Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

POZOR/ACHTUNG/ATTENTION :) Watek ostrzegawczy


Recommended Posts

Witam,

 

w zwiazku z coraz czestszym wystepowowaniem na Allegro kopii roznego sprzetu, glownie US, mam pomysl na watek, w ktorym mozna bedzie weryfikowac oferty sprzedajacych. Nie chce zeby w tym watku pojawialy sie posty typu "czy FOSTEX to oryginal" a jedynie dotyczace aukcji co do ktorych zachodzi podejrzenie, ze przedmiot to falszywka. Kto jest za?

-------------------------------------------------------------

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=77803011

 

Prosze sobie porownac zdjecie z aukcji oraz TE oraz TE. Pierwszy link przedstawia zdjecia kopii kamizelki SPEAR BALCS made by G&P, link drugi to zdjecia oryginalnego SPEAR BALCS. Jak widac, oryginal jest pozbawiony dwoch poziomych tasm PALS na panelu przednim.

Link to post
Share on other sites

Elo Szaszłyk,

Hehehehe ja mam pewniaka :

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=77759167

 

Tekst roku nr 1:

Gore-tex digital camo

(spixslowany kamuflaż)

 

Spixslowany to będzie ten kto to kupi i otworzy paczuszkę myśląc że jest tam marpat.

 

Tekst roku nr2:

Kurtki są w 100% oryginalne i nowe (zapakowane w oryginalne folie).

 

Tekst nr 2 jest mniej wesoły od nr 1 ale o wiele bardziej świadczący o tym iż człowiek chce kogoś zrobić w człona. Tak panowie to ta oryginalna podróbka APECSA.

Link to post
Share on other sites

SZASZŁYK TO JA SPZREDAJE TĄ KAMIZELKE SPEAR I NIE PODOBA MI SIE TO CO ZROBIŁEŚ PO PIERWSZE KAMIZELKA JEST ORGINALNA BO MIAŁA JAK NIE WIDZIAŁES NA ZDJECIU DWA JAKOS DZIWNIE DUZE KONTRAKTY CZEGO NIE MA KAMIZELKA G&P PO DRUGIE JAKOS U CIEBIE KAMIZELKA Z G&P KOSZTUJE PRAWIE 600ZŁ I JESTEM W STANIE CI TO UDOWODNIC PO TRZECIE JAK WIDZISZ W OPISIE KAMIZELKA JEST KOMPLETNA BO MA OCHRONE NA JAJA I DWA KOŁNIERZE PO CZWARTE MAM DO NIEJ ORGINALNE WKŁADY KEVLAROWE KTÓRY BYŁY W SRODKU JUZ Z KONTRAKTAMI I JEST NAPISANE W OPISIE ZE SĄ DO SPRZEDANIA JESLI KTOS BEDZIE CHCIAŁ NIE CHCE JUZ SIE ROZPISYWAC ALE JAK DO CIEBIE DZWONIE PANIE DZIECIACZKU BARTEK TO MOZE BYS RACZYŁ ODEBRAC A NIE OCZERNIAC KOGOS NA FORUM JA TĄ SPRAWE ROZWIĄZE INACZEJ ALE NAPEWNO NIE SKONCZY SIE DLA CIEBIE MILE

 

[Nie krzycz, nie pisz wielkimi literami! Może jeszcze jakaś interpunkcja? Foka]

Link to post
Share on other sites

obecnosc poziomych PALS jest podejrzana, ale zastanawiam sie czy nie moglo byc jakiegos "II Typu" kazmizelki, czy czegos w tym rodzaju...

 

poza tym kamizelka sprzedawana na allegro przez hard'a rozni sie nieco od tej z G&P... przerwa miedzy poziomymi tasmami PALS np. (G&P podwojna u hard'a/DUKTUSA pojedyncza)...

Link to post
Share on other sites

No no, robię sobie popcorn i będę oglądał jak na forum popłynie krew... :lol:

 

Skoro mowa o allegro, to weźcie na warsztat ,,orginalne amerykańskie jungle" za 100zł. Nie jestem expertem, ale wątpię by były orginalne, a wielu pewnie w to wierzy i je kupują.

 

,,spokojnie spokojnie, nerwy zniszczą ciebie tak jak chciały zniszczcyć mnie..."

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze, nie mialem tu zamiaru nikogo oczerniac.

Twoja reakcja panie M. jest dziwna, zamiast spokojnie wyjasnc sprawe i przedstawic swoj punkt widzenia w sposob normalny, uciekasz sie do osobistych wycieczek. Czy na tym polega obrona swoich racji? Na rzucaniu blotem? Z mojej strony to nie bylo oskarzenie tylko wskazanie bledu w opisie, przez co ktos mogl utopic kase...

Byc moze wystawiasz kopie nie wiedzac o tym, i tyle? Ja po prostu stwierdzilem, ze kamizelka wg stanu mojej wiedzy nie jest oryginalna, i ze sprzedajesz kopie. Szczerze mowiac to na samym poczatku nie patrzylem kto ja wystawia a skupilem sie na samym jej opisie, bo zastanawialem sie nad jej kupnem zauwazajac jej tyutul i bardzo przystepna jak na oryginal cene. Jednak po analizie zdjec i specyfikacji wojskowych okazalo sie, ze na pewno nie bedzie to oryginal, wiec napisalem do Ciebie maila z moim wnioskami. Niestety, odpowiedz skasowalem, ale napisalem do administratorow mojego serwera maiowego o przywrocenie tego listu i mysle, ze w ciagu 24-48h powinieniem go miec... Umiescic ja potem?

Jesli chodzi o wklady kevlarowe - zadnym problemem nie jest wlozenie do repliki oryginalnych wkladow - mozna tak zrobic z replikami Interceptor'ow, FSBE, CIRAS'ow i SPEAR'ow. Moge wierzyc w oryginalnosc wkladow, lecz to nie przesadza o takim samym stanie pokrowca - na ebayu czy inych gieldach zdarzalo mi sie widziec pokrowce-repliki z oryginalnymi wkladami balistycznymi a nawet z plytami pancernymi.

Napisalem niekompletna? OK, przepraszam, masz racje - juz poprawilem.

 

Po drugie, jesli w watku tym ktos mialby watpliwosci co do przedmiotow, ktore ja wystawiam, na pewno nie robilbym afery z osobistymi wycieczkami oraz pogrozkami (bo te teksty w stylu "nie skonczy sie to dla Ciebie mile" mozna tylko tak zinterpretowac) tylko staral sie wyjasnic cala sprawe w normalny sposob. Nie boje sie krytyki, mam prawo sie mylic i jesli tak jest to nie bede sie zaklinal, ze cos co moge sprzedawac jest oryginalem, gdy w rzeczywistosci jest kopia. Poprawie wtedy opisy na prawidlowe i nie bede dalej roztrzasal sprawy...

 

Po trzecie, piszesz, ze "jakoś u Ciebie kamizelka z G&P kosztuje prawie 600 zł". Z tego co pamietam to repliki Interceptorow firmy Guarder sprzedawalem za ok. 500 zl z zaznaczeniem, ze jest to replika...

 

I to by bylo na tyle, wyjasnien z mojej strony

 

Ad Hoplita - istnieja dwie wersje kamizelek SPEAR BALCS: dla USSF z 3 pionowymi PALS'ami na panelu przednim oraz wersja dla 75. Pulku Rangers z PALS'amii poziomymi w ilosci 6. Produkowane sa przez firme Ceradyne w dwoch wersjach kolorystycznych - Woodland i 3-color. Obecnie wycofywane na rzecz CIRAS'ow. Jesli zas chodzi o przerwe pomiedzy poziomymi PALS'ami na kamizelce na Allegro - byc moze po prostu ten skosnooki zle ja naszyl? Albo nie jest to G&P tylko inna firma, coz na replikach sie nie znam.

 

Ad Kapral - mysle, ze watek potrzebny ale nie do oczerniania tylko do wyjasniania niejasnosci. Nie chce tu nikogo obrzucac (bo nie widze po co), tylko zal mi ludzi, ktorzy moga wydac sporo kasy na cos co potem okaze sie kopia...

 

Teraz proponuje zakonczenie tej wojenki, bo do niczego to nie doprowadzi i powrot do pierwotnego tematu czyli kwestii "jak nie przeplacic".

 

A jak nie to niech admin/mod wywali ten temat i nie bedzie zadnej sprawy...

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Coś Szaszłyk lubisz wyszukiwać cwaniaków a we własnym oku belki nie widzisz.

 

http://www.allegro.pl/item110729315.html

Okulary ESS ICE , komplet

W sklad zestawu wchodzą:

- montaż do szyb z regulowanymi częściami nausznymi

- szybka przezroczysta

- szyba przydymiona

- sznureczek na szyje

- ściereczka

- pokrowiec z karabińczykiem i zaczepem na pas

Cena kup teraz 179,99zł

 

http://www.bjsystem.com.pl/1/ok01.html

Cena 180 zł

 

Coś u Ciebie wcięło żółtą szybę, a cena taka sama jak w sklepie.

 

Dodam tylko, ale to już szczegół, że w ICEach nie jest sznureczek tylko gumka i nie za bardzo na szyję bo jest krótka, Owszem można ją użyć do ssunięcia okularów na szyję ale lepiej się sprawdza po ściągniećiu do tego, żeby okulary nie spadły przy dużej aktywności.

Link to post
Share on other sites

Tytuł wątku wskazuje, że jest to wątek ostrzegawczy a więc ogólnie o nieprawidłowościach w aukcjach.

mam pomysl na watek' date=' w ktorym mozna bedzie weryfikowac oferty sprzedajacych[/quote']Sprzedający twierdzi, że sprzedaje komplet a nie jest to komplet, więc wprowadza kupującego w błąd, żeby nie napisać dosadniej.
Link to post
Share on other sites

Spiesze wyjasniac drogi Foko;) To nie jest zaden wal z mojej strony w kierunku ewentualnego kupujacego.

 

Strona ESS: http://www.essgoggles.com/ICE-Eyeshield_6_detail.html

 

Jak widzisz, sa dwa zestawy ICE'ow - pierwszy z dwiema szybami i drugi, trzema. Ja wystawiam ten z dwiema - wg producenta to jest komplet.

 

A cena Kup Teraz jest jaka jest, wywolawcza jest nizsza 8)

Link to post
Share on other sites
Jak widzisz' date=' sa dwa zestawy ICE'ow - pierwszy z dwiema szybami i drugi, trzema.[/quote']A to przepraszam. Tego nie widziałem.

 

Może nie jest to pełny komplet, ale nie sprzedaje podróby jako oryginał
Znaczy się, JEŚLI ktoś będzie robił na Allegro wała, ale nie będzie to kopia to już nie warto ostrzegać użytkowników forum?
Link to post
Share on other sites

Nie. Chodzi o to, że wszystko w opisie aukcji się zgadza. Wspomniane przeze mnie sprzedawanie kopii jako oryginałów to był tylko przykład. W tej konkretnej aukcji wszystko się zgadza, jest dokładnie wymienione co znajduje się w zestawie.

 

Po prostu dałem jeden możliwy przykład wałka, przy którym powinno się ostrzegać ludzi, a mogą być też inne sytuacje, np. sprzedaż kradzionego sprzętu, podbijanie licytacji z konta kolegi i wiele wiele innych.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...