Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Well AK47 - już jest?


Recommended Posts

No tak :) Do BDU to nie pasuje ... Więc trzeba będzie stać się jedym z milionów posiadaczy uniwersalnego guna Wuja Sama czyli któregoś z serii M16 / M15 / M4 ...

Wracając do tematu : Na stronce Well'a nie ma żadnej informacji apropos tego że ten kałaszek będzie miał metal GB ... Sad but true :(

( Przynajmniej ja nie doczytałem tam się niczego specjalnego )

 

Cya

 

HateMe!

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • Replies 107
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Newsi ze świata:

Halo Delhi! Tu wasz ulubiony reporter, a relacjonuję całą sytuację z grzbietu słonia! (sorki, nadmiar Evil Geniusa ;) )

Chyba już wszyscy, od Amerykanów po Słowaków, wiedzą cokolwiek na temat kałacha z... UTG. Podobno dzięki dopracowaniu gearboxu (zmieniony tłok i dysza) wyciąga 20 fps więcej, drewno według jednych lepsze, według innych gorsze niż w Marui, szyna na pokrywie zamka firmowo przykręcona, sporo metalu i dwa hi-capy w zestawie.

 

[ Dodano: Czw 29 Gru, 2005 ]

UWAGA! WAŻNE INFORMACJE!

Nowy kałaszek UTG wcale nie jest robiony przez Wella, tylko przez Double Eagle (numer modelu: M86). Jest już w chińskich sklepach w najwyższej jak dotąd cenie: 480 juanów za wersję "taktyczną" (z szyną) i 460 za "normalną".

http://babelfish.altavista.com/babelfish/u....asp%3fid%3d879

http://babelfish.altavista.com/babelfish/u...list.asp?id=447

 

To w takim razie co to jest "R7"?

Link to post
Share on other sites

Hmm na zdjęciach ten bez trochę kiepsko wyglądającej szyny, wygląda wiecej niż przyzwoicie. Biorąc pod uwagę jeszcze, że gdyby kupować go w tym chińskim sklepie cena oscyluje w okolicach 180 złotych... Oczywiście doliczamy przesyłkę, podatki czy co tam jeszcze sobie ktoś wymyśli - ale tak czy inaczej - to cena detaliczna i wypada przyzwoicie.

 

MP5 Wella, z tego co wyczytałem z recenzji Czopera, to przyzwoita replika za jeszcze bardziej przyzwoite pieniądze.

 

 

 

R7 to pewnie wyjdzie coś podobnego z stajni Wella, ja się pytam co to jest :

http://babelfish.altavista.com/babelfish/u....asp%3fid%3d755

 

cena w Chinach to 300 yuanów czyli jakies 120 pln...

 

Ciekawa konkurencja panowie.

Link to post
Share on other sites

A ja mam pytanie, czy możnaby to normalnie przewieźć do Polski samolotem? Jeśli tak to coś trzeba zgłaszać czy jak? Starszy będzie teraz w styczniu najprawdopodobniej leciał znowu do Chin więc może bym sobie takiego sprawił, tyle, że do Chin leci z przesiadką w Niemczech, a z doświadczeń opisanych tu na forum, w Niemczech mają z takim sprzętem problemy. Dzięki za odpowiedź.

Link to post
Share on other sites
A ja mam pytanie, czy możnaby to normalnie przewieźć do Polski samolotem? Jeśli tak to coś trzeba zgłaszać czy jak?

Tu powinieneś mieć odpowiedź: http://forum.wmasg.pl/viewtopic.php?t=12866 . Podejrzewam, że jeśli kałach będzie w oryginalnym pudełku, nie powinno być problemu - jest oznakowany odpowiednio (pięciokąt i napis "Uses 6 mm BBs", "Airsoft Gun" itd. - R6 Wella jest oznakowane tak samo i jest w oficjalnej sprzedaży w Niemczech), wystarczy go nie wieźć w bagażu podręcznym.

Link to post
Share on other sites

Westie obawiam się, że możesz się mylić. Nie wiem jak podchodzą do interpretowania tych przepisów Chińczycy, ale w ich customs instructions jako punkt pierwszy w articles prohibited from importation and exportation in accordance with the law of the People's Republic of China widnieje :

 

1. Arms, imitation arms, ammunition and explosives of all kinds.

 

Jak wyjeżdżają więc repliki do nas? Część którą mamy z "made in China" pewnie jest tam produkowana, a leci to do nas przez Tajwan, gdzie macierzysta firma może się znajdować; Część pewnie wyjeżdża z Chin jako zabawki, ale warto się zastanowić, czy te brane jako imitation arms nie trafiają najpierw do HK na spedycje, gdzie przepisy (mimo że państwo niby to samo, jednak SAR robi swoje) są już przyjemniejsze dla prowadzenia biznesu. Część ewentualnie ma transport kontenerowy z odpowiednimi papierami i zezwoleniami. A może po prostu nie robią problemów? Nie wiem.

 

Chiny to nie Irlandia i uczulam na unikanie kontaktów z przedstawicielami prawa. Nie chodzi o to, że spotkać nas może coś wybitnie nieprzyjemnego, ale to strata czasu. Znajomi którzy w Chinach zostali okradzeni, chcąc to zgłosić na komisariacie długo użerali się próbując swoim bardzo łamanym chińskim cokolwiek wyjaśnić, czterokrotnie szukano dla nich tłumacza a to wszystko trwało i trwało. Skończyło się na podpisywaniu długich raportów sporządzonych tylko i wyłącznie po chińsku (i braku efektów).

 

Sprawa interesuje mnie na tyle, że może wkrótce postaram się dowiedzieć więcej jak u nich wygląda wspomniane imitation arms.

Tak więc falkonetti dopóki tego w jakiś sposób sobie nie wyjaśnisz lepiej odpuść.

 

Co do przesiadki w Niemczech, jeśli ojciec leci tylko tranzytem to akurat w tym wypadku problemów być nie powinno - oczywiście bagaż główny wchodzi tylko w rachubę, nie wchodzi z tym "nielegalnym" ustrojstem, na terytorium Niemiec przecież.

Link to post
Share on other sites
Zdjąć ten pseudotaktyczny chwyt
Chwyt na lufie nie jest w komplecie. Przynajmniej tak na swojej stronie pisze importer.
A może po prostu nie robią problemów?
Podejrzewam, że większe wstręty czyniliby przy wwożeniu replik. Bo co do masowego eksportu, to nie będą utrudniać czegoś, co jak widać przynosi zyski.
Link to post
Share on other sites

Co do eksportu w kontenerach z odpowiednimi papierami to na pewno jest olbrzymia szansa że Twoje domysły westie mają pokrycie w rzeczywistości - albo tak jak pisałem podchodzi to wtedy pod zabawki.

 

Z utrudnianiem lub nie utrudnianiem czegoś co przynosi zyski, to argument sam w sobie wytaczasz bezsensowny - niech jeszcze pozwalają na wywożenie ładunków wybuchowych, narkotyków, czy dóbr kultury i dzieł sztuki. No bo przecież to zyski przynosi całkiem niezłe po co więc utrudniać.

 

Osobisty bagaż ma jednak takie przepisy jak wkleiłem, wszystko się rozchodzi o to czy asg podchodzi pod to imitation arms - dopóki tego nie sprawdzę na jakimś przypadku z życia, albo gdzieś o tym nie wyczytam to na razie zdania nie zmienie - domysły można sobie snuć do woli... a jak jest z tym przepisem, to na razie z tego gdybania nie wiadomo.

Link to post
Share on other sites
Z utrudnianiem lub nie utrudnianiem czegoś co przynosi zyski, to argument sam w sobie wytaczasz bezsensowny

Sorry, za duży skrót myślowy. Biorąc pod uwagę, że i tak państwo sprawuje mniejszą lub większą kontrolę nad przemysłem, eksport replik przyniósłby mu zyski. Zresztą handel organami do przeszczepów też jest nielegalny, a Chińczycy na nim zarabiają ;) .

 

wszystko się rozchodzi o to czy asg podchodzi pod to imitation arms
Logika nakazuje myśleć, że niestety tak. :(

Co do kontenerów, jest jeszcze jedna możliwość - ktoś dostaje w łapę, żeby uznać repliki za "zabawki", a nie za "imitację broni".

Link to post
Share on other sites
wszystko się rozchodzi o to czy asg podchodzi pod to imitation arms

 

a moze ktos by mógł spytać osobę pracującą/prowadzącą sklep asg i dowiedziec sie jak oni repliki sprowadzają

 

Logika nakazuje myśleć, że niestety tak.  

Co do kontenerów, jest jeszcze jedna możliwość - ktoś dostaje w łapę, żeby uznać repliki za "zabawki", a nie za "imitację broni".

 

łapy i koperty to raczej przy celnikach trzeba by bylo 8O, ale uważam że to nie jest dobry sposób(łapy i koperty)

Link to post
Share on other sites

Trochę nam się off topic od pytania falkonettiego zrobił. Żeby nie zatrudniać adminów, może każde kolejne uwagi o eksporcie z ChRL uwzględnić w nowym wątku. Ja na razie nie zakładam dopóki czegoś rzeczowego wnieść w taki wątek nie będę mógł.

 

Co do pytania o sklep który sprowadza, to z tego co się orientuję, to nie ma sklepu trudniącego się sprowadzaniem bezpośrednio z ChRL asg, bo tego co strzela na 2-5 metrów to nie liczę - to faktycznie łatwo uznać za zabawki bez łamania prawa i smarowania celnikom. HK mimo że należy do ChRL to jednak SAR - ma mimo wszystko wiele odrębnych przepisów. Taiwan to Taiwan jakby na to nie patrzeć z politycznego punktu widzenia.

 

Takie pytanie więc jest chyba utrudnione... do zobaczenia w nowym wątku.

Link to post
Share on other sites

Z tego, co z kolei ja wiem, to zarówno "tanie repliki" (te na 2-5 metrów), jak i te lepsze (Well R5, R6 i R8, nowa CYMA MP5-J) bezpośrednio z Chin ciągnie taiwangun.com. Dlatego właśnie od nich dostałem do testów już 3 prototypowe repliki. Airsoftguns.pl oba rodzaje replik (tańsze i te lepsze) bierze właśnie z taiwangun.

 

Well pracuje w tej chwili nad 2 wersjami AK - klasykiem 47 i kopią Bety TM. Instrukcje już wydrukowane, ale oba nie są jeszcze gotowe - coś się w nich jeszcze sypie. Tymczasem dostałem z taiwangun AK47 prod. DE (też chiński) - opis wkrótce.

 

Ściskam,

Czoper

Link to post
Share on other sites

Z taiwangun to chyba się rzutowałem zbytnio nazwą.

Dzięki za odpowiedź. Wyjaśnia to sprawę eksportu z ChRL asg drogą handlową (zakładam, że nie ma problemów). Żeby domknąć wątek sprawdzę jeszcze interpretację przepisów celnych dla bagażu osobistego i zamieszczę tutaj bądź w nowym wątku (chociaż nie wiem na ile zdąrzę, poinformować ojca falkonettiego).

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...