Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Operacja Mook - zdjęcia


Recommended Posts

14 godzin temu, Domin007 napisał:

Roberto lepszym miejscem będzie temat "Zdjęcia stylizacji i z imprez". Tam przeniosę linka, a po weekendzie temat zamknę i usunę.

 Proponuję!  Nie usuwaj  zmieńmy temat na dyskusja  bo na fb  zaczęliśmy w tym temacie rozmowy co  możemy zmienić by uatrakcyjnić rozgrywkę.  Na  FB  to się łątwo zgubi po czasie tutaj zostanie. 

 Robert  jak działał ten  moździerz = zasada ?

 

Link to post
Share on other sites

Z tego co mogłem zaobserwować, to mieli zespolone naboje. Kanonier podpalał lont i wrzucał nabój do lufy. Pewnie były dwa połączone lonty - jeden do ładunku miotającego, drugi dłuższy do pocisku. Pociski  były tylko hukowe, bez grochu, czy innych odłamków. 

Podejrzewam, że ładunek miotający był zrobiony z czarnego prochu - w Czechach kupuje sie go w sklepie bez żadnych pozwoleń. 

Zasięg strzału, to nawet 100m.

U nas takie coś pogłoby być podciągnięte pod nielegalną produkcję amunicji. 

Kiedy dwa lata temu widziałem taki moździerz, to nabój miał dwuczęściowy: petardę hukową jako ładunek miotający i osobno pocisk. Ładowane były po kolei a lonty zapalane oddzielnie.

 

Link to post
Share on other sites
19 godzin temu, Vlad napisał:

 Proponuję!  Nie usuwaj  zmieńmy temat na dyskusja  bo na fb  zaczęliśmy w tym temacie rozmowy co  możemy zmienić by uatrakcyjnić rozgrywkę.  Na  FB  to się łątwo zgubi po czasie tutaj zostanie. 

 Robert  jak działał ten  moździerz = zasada ?

 

Vlad, ale do dyskusji jest przecież temat "Sprawy bieżące ASH" oraz "Marketing i promocja gier ASH". To są dobre tematy do dyskusji nad tym co ulepszyć i jak uatrakcyjniać rozgrywkę. Jeżeli chcecie dyskutować o artylerii to śmiało - w dedykowanym temacie (jeżeli chcecie mogę założyć temat "Artyleria ASH - haubice, moździerze i działa przeciwpancerne"), bo potem ciężko będzie komuś wrócić do takiej dyskusji w temacie "Operacja Mook - zdjęcia".

Tu mamy temat ze zdjęciami z imprezy, które bardziej by pasowały do tematu ze zdjęciami.

Link to post
Share on other sites

Rgr. Do rozważań nt. artylerii ASH zapraszam do dedykowanego tematu ("Artyleria ASH - konstrukcje, zasady działania, bezpieczeństwo"). Link do zdjęć przerzuciłem do tematu "Zdjęcia stylizacji i imprez"). Niniejszym zamykam temat i do weekendu odeślę go w eter.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...