Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Brytyjski DPM...


Recommended Posts

  • Replies 684
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Żadna. Ale Miwo daje ci większe szanse ustawienia swojego, indywidualnego, setu.

 

@mer - cordura jest w kamuflażu brytyjskim, robiona przez belgijski Seyntex. 1000D (a może nawet 1100). Blaknie jak kontraktowy sprzęt. Nie ma ceraty od środka. Przypuszczam, ze to ten sam materiał którego używa się dla MOD.

Link to post
Share on other sites

Chrzań oryginał, PLCE to nie jest super projekt. Ciężkie niepotrzebnie, Ładownice potrójne doprowadzają do pasji, szelki za wąskie i za krótkie, brak rozsądnego odpowiednika buttpacka. Aha - montaż na pasie niepewny. Za to utility są fajne a cały set stabilny. PLCE ma wady i zalety, jak wszystko. Ale wad więcej. To oczywiście moje zdanie po pewnym czasie używania PLCE. Sprzedałem.

 

Patt 90 był z niepowlekanej cordury. I nie materiał poszedł a krzywe szycie.

Link to post
Share on other sites

Mam aktualnie kamizelkę UTG Oliv i jest fajna na krótkie strzelanki przy dłuższych i na większym terenie brak mi miejsca plus to że nie wygodna się robi przy leżeniu w rowie lub tarzaniu się po ziemi, a jak plecak ubierzesz to lepiej zdejmij zawieszenie z broni :). Spróbuje jak jest z PLCE, oczywiście biorę wasze rady pod uwagę .

Link to post
Share on other sites

Dasz sobie Double Ammo Poucha na plecy, żeby Ci się wygodnie leżało? Jak chcesz miec pojemne PCLE to musisz zapełnić cały pas, dając sobie na pas 1xDouble Ammo Pouch, 1xUtility pouch i 1xWater Bottle Carrier, Twoje PLCE w ogóle nie będzie pojemne...no ale będziesz mógł leżeć i czołgać się. :D

Link to post
Share on other sites

Wojtass, nie przesadzaj.

 

Ja mam na pasie głównym:

2*doubleammo

2*utility

haversack.

 

I całość jest tak złożona że mogę bezproblemowo się czołgać, padać, i wyczyniać inne akrobacje, a beltkit mi w tym nie przeszkadza. Więc proszę nie uogólniać :P

 

Starczy odpowiednio mocno ścisnąć kieszenie, i po problemie. Haversack centralnie z tyłu. Ammo-pouche na lewym/prawym boku, a utility powciskane z obu stron między haversack a ammopouche. Zerowy problem. Do tego lada moment kabura wyląduje na lewej szelce. Z tyłu na haversack'u poncho w przypadku krótkiego patrolu, w przypadku dłuższego dopinam daypack'a do PLCE i poncho roluję na nim jak na kostce LWP ;]

Link to post
Share on other sites

Mam aparat, ale nie mam kabla ;p. Zresztą moje PLCE jest od dłuższego czasu "w połowie drogi" do celu ;). Jak skończę dopracowywanie to zrobię całe fotostory.

A póki co parę zdjęć w komórki.

 

>>Widok na całość<<

Jeszcze tydzień temu na Talvisocie na szelce wisiała pochwa na bagnet z kabarem w środku, ale musiała ustąpić miejsca kaburze która lada moment w końcu do mnie trafi. Widać że nawet jak oporządzenie wisi samo sobie to ammopouche i tak trzymają się z boku.

 

Zresztą z tym PLCE jest śmieszna sprawa, co widać na >>tym<<< zdjęciu. Nie jestem w stanie położyć rozwiniętego PLCE płasko na ziemi. Muszę je postawić ;D. Kieszenie są tak ściśnięte że pas układa się w kształt litery "C" którą na siebie zakładam.

 

 

>>Od prawej strony<< znajduje się double ammo pouch, a w nim 6mag'ów z ręcznej roboty magpulami, bez nich nie wyobażam sobie wyciągania magazynka z tej otchłani ;). Nie wiem co Wukasz ma do trzymagazynkowych ładownic, mi one bardzo odpowiadają. I cieszę się że są 3 a nie 2magi w każdej, bo dzięki temu spokojnie mogę ze sobą zabrać 13magów (przyszłościowa wizja jak dorobię się tylu low-cap'ów ;d dwie ładownice każda po 6magów +jeden podpięty do repliki) a nie 9.

Dalej Canteen pouch z manierką. Na niej powinien znajdować się kubek, niestety nie posiadam ;(. Pod manierką za to znajduje się dopasowany metalowy kubek BCB do gotowania. A pod kubkiem znajdzie się specjalna podstawka do gotowania, tylko Vest mi ją już drugi miesiąc przesyła :/. Do tego jeszcze dojdzie pokrywka na metalowy kubek. Dzięki temu w kieszeni na manierkę znajdzie się dodatkowy zestaw do gotowania, ważący niewiele, a miejsca nie zajmnie nic bo i tak tam jest ta manierka. Manierka z wodą, metalowy kubek do gotowania wraz z pokrywką i mini-kocherkiem oraz plastikowy kubek do spożywania (w metalowym żadna przyjemność). A manierka jest oczywiście >>kompatybilna z S10'ką<<. :)

 

 

Jak widać >>w haversack'u<< trzymam to co zgodnie ze sztuką powinno być noszone w utility pouch'ach. Ja jednak wolę jedną dużą torbę na tyłku. Mam tam żywność na 24h.

Na zdjęciu widać- menażkę (w tym przypadku holenderską a nie brytyjską- kształ ten sam ale holenderska jest ze stali a nie aluminium) oraz 2*mre. W menażke jest kocherek i zapas hexaminy do niego. Menażka idealnie pasuje w miejsce przeznaczone na filtr p-gaz. Obok jest miejsca a miejsca na zabranie jedzenia.

 

Na lewo od haversack'a jest utility (choć korci mnie zamienić na canteen) w którym znajduje się połowa drogerii:

apteczka do opatrywania prawdziwych ran.

opatrunki wojskowe do opatrywania ran mniej realnych ;)

camtech

minikosmetyczka(szczoteczka do zębów, pasta, mydło)

zestaw do konserwacji obuwia (pasta+szmatka+szczoteczka)

 

I ostatnia ładownica od prawej strony (pierwsza od lewej) to znowu ammo-pouch, i znowu 6magów.

 

Ciągle nierozwiązana jest kwestia radia. Na oryginalnego radio-pouch'a nie mam miejsca, więc raczej uszyję sobie coś samemu i wcisnę najprawdopodobniej z tyłu pomiędzy haversack a utility/canteen. Choć to wszystko jeszcze palcem na wodzie pisane.

 

 

PS: PLCE to to co widzicie na tych zdjęciach. To co sprzedaje MiWo to są pasy modularne i normalne kieszenie molle, a nie PLCE, więc nie powtarzajcie tego bo jeszcze kogoś krew zaleje ;)

 

PS: nie kupujcie web-tex'a. Shit jakich mało. Tylko na przestrzeni ostatniego tygodnia słyszałem od dwóch osób (Mackoff'a i Raddar'a) o rozpadaniu się tej tandety bez powodu. Mackoff'owi bodajże odpadła klamra przy zapinaniu kieszeni, a znajomy raddar'a porwał kieszeń w rękach (czy coś w tą mańkę). Nie podchodzić do web-tex'a na bliżej niż 100kroków ;).

 

 

 

=======

A propo's postu wukasz'a

"Ciężkie niepotrzebnie,"

Bo ja wiem czy ciężkie? Ciężkie, bo pakowne. Tyle można tam wrzucić że w sumie prawda- ciężkie ;)

 

"Ładownice potrójne doprowadzają do pasji"

Widocznie zależy od gustu, mi tam bardzo odpowiadają 8)

 

"szelki za wąskie i za krótkie"

:strach: Ty na pewno PLCE miałeś? Gdzie Yoke były dla ciebie za krótkie :strach: Czy są takie wąskie również bym polemizował

 

"brak rozsądnego odpowiednika buttpacka"

Jest haversack, jak również minimi-pouch. Więc nie jest tak źle wcale.

 

"Aha - montaż na pasie niepewny"

:strach: Powtórzę pytanie, czy ty napewno o PLCE piszesz? O.o" Montaż jest taki że mogę ciągnąc za jedną kieszeń targać i rzucać bezproblemowo całym beltkitem ważącym ładnych parę kilo. System montażowy w PLCE jest na 100% bardziej stabilny i wytrzymały niż molle, o alice nie wspominając.

Edited by leander
Link to post
Share on other sites

Wiesz leander to jest tak. Jak miałem PLCE to tych wad było znacznie mniej. Bo one ujawniają się po porównaniu... Poza tym - wszystko co napisałem wyżej odnosi się do mnie i moich preferencji.

 

Pakowne jest - ciężki nie z tego powodu a z konstrukcji i materiału, dyskusja już była. Anyway skończę swój set litrażowo zbliżony na mniej magów - jeśli się spotkamy porównasz masę.

 

Ładownice doprowadzają do szału bo są potrójne - znów kwestia gustu. Klekotanie, problem z niedomknięciem na szybko (rzep jest zawodny) i to że są zdublowane itd. (choć oczywiście są też single - ja miałem ale większość nie ma)

 

Szelki - widzisz chudzinko ;) - niektórzy są zdeczko szersi tu i tam. Szelki za wąskie - przy 8 kg w PLCE plus 8 kg w plecaku na szelkach efekt nie był przyjemny, od yoke miałem otarcia. Za krótkie - wolę szelki dłuższe, co najmniej do połowy torsu z możliwością montażu stabilnego kieszeni (a nie dyndania). Nie były złe, ale bywają wygodniejsze.

 

Sorry ale torba na maskę to namiastka buttpacka. Jak ktoś lubi klepanie po dupsku to proszę bardzo. Minimi pouch - ok, fajne ale polara tam nie zmieszczę z termosem i mre. A ja jestem airsoftowiec więc targam takie rzeczy.

 

Montaż na pasie - jak ci zaczną napy puszczać to pogadamy. Masa sprzętu plus masa tego co możesz tam wepchać powoduje, że rozwiązanie na molle (ale nie klasyczny natick) jest 100 razy wygodniejsze. W PLCE mocowanie działa, nie suwa się na pasie ale nie jest perfekcyjne. Nie lubię dopinać dyndających ładownic w których nap się rozpiął. W molle przynajmniej tak mocno nie lata.

 

Masz wątpliwości czy miałem -

hetman1zu0.th.jpg

img1071dg0.th.jpg

Do tego jeszcze jedna podwójna chyba była.Wszystko poszło do Kordy z Trójmiasta o ile pamiętam.

 

Tak czy inaczej - osobiście preferuję rozwiązania typu wąski PT3 lub PT2.

Edited by Wukasz
Link to post
Share on other sites
Montaż na pasie - jak ci zaczną napy puszczać to pogadamy.
Z ciekawości, przekładałeś pas również przez szlufki, czy wisiało tylko na paskach mocujących? Mam wrażenie że przełożenie pasa przez szlufki praktycznie wyklucza działanie sił na napach, ładownica praktycznie w całości wisi na szlufkach, natomiast paski mocujące tylko przytrzymują ją aby nie suwała/skakała.

 

Co do szelek- pewnym udogodnieniem może być to że PLCE noszę zawsze na ECBA, która ładnie rozkłada ciężar na całe ramiona ;)

Link to post
Share on other sites

No tak z tego co wyczytałem to dla mnie teoretycznie będzie lepszy pt-3 bo chudziną nie jestem i mały bojlerek mam :D lecz jak znalazłem już ciekawy set z wszystkim na ebay'u to kuźdę tylko na terenie uk można się wkurzyć, jeszcze szukać będę jak nie znajdę to zostaje mi miwo. Jak by ktoś chciał sprzedać taki set PLCE to pisać, a rozważę każdą ofertę :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...