Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

dobra ładowarka do 150 zl...


Recommended Posts

Ja swojego Ansmanna 410 dostałem na Allegro za 120 zeta. Tutaj:

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=77794547

 

masz link do alfy, która przez ostatnie dwa miechy całkiem tanio stała na aukcji. Już jest skończona, ale nikt jej nie kupił, możesz napisać do gościa.

 

Najprzyjemniej mimo wszystko mieć łądowarkę od razu z rozłądowywaniem, bo podłączasz i idziesz spać. Nie ograniczałbym się też do 9,6V - nigdy nie wiadomo co będzie za pół roku, po co potem kupować następną ładowarkę.

Link to post
Share on other sites

fajnie, tylko, że cena robi się już powyżej 200 zł.

 

Wiadomo, że za jakośc trzeba płacić, ale zastanawia mnie ta ladowarka z MG za 129 zl. Z tego co zauwazylem, to 100 zl roznicy pomiedzy tą a kopią Ansmanna (229 zł) wynika z faktu, iż ta droższa automatycznie dobiera odpowiednie napięcie ładowania i typ akumulatora, a w tej tańszej robi się to ręcznie? Z opisu obydwu trudno jest mi wywnioskować jakieś inne różnice...

Link to post
Share on other sites

A410 najpierw robi test podłączonego pakietu - sprawdza biegunowość, wykrywa ew. przerwy w przepływie prądu i zwarcia. Jak wykryje coś nie teges zaświeci światełkiem i nie zacznie rozładowywać/ładować.

 

Musisz/chcesz/wolisz kupić prostszy model - Twój wybór.

Link to post
Share on other sites

Posiadam tą ładowarkę z MG (MG208A) i rzecz polega tylko na tym ze w niej ustawia się ręcznie liczbe ogniw i prąd jakim sie laduje 500mA lub 1000mA w zalezności od pojemności baterii, ja mam jedną bateria wiec ustawiłem raz parametry i laduje tak od pół roku :wink:

Link to post
Share on other sites
posiadam tą ładowarkę z MG (MG208A) i rzecz polega tylko na tym ze w niej ustawia się ręcznie liczbe ogniw i prąd jakim sie laduje 500mA lub 1000mA w zalezności od pojemności baterii, ja mam jedną bateria wiec ustawiłem raz parametry i laduje tak od pół roku

Ja używam tej ładowarki od prawie roku czasu, nie zauważyłam żadnych problemów. Zmiana ustawień w zależności od baterii trwa kilka sekund i nie jest kłopotliwa. Ogólnie polecam bo to dobry stosunek jakości do ceny.

Jeszcze słówko w kwestii Alfy (która też jest udaną ładowarką) - o ile się nie mylę ma ona przełącznik między napięciem 7.2V i 8.4V, ta z MG ładuje wszystkie baterie od 2.4 do 12V.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Jesli potrzebujesz do maxymalnie 8 ogniw to w cenie jakiej podales nie znajdziesz nic lepszego od:

http://www.rojna.pl/index.php?d=produkt&id=1163

 

Tylko, ze ona jest zasilana 12V - wiec albo ladujesz z akumulatora samochodowego, albo przerabiasz zasilacz AT (koszt max 15zl).

Jest to bardzo dobra ladowarka z dokladnym dV.

Sam sobie wybierasz prad ladowania.

Link to post
Share on other sites

MG208 ma tą miłą funkcję, że po zakończeniu rozładowywania od razu zaczyna ładować. Przydtna sprawa przy formatowaniu baterii. I nie ma zagrożenia przeładowaniem, gdyż po naładowaniu do pełna, ładowarka podaje niewielki prąd podtrzymujący. Ja miałem wersję z wtyczką do ładowarki samochodowej.

 

Ogólnie polecam MG208, dobra ładowarka za dobrą cenę.

 

Pozdrawiam, Rollkin

Link to post
Share on other sites

Dzieki wam wszystkim za rady.

Zapomnialem napisac, ze kupilem juz ladowarke Ansmann ACS 110 Traveller, ladujaca pakiety 1.2 V do 12 V. Musze jeszcze sobie dorobic koncowke do pakietow Tamiya, bo chociaz daja w zestawie 8 koncowek roznego typu, to i tak nie przydadza sie one do niczego raczej...

Koncowki pasuja niby do telefonow i innych urzadzen, ale co z tego jak ona laduje tylko pakiety NiMH i NiCd a wiekszosc elektroniki opiera sie na LiX...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...