Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[ARCH] TOMMYGUN PARTY 2003


Recommended Posts

TOMMYGUN PARTY 2003

 

Myślisz, że jesteś niezły? Uważasz, że Twój zespół jest lepszy niż inne? Radzisz sobie w walce w mieście? Jest tylko jedno miejsce, gdzie możesz to naprawdę udowodnić. Miejsce tajemnicze, przez wiele lat ukrywane przed opinią publiczną, do dzisiaj znane jedynie nielicznym. Miejsce wymarzone przez wielu, odkryte tylko przez elity - GROM, US ARMY, GSG... Tajemnicze miasto, z wieloma niespodziankami, z podziemnym labiryntem i dworcem. Teraz i Ty możesz dołączyć do tej nielicznej grupy, która będzie mogła spędzić dwa fascynujące dni, które upłyną na bitwach miejskich w doborowym towarzystwie Maniaków ASG, gdzie po walce będziesz mógł omówić działania z kolegami przy ognisku, świniaku i piwie; gdzie będziesz w tych samych warunkach i miejscach co Armia Polska, Amerykańska, Niemiecka i wiele jednostek specjalnych, w miejscu specjalnie stworzonym do doskonalenia perfekcji......

 

TOMMYGUN ZAPRASZA CIĘ NA TOMMYGUN PARTY

 

MIEJSCE: POLIGON WĘDRZYN

DATA: 26.04 - 27.04 (sobota, niedziela)

CZAS TRWANIA: DO NIEDZIELI DO GODZINY 1300

CEL NADRZĘDNY: WSPANIAŁA ZABAWA W DOBOROWYM TOWARZYSTWIE

ŚRODKI WSPOMAGAJĄCE: GROCHÓWKA, OGNISKO, ŚWINIAK, PIWO, NOCLEG, ŚRODKI POZORACJI POLA WALKI

MIEJSCE WERBUNKOWE: party@tommygun.pl prosimy podać imię, nazwisko, pseudo, grupe, wiek oraz "broń" - elektryk, gaziak bądź sprężynka)

KOSZT: ZALEŻNY OD LICZBY UCZESTNIKÓW (ok. 50 pln/os., w cenę wliczone wszystko)

 

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA!!!

SZCZEGÓŁY WKRÓTCE!!!

Link to post
Share on other sites
Miejsce tajemnicze, przez wiele lat ukrywane przed opinią publiczną, do dzisiaj znane jedynie nielicznym. Miejsce wymarzone przez wielu, odkryte tylko przez elity - GROM, US ARMY, GSG... Tajemnicze miasto, z wieloma niespodziankami, z podziemnym labiryntem i dworcem.

[...]

MIEJSCE: POLIGON WĘDRZYN

dobre, dobre :) to jeszcze do tych wtajemniczonych, najlepszych itd dodaj paintballistow bo gramy tam srednio 2 razy do roku gdzies od 1999 :D

jak dotre do pracy to wystawie troche zdjec z tamtad

a gwoli scislosci to piszesz tylko o czesci wedrzynskiego poligonu ktora sie nazywa Nowy Mur... bo caly poligon to szmat ziemi :)

 

Teraz i Ty możesz dołączyć do tej nielicznej grupy,

:D 8)

tak wiem, wiem... reklama dzwignia handlu :)

 

która będzie mogła spędzić dwa fascynujące dni, które upłyną na bitwach miejskich w doborowym towarzystwie Maniaków ASG

bron Boze do niczego nie zniechecam, wrecz przeciwnie! goraco polecam ten teren, ale... nistety dosc czesto walki tam (przynajmniej u nas) ograniczaly sie do walki miedzy budynkami - strzelanie z okien - a nie walka W pomieszczeniach :(

 

DATA: 26.04 - 27.04 (sobota, niedziela)

hmmm... na tydzien przed zlotem u Koziego? nieladnie, nieladnie... :(

 

KOSZT: ZALEŻNY OD LICZBY UCZESTNIKÓW (ok. 50 pln/os., w cenę wliczone wszystko)

kiedy bedzie wiadomo jaki jest ostateczny koszt imprezy?

 

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA!!!

czy moge zapytac do jakiej wartosci i dlaczego?

Link to post
Share on other sites

Cały Foczuś :wink:

Na pytanie o reklame - sam sobie odpowiedziałeś, scenariusze w przygotowaniu (może uda się ZMUSIĆ chętnych do walki w pomieszczeniach), data... no cóż... nasze kochane WP kilkakrotnie zmieniało termin udostępnienia nam poligonu. Wtajemniczeni wiedzą, kiedy zaczęliśmy "załatwiać" sprawy, ale niestety - ten termin, albo żaden (nieoficjalnie powiem, że to cytat). Wbrany został rzeczywiście Nowy Mur, ze względu na deficyt walk w "miastach". Co do kosztów imprezki, to rzeczywiście nie są jeszcze w 100% znane... ale to tylko kwestia kilku następnych dni. Liczba miejsc natomiast jest ograniczona... hmmm... bazą "hotelową" naszego Wojska. Więcej nie powiem i tak pewnie zostanę postawiony do karnego raportu za zdradzanie tajemnicy państwowej :twisted:

Link to post
Share on other sites
Cały Foczuś :wink:

no! :D

 

Na pytanie o reklame - sam sobie odpowiedziałeś,

wiem :)

 

data... no cóż... nasze kochane WP kilkakrotnie zmieniało termin udostępnienia nam poligonu.

skads to znam... i dziwie sie ze macie taki termin... chyba nas wycyckaliscie :)

Data: 30-Jan-03

Prawdopodobna data to 25-27-04.03

 

Data: 26-Feb-03

Niestety wojo proponuje(prawdopodobny)nowy termin-27-29 czerwca.

 

kosztów imprezki, to rzeczywiście nie są jeszcze w 100% znane... ale to tylko kwestia kilku następnych dni.

nie no, chodzi po prostu o to zeby bylo wczesniej wiadomo... musze znac swoj budzet :) i wiedziec czy mnie na to stac... ale boje sie ze dwa zloty to za duzo :(

 

Liczba miejsc natomiast jest ograniczona... hmmm... bazą "hotelową" naszego Wojska. Więcej nie powiem i tak pewnie zostanę postawiony do karnego raportu za zdradzanie tajemnicy państwowej :twisted:

a to luz... my tam mielismy impreze na ponad 300 osob :)

acha... tylko uprzedzam ze w "bazie hotelowej" kroloja kible "na Małysza" :) ale normalny (porcelanki itp) jest kolo samego Nowego Muru w domku dyzurnego :)

a i tak z koszar jest ok 1,5-2km do Nowego Muru :)

 

PS jestem juz w pracy... zaraz zaczne wrzucac fotki :)

Link to post
Share on other sites
Myślisz, że jesteś niezły?
ojoj.... a cio, jeśli jestem słabym, początkującym "paciakiem" ? :wink: :lol:

czy to jest zagrywka podjudzająca męską ambicję?

 

ale przyznam.... brzmi ciekawie (zwłaszcza kibel "na Małysza"... kto wie, może po grochówce nawet uda nam się pobić rekord skoczni....? :lol: :lol: :lol: )

Link to post
Share on other sites

A ja ze swojej strony zacytuję tekst z filmu pt. "Poszukiwany, poszukiwana" - a brzmi on mniej więcej tak: "...piękna akcja panie poruczniku, nie ma co - piękna akcja...".W sumie zdaję sobię sprawę, że komercyjna działalność sklepu ma swoje prawa, jednak organizacja takiej imprezy w terminie tak zbliżonym do terminu oficjalnego zlotu jest torpedowaniem tego drugiego. Wspominając o doborowym towarzystwie nie wiem czy autor miał na myśli swoje własne, czy też jakichś określonych członków ruchu asg. Już raz trwała dyskusja w związku ze zbliżonymi terminami imprez z Regdornem, jednak on honorowo wycofał się ze sprawy. Jeśli celem sklepu Tommygun jest próba rozsadzenia zrzeszonej działalności miłośników asg, to moje gratulacje. Skoro sklep wypowiada się na łamach forum miłośników asg reklamując imprezę jako formę zlotu MANIAKÓW ASG, to wypadałoby zapytać ów MANIAKÓW o zgodę. Z tego co wiem, ogłoszenie terminu imprezy było dla większości zaskoczeniem. Ja między innymi od dość długiego czasu (zapewne nieco dłużej od panów mieniących się jako przedstawiciele firmy Tommygun) należę do tejże grupki zrzeszonej na stronie Regdorna można więc uznać mnie za Maniaka - dlatego nie wiem na jakich zasadach mam traktować wypowiedź "(...)spędzić (...) w doborowym towarzystwie Maniaków ASG" - czyżby rzeczona grupa maniaków była jedną z atrakcji programu? Bo jeśli tak, to drodzy państwo zarejestrowani jako Maniacy ASG jesteśmy albo honorowymi gośćmi (hurrra - nie płacimy kosztów), albo zostaliśmy zatrudnieni przez firmę Tommygun (hurra - nie dość że nie płacimy to jeszcze na dodatek dostaniemy pieniądze!!!).

Oczywiście ktoś może powiedzieć, że przy nazwie Maniacy nie ma takiego małego znaczka "R" i może go używać każdy, jednak w dobrym tonie było by zwrócenie się do Maniaków o zgodę. Być może Regdorn dał zgodę na używanie tej nazwy firmie Tommygun (tego niestety nie wiem) ale powyższe działanie po prostu mi się nie podoba.

Jeśli rzeczona firma miała wielką ochotę na organizację imprezy mogła dołączyć się do organizacji oficjalnego zlotu (wasza pomoc byłaby bardzo mile widziana) a nie bawić się w coś na kształt sabotażu.

Mógłbym pozostawić to ogłoszenie bez komentarza, jednak nie zamierzam tego zrobić. Swoją wypowiedź podsumuję już nie cytatem, ale swoimi słowami - wspaniała robota panowie - tak to komercja walczy z hobby i z przyjemność jaką jest asg potrafi przemienić w komercyjne gówno (przepraszam za słowo komercyjne). Moje gratulacje...

Link to post
Share on other sites

dobrze powiedziane

 

ja tylko powtorze to co mowilem paru osobom na chacie... nie wiem czy kasa mi pozwoli pojechac chociaz na jeden zlot... jesli pozwoli to na pewno bedzie to zlot PATu... z prostego powodu - oni byli pierwsi, zaklepali termin i nalezy im sie udany zlot ;)

Link to post
Share on other sites

Jeszcze niedawno byla wielka wojna o nazwanie strzelania w Krakowie zlotem i stanelo ze jest to strzelanie. dla dobra calej spolecznosci ASG.

A teraz gdy juz sprawa sie ulezala tj. Zlot jest w Lublinie a alternatywne strzelanie to strzelanie w Krakowie, dowiadujemy sie ze jednak jest inny ZLOT, tym razem w Wedrzynie. I to jeszcze ladnie ZAREKLAMOWANY na stronie. No fakt Tommygun sie reklamuje na wmasg.pl wiec moze to dlatego.

 

Przychylam sie do zdania Bubla - nie jest to do konca fair, tak duze strzelanie ... jakby to nie nazwac powinno byc troche wczesniej ogloszone.

Link to post
Share on other sites

W związku z "radosną twórczością" sklepu TOMMYGUN zlot o kryptonimie LODOWA TARCZA w Janowie zostaje odwołany. Podziękowania prosimy kierować na adres w/w sklepu. Nie wiem, czy takie właśnie było zamierzenie tejże firmy jednak jej przedstawiciele doskonale wiedzieli o planowanej przez nas imprezie (zwłaszcza jeden ze sprzedawców, który gorąco dopytywał się Koziego o przewidywaną frekwencję) dlatego jakiekolwiek tłumaczenia z ich strony nie mają sensu.

Przepraszamy, że właśnie tak wyszło zwłaszcza osoby, które były zainteresowane przyjazdem.

Z wyrazami szacunku

Byli Organizatorzy....

Link to post
Share on other sites

Panowie panowie! Nie chce was krytykowac (no offence), ale obwinianie Tommyguna za to, ze zlot w Janowie Lubelskim sie nie odbedzie jest bezpodstawne. To przeciez my decydujemy gdzie chcemy jechac i nikt nam nie kaze jechac tu czy tu. Wedrzyn jest w zupelnie innm miejscu Polski niz Lublin i mysle ze organizacja TOMMYGUN PARTY w Wedrzynie jest dobrym pomyslem. Zeby dojechac do Lublina musialbym przejechac CALA Polske, a do Wedrzyna mam kilkanascie kilometrow (wiec i tak bym sie razem z ekipa nie pojawil na Lodowej Tarczy).

Moim zdaniem agresja wobec sklepu Tommygun jest niepotrzebna - oni wam nie zabieraja uczestnikow zlotu, oni po prostu organizuja zlot, a to, czy ktos tam pojedzie nie zalezy od sklepu.

 

Pozatym nie uwazam zjazdu w Wedrzynie jako konkurencje dla Lodowej Tarczy. Moze jest to kontrowersyjne dla was stwierdzenie, ale ja nie widze powodu, zeby podnosic wrzask o to i owo, ze TOMMYGUN jest "be" bo robi zlot i zabierze nam uczestnikow itd. tp.. Pozatym zamiast winic Tommiego, zdajcie sie na "lojalnosc" uczestnikow zlotu w Janowie. Uwazacie, ze Tom zabiera wam uczestnikow, ale skoro sie ktos zglosil na Lodowa Tarcze, a potem zmieni zdanie to miejcie pretensje do niego, nie do sklepu. A skoro ktos sie nie zglosil do Janowa, a pojedzie do Wedrzyna, nie znaczy to, ze zostal wam "skradziony" przez Tommiego.

W kazdym razie AWR pojawi sie w Wedrzynie, gdyz nie stac nas na podroz przez cala Polske.

 

Mam nadzieje ze chociaz czesc z moich przemyslen bedzie zrozumiana.

 

Pozdrawiam

Deimos

Link to post
Share on other sites
Przestanmy marudzic tylko piszmy maile do Tommyguna

z prosba o zmiane terminu imprezy na koniec maja

jak juz gdzie pisalem watpiezeby to bylo mozliwe - poligon w Wedrzynie ma mocne oblozenie wojskiem i trudno jest wyciagnac wolny termin... skoro Tommygn sie dowiedzial ze tylko ten jest dostepny powineien zrezygnowac a nie wpieradlac sie z butami w impreze planowana od dawna przez PAT. Tak to komercja i zadzac pieniadza paru (*&$#( rozwala impreze manikaow...Ja ich pierdole i jade do Lublina chocbym mial pozyczac kase.

 

PS Sorry za slownictwo ale tu sie nadaje tylko "w krotkich zolnierskich slowach"

 

Panowie panowie! Nie chce was krytykowac (no offence), ale obwinianie Tommyguna za to, ze zlot w Janowie Lubelskim sie nie odbedzie jest bezpodstawne. To przeciez my decydujemy gdzie chcemy jechac i nikt nam nie kaze jechac tu czy tu. Wedrzyn jest w zupelnie innm miejscu Polski niz Lublin i mysle ze organizacja TOMMYGUN PARTY w Wedrzynie jest dobrym pomyslem. Zeby dojechac do Lublina musialbym przejechac CALA Polske, a do Wedrzyna mam kilkanascie kilometrow (wiec i tak bym sie razem z ekipa nie pojawil na Lodowej Tarczy).

Wiec Ty bys sie nie pojawil, ale organizacja drugiej imprezy powoduje ze zamiast na jednej byc 100 osob na dwoch bedzie po 30, a 20 sie obrazi i w ogole nie pojedzie... Moj komentarz do calej sytuacji jestwyzej i uwazam ze stwierdzenie "mysle ze organizacja TOMMYGUN PARTY w Wedrzynie jest dobrym pomyslem" jest nie na miejscu... Znaczy poprawka... jestem za organizacja Wedrzyna ale w terminie niekolidujacym z innymi zlotami.

 

Moim zdaniem agresja wobec sklepu Tommygun jest niepotrzebna - oni wam nie zabieraja uczestnikow zlotu, oni po prostu organizuja zlot, a to, czy ktos tam pojedzie nie zalezy od sklepu.

z premedytacja i swiadomoie rozwlaja inna impreze zeby zarobic kapuche

Link to post
Share on other sites
MIEJSCE: POLIGON WĘDRZYN

ueeee - znane i oklepane....

Teraz i Ty możesz dołączyć do tej nielicznej grupy' date='[/quote']czy 326 osób to nieliczna grupa???
DATA: 26.04 - 27.04 (sobota' date=' niedziela)[/quote']
hmmm... na tydzien przed zlotem u Koziego? nieladnie' date=' nieladnie... :([/quote'] drugie nieładnie jest takie' date=' że ten termin skądś znałem... aaa - z terminarza imprez paintballowych - jednak impreza została przesunięta na inny, nieznany nikomu termin..

ja tylko głośno myslę....

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA!!!

czy moge zapytac do jakiej wartosci i dlaczego?

poniżej 100 ludzi nie ma co się tam bawić.

miejsc w koszarach niedaleko NowegoMuru jest na kilka razy tyle graczy.

i nawet sa odremontowane (między innymi kosztem paintballistów, choć podobno "na potrzeby wojsk NATO")

Link to post
Share on other sites
drugie nieładnie jest takie, że ten termin skądś znałem... aaa - z terminarza imprez paintballowych - jednak impreza została przesunięta na inny, nieznany nikomu termin..

dokladnie :?

 

poniżej 100 ludzi nie ma co się tam bawić.

Zgadza sie... chyba ze beda misje typu Seek & Destroy z silnym akcentem na Seek :)

 

i nawet sa odremontowane (między innymi kosztem paintballistów, choć podobno "na potrzeby wojsk NATO")

tiaaa.. i po paintballistach jeszcze se odkazania zarzyczyli trepy jedne :(

Link to post
Share on other sites

A ja to widze w ten sposob.

 

To, ze pojawia sie coraz wiecej imprez to tylko pozytywne zjawisko. Niektore osoby albo nie moga w danym terminie wziasc udzialu w zabawie albo jest ona organizowana zbyt daleko. Wowczas majac alternatywe bedzie mniejsze rozzalenie z niemoznosci stawienia sie na ktorejs z imprez. Faktem jest, ze moze dojsc do malego podzialu w srodowisku ale mysle, ze dla chcacego nic trudnego i do tego nie dojdzie.

 

Zgodze sie, ze trzy imprezy w bardzo zblizonym terminie to nie najlepsze wyjscie ale np. jak jest w przypadku Tommygun - oni mieli do wyboru tylko i wylacznie taki termin. Tzn... mieli podany wczesniej inny, w odstepie miesiaca czasu od Zlotu organizowanego przez PAT, ale wojskowi postanowili go zmienic (mam nadzieje, ze nie naruszylem jakiegos sekretu ;)). Organizacja byla w bardzo zaawansowanym stopniu i to co piszesz Navy, ze powinni sie wycofac to troche byloby bezsensu. Tymbardziej, ze jak wiesz poligon jest oblegany.

 

Nie mowie, ze mi sie to do konca podoba, ale tez nie jest to tragedia. Kazdy wybierze dogodniejszy dla siebie termin i miejsce. Ci co najglosniej krzycza o Zlocie w Janowie mysle, ze pozostana wierni swoim ideaom, a Ci ktorzy nie dali by rady sie tam pojawic tak czy inaczej (niezaleznie od idei) beda tylko ucieszeni.

 

Uwazam, ze taka sytuacja jest wyjatkowa i wiecej takich nie bedzie. Mysle, ze w przyszlosci sprawa sie ureguluje sama badz z pomoca WMASG.

 

A co do nazewnictwa... niestety nie wykupilem praw do slowa "Maniak ASG" wiec nie sadze, zeby musial sie mnie pytac ktokolwiek o zgode jego uzywania ;) Rownoczesnie uwazam, ze nie bylo tutaj zadnego naduzycia. Ludzie z Tommygun to ludzie wywodzacy sie z towarzystwa Maniakow ASG. Slowo to w moim mniemaniu (i tak zawsze je uzywalem) tyczy sie kazdego kto ma kontakt z WMASG i uczestniczy w jakimkolwiek stopniu na arenie ASG.

 

Pomysl z odwolaniem Zlotu w Janowie jest dla mnie niedorzeczny.

 

Nie sadzicie, ze czepianie sie samej formy jest nieco... nie na miejscu? O co Wam chodzi? O termin czy o to, ze jest to impreza o jakims podlozu komercyjnym? Jesli chodzi o to drugie to chyba Was to zupelnie nie powinno obchodzic bo dla Was jest to to samo co zwykly Zlot: organizatorzy, scenariusze i wieczorna impreza. Czepiacie dla samego czepiania sie, ale coz... cecha Polakow jest wlasnie nazekanie krytykownie cudzego.

 

Napisalem co wiedzialem ;)

Link to post
Share on other sites
To, ze pojawia sie coraz wiecej imprez to tylko pozytywne zjawisko....
no cóż - życie zweryfikuje imprezy, zobaczycie...

zostaną w kalendarzu imprezy fajne, klimatyczne, na których ludzie się fajnie bawili itd a imprezy gdzie organizator dał ciała będą olewane przez społeczność. na cykliczne imprezy będzie się czekać z utęsknieniem, dopytywać sie o nie na forum itp... (tak jest "u nas" własnie z Wędrzynem i decyzja o jego odwołaniu/przesunięciu została przyjęta ze smutkiem :()

 

tylko, że na to musicie poczekać jeszcze ze dwa lata....

 

tak czy siak, ze swojej, niezależnej :?: strony nie-maniaka uważam decyzję o zlocie Tommygun za niezbyt udaną, choć rozumiem tekst o "termin ten albo żaden..." - też to skądś znam...

jakbym grał w ASG i miał wybierać imprezy to w takiej sytuacji bym pojechał do Lublina.

Link to post
Share on other sites

Brawo panowie... Brawooo... Widzę, że sztuka uważnego czytania podupadła ostatnimi czasy? Gdzie jest napisane, że (...) Party ma być Zlotem? Jak już wcześniej pisałem o przydział terminu staraliśmy się od dawna. Jeszcze ZANIM Maniacy z PATu zdecydowali się zrobić Zlot. Nie wszyscy o tym wiedzieli, taki był nasz cel - miała być to niespodzianka!

Komentarza na temat kto dłużej jest maniakiem nie będzie. Bo jakoś sobie nie przypominam, żeby PAT pojawiał się na wcześniejszych Zlotach, czy chociażby potyczkach w Biedrusku, na które to przyjeżdżali MANIACY z CAŁEJ Polski. "Sprzedawcą", który dopytywał się o liczbę ewentualnych uczestników Zlotu byłem ja. Pytanie padło na czacie, gdzie jestem przedstawicielem mojej MP5ki, Maniakiem jak każdy z nas (definicje... definicje...), a nie przedstawicielem sklepu. Pytanie padło PRYWATNIE, a właściwie w imieniu całej wrocławskiej WEGI, gdyż bardzo chcielibyśmy przyjechać na Zlot, ale wizja podróży przez 3/4 Polski, wpłata wpisowego po to tylko, by na miejscu okazało się, że przywitają nas tylko organizatorzy... wybaczcie. GWNh robiąc Zlot co kilka dni uaktualniało listę zgłoszonych, aby każdy mógł być na bierząco (ewentualnie szczycić się tym, że jego nazwisko zostało opublikowane w i-necie). Tego mi u was brakuje i nie ukrywam, że decyzja o przyjeździe na Zlot będzie w dużej mierze uwarunkowana spodziewaną frekwencją innych uczestników.

 

 

P.S. G'woli ścisłości. (...) nie dowiedział się, że tylko ten termin jest wolny. (...) starał się o ten termin od dawna. Był on kilkakrotnie zmieniany, zapewne z naszej winy. I zapewne z naszej winy i na złość chłopakom z PATu dostaliśmy przydział akurat na ten termin. Tak, jestem wredny, chcę rozbić polskie środowisko ASG, tak, chcę żeby Zlot w Lublinie się nie odbył, tak, chcę być wytykany palcami jako czarna owca... Ludzie - przestańcie bredzić! Każdy ma wolną wolę i wybierze to co mu bardziej pasuje. Śmiało, zwalajcie całą winę na mnie. Odwołujcie Zlot, jeśli naprawdę tak myślicie. Zachowujecie się jak DZIECI.

 

P.S. II. Misiek, o ile mi wiadomo, to jeszcze żadna wojna ASG nie odbyła się na poligonie w Wędrzynie (być może się myle), a wiem, że wiele osób byłoby zainteresowanych tym terenem. Dla nas jest to teren dziewiczy, a nie miejsce znane i oklepane. 326 osób... Wow! Gratuluje! Nie sądzę, żeby w najbliższym czasie odbył się jakikolwiek Zlot, bądź strzelanie ASG w którym będze uczestniczyła taka armia. Jeszcze raz gratuluje malarzom. Termin nieładny? Termin był załatwiany przez "znajomego kolegi mojego wujka znajomego" - zadowolony? Nikt u nas nie miał pojęcia, co się tam miało w danym terminie dziać.

Link to post
Share on other sites
Guest LooK OuT!

Ech Panowie z PAT. Mysle, ze sprawe powinniscie wyjasnic sami z Tommygun. Zapewne listownie, no bo nie ma chyba powodu byscie to akurat wy dokladali do rozmowy telefonicznej. Sprobojcie jakos sprawe zalatwc ugodowo, zlorzeczenia jeszcze nie przyniosly nikomu nic dobrego. Pozdrowienia dla obu stron konfliktu. Nie tworzcie nowej wojny, juz jedna jest i nikomu poza Stanami ona nie pasuje :P

Link to post
Share on other sites

Drodzy Koledzy,

 

Ponieważ ze względów bardzo osobistych najprawdopodobniej nie będę mógł uczestniczyć w żadnej z planowanych w najbliższym czasie imprez, co stwierdzam z wielkim żalem i smutkiem, postaram się przedstawić swój pogląd, jako najbardziej obiektywny wobec powyższego, a zmierzający do ostudzenia emocji wypływających z zamieszczonych tu wypowiedzi.

Na wstępie pragnę jednoznacznie podkreślić i oświadczyć, że z żadnym z organizatorów imprez, a mianowicie z PAT'em, SGGA czy Tommygunem, nie jestem związany w inny sposób, jak tylko poprzez sympatię skierowaną w stronę wszystkich maniaków ASG. A za takich uważam wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób cieszą się mogąc wystrzeliwać kulki sześciomilimetrowe, niezależnie, czy robią to od 10 lat, czy od dwóch dni i czy strzelają z Miniguna, czy z kioskowej repliki, wbrew prezentowanym wielokrotnie na tym forum opiniom.

 

Wracając jednak do rzeczy - nie tak dawno rozgorzał podobny spór, a dotyczył on ogłoszenia przez środowisko krakowskie "zlotu" w terminie poprzedzającym o tydzień termin Zlotu ogłoszonego przez Koziego i PAT. W tamtej dyskusji zabrałem krytyczny głos, lecz, jak można stwierdzić, krytyka dotyczyła nazewnictwa. W moim bowiem rozumieniu, z terminem "zlot" łączy się nierozerwalnie pojęcie ZMASG, użyte w formie skrótu myślowego, potocznego. Po wyjaśnieniu sprawy, przyjąłem stanowisko, że każda grupa czy ktokolwiek inny, ma prawo organizować spotkania ASG w dowolnym terminie, o ile nie będzie nosiło znamion zlotu w rozumieniu ZMASG. Nad spotkaniem w Krakowie przeszliśmy zatem do porządku dziennego i w dalszym ciągu obie imprezy funkcjonowały obok siebie. Ogłoszenie Tommygun'a, w moim odczuciu, jest ogłoszeniem o normalnej imprezie, mającej się odbyć w terminie o tydzień poprzedzającym termin zlotu. W ogłoszeniu Tommygun'a, w żadnym miejscu nie użyto określenia "zlot" czy "ZMASG", a zatem nie jest to zlot alternatywny wobec "Lodowej Tarczy" - jest to impreza, do organizacji której mają prawo wszystkie ekipy, grupy czy osoby. dziwi mnie niezmiernie, że formę ogłoszenia przyjęto jako działanie komercyjne. Prawdę powiedziawszy, nie znalazłem w tym ogłoszeniu żadnych elementó komercyjności, a jedynie bardzo ciekawy sposób zaanonsowania imprezy. Zdaniem moim, środowisko ASG powinno cieszyć się, że sklep zajmujący się dystrybucją sprzętu ASG, zadbał także o spowodowanie możliwości spotkania maniaków w niewątpliwie ciekawym miejscu, a także wyraził chęć pokrycia części kosztów imprezy, jak mniemam, gdyż szczegółów nie znam. Do tej pory takie zdarzenie nie miało miejsca, mimo funkcjonujących kilku sklepów.

Przyznam się, że o zamiarze zorganizowania takiej imprezy przez Tommygun, wiedziałem nieoficjalnie już od grudnia, kiedy to miałem przyjemność być gościem sklepu Tommygun na oficjalnym otwarciu. Przypominam ten fakt nie bez przyczyny. Sugerowałem bowiem wówczas organizatorom, by o swoim zamiarze zamieścili wzmiankę na forum...szkoda, że z tej sugestii nie skorzystali.

A zatem, stan na chwilę obecną wygląda następująco: są dwie imprezy, w Krakowie i Wędrzynie w terminie 26-27 kwietnia oraz ZMASG w terminie 1-4 maja. Czyli: do Wędrzyna może pojechać kto chce, do Krakowa takoż. I na zlot podobnie. Sytuacja jest bardziej niż dobra, gdyż różne względy mogły spowodować, że część osób nie mogłaby być obecna na Zlocie, a Kraków jest zbyt odległy...więc zaistniał Wędrzyn. Dla osób, dla których Wędrzyn jest zbyt odległy, a nie mogą uczestniczyć w Zlocie, jest Kraków. A wszystkie pozostałe osoby mają wybór, gdyż życie, niestety, składa się z konieczności ciągłego dokonywania wyborów. W 2002 roku narzekaliśmy na niedobór imprez o charakterze ogólnokrajowym i było źle. Teraz jest ich nadmiar i nadal jest źle...

Zsatanawiam się, dlaczego sytuacja, która w zasadzie powinna cieszyć, tak bardzo poróżnia środowisko.

Oceniając obiektywnie całe zdarzenie, pozwolę sobie wskazać kilka błędów, jakie dostrzegam w organizacji wszystkich trzech imprez, a które doprowadziły do zaognionej atmosfery. Czynię to nie z chęci piętnowania kogokolwiek, ale dla wyciągnięcia wniosków, które może pozwolą uniknąć w przyszłości niemiłej wymiany zdań.

Zatem w kolejności zamieszczania ogłoszeń:

 

PAT:

 

Postrzegam jako błędy dwie sprawy. A mianowicie: podjęcie dyskusji na temat terminu zlotu przed ogłoszeniem i następnie nie uwzględnienie żadnych sugestii i ustalenie, że termin ten albo żaden. Było jeszcze wystarczająco wiele czasu, by termin ten ze spokojem i bez niepotrzebnych sporów ustalić. Nie twierdzę, że określony przez PAT termin jest zły, ale wzbudzał od poczatku kontrowersje. Drugim błędem, jaki postrzegam, to ostateczny termin zgłoszeń. Jestem zdania, że ustalenie go na miesiąc przed terminem Zlotu przy jednoczesnym obowiązku dokonywania wpłaty wpisowego, stanowił dość spory problem. Miesiąc czasu jest okresem na tyle długim, że raczej trudno jest zaplanować dość długi i kosztowny wyjazd. W moim przekonaniu, termin ostatecznego dokonywania zgłoszeń nie powinien być dłuższy, jak 10 dni.

 

Środowisko Krakowskie:

 

Postrzegam jako błąd suche ogłoszenie, że w terminie 26 - 27 kwietnia odbędzie się zlot w Krakowie. Ogłoszenie to nie było opatrzone żadnymi szczegółami, nie byłą podana osoba organizatora, ani też szczegóły. Podkreślam, że w rozumieniu moim, jak i wielu osób, pojęcie "zlot" jest tożsame z pojęciem ZMASG i stąd ogłoszenie mogło być uznane jako ogłoszenie o zlocie alternatywnym. Wystarczyło opatrzeć ogłoszenie w krótką wzmiankę, że jest to zorganizowanie spotkania dającego możliwość uczestniczenia w więjkszej imprezie osobom, które są przekonane, że nie będą uczestnikami zlotu. Bardzo często istotnym elementem przekazywania informacji jest właściwa forma. W moim przekonaniu tego elementu zabrakło.

 

Tommygun

 

Podstawowym błędem było, o czym już pisałem wyżej, nie zaanonsowanie na łamach forum zamiaru organizacji spotkania w Wędrzynie z odpowiednim wyprzedzeniem, opatrzonego w informację, że jest to zamiar, którego realizacja jest zależna od wielu czynników. Myślę, że taki wcześniejszy anons wyeliminowałby większość krytycznych wypowiedzi.

 

Wydaje mi się, że przy rozrastaniu się środowiska, niezbędnym staje się wprowadzenie elementu koordynującego zjawisko ASG i nie ma to być element sprawujący władzę.

 

Na koniec. Drodzy Koledzy, starajcie się dostrzegać zjawisko ASG i wszystko, co z nim związane, w tym także wypowiedzi zamieszczane na forum, jako pozytywny element życia. W innym przypadku stanie się to jego kolejną uciążliwością. Potrzebna jest tutaj tylko dobra wola. Radować się trzeba, że pasja ASG zatacza coraz to szersze kręgi i wyrzucić ze sposobu myślenia o ASG wszelki elementy wrogości, agresji i złej woli.

 

Starałem się obiektynie ocenić stan rzeczy, jeśli więc w którymkolwiek momencie odczytane to zostanie inaczej, proszę o wybaczenie.

 

Życzę wiele radości i pozdrawiam

Wit

Link to post
Share on other sites
Gdzie jest napisane, że (...) Party ma być Zlotem?
a to jakaś różnica? wg mnie imprezy dzielą sie na lokalne i ogólnopolskie. nazewnictwo to już wymysł auturów. Nazwij sobie to Szesnastym Zjazdem Miłosników Strzelania Kulką Sześciomilimetrową.
taki był nasz cel - miała być to niespodzianka!
wyszła, jak cholera.... nie miej teraz do siebie żalu, że ludzie piszą Ci to co piszą.
starał się o ten termin od dawna. Był on kilkakrotnie zmieniany, zapewne z naszej winy.
nooo - podejrzewam, że WP miało do wyboru także impreze paintballową, ale to już nieważne....
...dostaliśmy przydział akurat na ten termin.
a my nie....:(
P.S. II. Misiek, (...) Termin nieładny? Termin był załatwiany przez "znajomego kolegi mojego wujka znajomego" - zadowolony? Nikt u nas nie miał pojęcia, co się tam miało w danym terminie dziać.
owszem - nie jestem zbyt zadowolony - dlatego, że WP "nas" wy..ało z imprezy. Widocznie Twój znajomy znajomego miał większą siłę przebicia niż ten co załatwiał impreze bezpośrednio "dla nas"; albo zaoferował korzystniejsze dla WP warunki (nie mów mi, że za darmo WP wypożyczyło poligon). Jak Foka pisze za naszą poprzednią imprezę zrobili deratyzacje, odwszanie i jakieś inne porządki w koszarach.

 

I jeszcze:

sprawę dwóch imprez w jednym terminie przerabiałem osobiście w zeszłym roku, w sierpniu, dokładniej w drugiej połowie, bo 17-18. Akurat wtedy były planowane dwie imprezy scenariuszowe: jedna na Biedrusku, druga w Szprotawie. A ja sie zaangażowałme w tę drugą, mimo, że było to trochę dalej od mojej chałupy niż Biedrusko. Bo uważałem, żę jest bardziej warta poświęcenia uwagi. I powiem Ci chłopie, że atmosfera na forum paintballowym była lekko gęściejsza niż tutaj (jak na razie). W rezultacie, mimo przygotowań w 60-70% jeden z organizatorów odwołał swoją imprezę (warto zanzanczyć, że dogadał się z "konkurencją" - rozmowy telefoniczne niewiele kosztują). Mimo, że jak go znam zrobiłby impreze 100razy lepszą orgaizacyjnie niż "konkurent". Na dokładkę tenże sam organizator pojawił się na imprezie konkurencyjnej i wszystko było OK.

 

W tym roku paintballiści mają zaplanowane wstępnie już 3-4 imprezy scenariuszowe i jakoś nie kolidują one z sobą. Możesz brać z nas przykład - "MY" takie sprawy już kilka razy przerabialiśmy - stąd mój tekst o tym, że dwa lata musisz poczekać.

p.s. na termin Wędrzyński też się znalazła impreza zastępcza.

Link to post
Share on other sites

Popieram Deimosa.

I tak ciezko wykrztusic te 50 zlotych, ale cena i tak nie duza biorac pod uwage wyzywienie i nocleg.

Poligon jest dosc fajny i krajobraz ciekawy :)

Faktycznie przelozenie ktorejs z obu imprez bylo by dla niektorych dobre.

Ja napewno jesli na jakas taka impreze bym pojechal to napewno do Wedrzyna.

Zwlaszcza, ze jest niedaleko mojego miejsca zamieszkania.

Jesli nie da sie przelozyc imprezy w Wedrzynie to moze trzeba sie zastanowic nad przelozeniem tej drugiej imprezki ?

Wszyscy by byli hepi i dobrze sie bawili.

 

Pozdrawiam...

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...