiej by to było zrobić z krótką repliką elektryczną.

Link to post
Share on other sites

Panie! niszczysz mi Pan koncept! :D, a tak poważnie, można zgrać kamerkę z przyżądami pistoletu zamiast podpinać ją pod "lufą" i zastanawiać się gdzie trafię. Oświetlenie celu w cqb czy nawet oślepienie-strobo to chyba nie jest nowość (może to też pomagać kamerce łatwiej złapać obraz w ciemnych pomieszczeniach na te powiedzmy 20-30m max). Osobiście bardzo lubię gaziaki i repliki sprężynowe (np 3-shoty), aegi już mniej mi leżą. Nie żebym nie miał elektryka nigdy, ale więcej funu, klimacik miałem z gaziakami. Mimo że moje (byłe) G3 classic army miało więcej na koncie ustrzelonych przeciwników niż M4 kjw gbbr wolałem biegać M4... Troszkę odbiegam od tematu. Więc plan jest taki, że jeśli się za to będę brał będzie to platforma pod M9 gbb. 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...