Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Chciałem tu poruszyć sprawę, która dotknęła mnie czy też moją Grupę bezpośrednio.

 

Otóż chodzi o unikalność nazw Teamów/Ekip/Grup.

 

Tak się nieciekawie złożyło, że jeden z maniaków założył sobie na WMASG team o nazwie S.G.O. DRAGON ( http://www.wmasg.pl/view.php?q=ekipa&id=280 ) wykorzystując w ten sposób skrót, którego bardzo często używa moja grupa czyli DRAGONI ( http://www.wmasg.pl/view.php?q=ekipa&id=12 ).

 

Zdaję sobie oczywiście sprawę z tego, że nikt tu nie ma monopolu na nazwy i żadna z nich nie jest chroniona patentami czy też prawami autorskimi itp. ale czy nie sądzicie, że chociażby przez zwykłą uczciwość admin grupy powinien zapytać czy nie mamy nic przeciwko wykorzystaniu takiej nazwy ???

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

A do czego Ty Kolego właściwie dażysz. Do tego, żeby rozpętać na forum kolejną haję? Bo to można wywnioskować z tonu Twojego posta.

Kamienowanie, było modne w kręgach zbliżonych plemionom Judy i Izrela, ale teraz nie jest już w dobrym guście.

 

Rozumiem Twoje oburzenie, ale od tego jest opcja "zgłoś naruszenie"

 

KZ

Link to post
Share on other sites

Panie Kubo ja jestem zdania że skoro zakładam coś co ma mieć nazwę bądź co bądź własną w takim miejscu jak to forum to z czystej przyzwoitości sprawdzam zanim coś napiszę czy nie wpadł ktoś na taki pomysł wcześniej i nie chodzi tu o robienie zadymy tylko zwrócenie pewnym ludziom co wypadałoby zrobić czasem przed wykonaniem jakiegoś ruchu. Skoro uważasz że to źle to tak samo proponuję skończyć zezwracaniem uwagi na niużywanie funkcji "SZUKAJ" i meldowanie w takim przypadku o naruszeniu zasad.

 

W każdej chwili warto używać głów i kwestia nazwy jest też takim kawałkiem czasu w którym warto najpierw pomyśleć, sprawdzić a może nawet zapytać i dopiero podjąć decyzję.

 

Pozdrawiam

 

ps

A co do dawnych czasów o których wspomniałeś ktos kiedyś wpadł na takie głupie przepisy które regulują prawa autorskie, chronia pomysły (patenty), jak i zastrzegają znaki, texty, czy inne pierdułki więc myślę że warto o tym pamiętać i stosować coś co nazwałbym odrobiną przyzwoitości nawet w tak banalnych wydawaoby się sprawach.

 

Swoją drogą myślę że ktoś kto popełnił tu w tym przypadku >plagiat< mógłby się "nawrócić" zrezygnować z nazwy i strzelić skruchę ewentualnie dogadac się np odnośnie założenia filii grupy "poszkodowanego" :D :D :D

Link to post
Share on other sites

Obawiam się, że ochrona nazwy własnej może być co najwyżej (jeśli silnik na to pozwoli) chroniona przed identyczną nazwą.

 

W sieci nie ma zbyt dużej możliwości regulacji nazw grup, możnaby je co najwyżej blokować na WMASG, ale to by trąciło trochę totalitaryzmem. Nazwy własne nieformalnych grup towarzyskich nie podlegają ochronie prawnej, co innego jakieś sformalizowane stowarzyszenia. Jedyne, co można w tym wypadku zrobić to poprzez webmastera WMASG zasugerować grupie zmianę nazwy.

 

Pozdrawiam

 

Kret

Link to post
Share on other sites

ten troglodyta co użył nazwy bezprawnie SGO DRAGON to ja. Pozwalam się przywiązać do pręgierza i wystawić na łaskę publiki. Jednocześnie proszę aby małe dzieci mnie nie oglądały ponieważ mogą się przestraszyć ;) Nazwa już zmieniona, mam nadzieję że ta nie jest zastrzeżona, w krótce razem z grupą wymyślimy nową. No cóż, moj błąd jakoś wcześniej mi się ta nazwa nie rzuciła w oczy

Link to post
Share on other sites

Szanowny Kubo, po pierwsze nie zamierzam niczego rozpętywać :wink:

 

Po drugie, chciałem jedynie zwrócić uwagę na pewien problem, który tu zaistniał i który na szczęście został już rozwiązany (tu ukłon do Freemana za szybką reakcję i zmianę nazwy - tak jak napisał Kret są jeszcze przyzwoici ludzie :) ).

 

Po trzecie, tak się składa, że spędziłem masę czasu zarówno na wymyślaniu odpowiedniej nazwy dla grupy jak i innych związanych z tym symboli etc.

 

Po czwarte: skorzystałem oczywiście z opcji "zgłoś naruszenie" tak jak i wysłałem PW do Freemana, temat ten jednakże założyłem z bardzo prostego powodu - problem ten teraz dotyczy mojej grupy ale w przyszłości może to spotkać każdą inną grupę Maniaków.

 

Podsumowując.

Podejrzewam, że większość adminów (dowódców grup) poświęciła sporo swojego cennego czasu i energii na wypracowanie jakiegoś wizerunku swojej grupy i nie sądzę żeby ktokolwiek z nich chciał aby nazwa czy logo przez niego wymyślone było wykorzystywane przez jakąś inną grupę bądź Maniaka bez wiedzy i zgody autora.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

nazwa była zmieniana na szybkiego :wink: więc z SGO DRAGON => SGO NoName => 101st SGO (chwilowo, aż ekipa zaakceptuje mój wybór, patrzylem, chyba czegoś takiego nie ma) :D A pomysł z DRAGONEM mi chodził po głowie od czerwca, poprzednio moja ekipa nazywała się 101 SGO Demony Wojny, ale planujemy się zapisać do LOK-u i ta nazwa mogłaby troche ich zniechęcić, no cóż, to tak jakby się nazwać Brygady Męczenników Al-Aksy i szukać wsparcia u Amerykanów.

Link to post
Share on other sites

Thorze;

ale o co Ci chodzi?

 

Czy ja gdziekolwiek pochwalam zachowanie opisane w tym przypadu? Raczej nie. Jednak zwracam uwagę, iż są inne metody dochodzenia swoich racji, niż te zaprezentowane w tym wątku.

 

Tak! Ten przypadek wymaga rozwiązania. Ale nie ma to nic wspólnego ze spontanicznymi wyrazami dezaprobaty dla parówkowych skrytożerców...

 

_________________

 

 

Drogi Tigerze;

abstrahując od tego co napisali moi przedmówcy nt. "unikalności" nazw.

 

Rzecz w tym, iż wystaczyłoby aby sytuacja ta pozostała za kulisami. W walor wychowawczy tego wątku wiary nie dam. A teoria o rozwiązywaniu problemów tego typu za pomoca forum, choć oryginalna, to do mnie jednak nie przemawia.

Nadto nie jest Twój pierwszy post, ogólnym stwierdzeniem pewnego zjawiska, lecz odnosi się do konkretnych osób i okoliczności faktycznych. Stąd zaś tylko krok to rozpętania nagonki i pianobicia, bedących sztuką dla sztuki i solą tego forum.

 

A na koniec - nie wiem jak Ty, ale ja uważam iż "renoma" związana jest z ludźmi, a nie etykieta jaką oni sobie przybiorą. Takie wnioski wyciagam z empirycznego obcowania z ta kwestią.

EDIT Catch, ubiegłeś mnie :lol:

 

Pozdrawiam

KZ

 

PS Nie wiem czy się dobrze zrozumieliśmy - o ile nazwę ciężko uznać za chronioną oprawnie w takim wypadku, to jednak emblemat, symbol lub tzw. "logo", o indywidualnych cechach wyrózniających, generalnie jest przedmiotem ochrony w zakresie praw autorskich, przysługujących jego twórcy.

 

PPS Co zaś tyczy tego tematu, notorycznie swego czasu, napotykałem na wypadki gdzie kopiowano i używano mój awatar (bez zmiany jego wyglądu ani mojej zgody) - tu i na innych (w większości "szczenięcych") forach. Nie jest więc to problem całkowicie dla mnie obcy. Tyle tylko, że jak mawiał jeden z nestorow ;) krakowskiego AS: "wali mnie to". Nie chce mi się nawet tracić czasu na zniżanie się do poziomu takich osób (szczególnie, że źródło grafiki, którym się posłużyłem jet ogólnie w sieci dostepne). Walkę z wiatrakami pozostawiam innym.

Link to post
Share on other sites
Thorze;

ale o co Ci chodzi?

 

Czy ja gdziekolwiek pochwalam zachowanie opisane w tym przypadu? Raczej nie. Jednak zwracam uwagę, iż są inne metody dochodzenia swoich racji, niż te zaprezentowane w tym wątku.

 

Tak! Ten przypadek wymaga rozwiązania. Ale nie ma to nic wspólnego ze spontanicznymi wyrazami dezaprobaty dla parówkowych skrytożerców...

 

 

W zasadzie to o nic :P tak se naisałem coby se posta nabić :P

 

A tak na temat: :P Myślę że dobrze się stało że jeden taki przypadek zostął nagłośniony bo może ktoś następny podejdzie do tej kwestii ostrożniej. Proponuję ten wątek potraktować nie jako "najazd" na kogoś kto "źle" zrobił tylko jako sygnał i informację dla wszystkich którzy będą chcieli wymyślać nazwy swoich grup tu na forum coby troszkę czasu poświecili na przejrzenie nazw innych już istniejących i tyle.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
A tak na temat: :P Myślę że dobrze się stało że jeden taki przypadek zostął nagłośniony bo może ktoś następny podejdzie do tej kwestii ostrożniej. Proponuję ten wątek potraktować nie jako "najazd" na kogoś kto "źle" zrobił tylko jako sygnał i informację dla wszystkich którzy będą chcieli wymyślać nazwy swoich grup tu na forum coby troszkę czasu poświecili na przejrzenie nazw innych już istniejących i tyle.

Ech, ciut za krótko jesteś na tym forum żeby tworzyć takie teorie. Tak jak napisał Kuba - wartość edukacyjno-ostrzegawcza takiego wątku jest żadna, bo ci którzy tworzą takie "klony" ekip nie trudzą się czytaniem starych, czy przyklejonych, wątków albo je zlewają. Ci którzy regularnie biorą udział w życiu forum dobrze wiedzą czego nie należy robić.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...