Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Drewniana kolba domowej roboty


Recommended Posts

Zamierzam wymienic kolbe w HFC USR-11 na derwniana. Czy ktos moze wie jak sie do tego zabrac :?: tzn jakiego drewna uzyc, jakich dłut itp. A moze np. stolarz moglby wykonac kolbe ?? Jak myslicie ?? no i ile to by kosztowalo - domowej roboty :?: i kupna (stolarz) :?: Jesli ktos moze zrobil juz taka czy podobna prosze o posty, napewno sie przyda :wink:

Link to post
Share on other sites

Ja mam 17 latek i praktycznie sam zrobiłem już dwie kolby.

To nie jest trudne, wystarczy ci hebel, piła, jakieś dłuto (ja używałem dziesiątki, czternastki i ósemki półokrągłej do wybrania drewna pod lufę), gruby pilnik do drewna (żeby pościnać drewno w tych miejscach, gdzie hebel nie dojdzie typu). Potrzebna będzie też wiertarka np na zrobienie otworów pod spust itp. Ja, z uwagi na brak w domu innego drewna użyłem sosnowego.

 

Stolarz z pewnością będzie umiał coś takiego dorobić (skoro umią robić gitary elektryczne - widziałem na jakiejś stronie i znam też takiego :D).

 

O kosztach ci nic nie powiem, bo miałem już to co potrzeba w garażu (właściwie tata miał :D).

Link to post
Share on other sites
Powiecie mi jakie drewno jest najlepsze, do zrobienia jej samemu ??
Rusznikarze używają orzecha. Ja do budowy swojej kuszy użyłem bodajże sosny.

Zresztą, jak powiedział już Gregor, to żadna filozofia. Trochę pracochłonne, ale satysfakcja z dobrze wykonanej roboty rekompensuje.

Ale niewiem czy ktoras z nich bedzie pasowala do vsr'ki. Najfajniejsza to jest ta od mausera
Po zabawach warsztatowych dopasujesz wszystkie, ale te od Pepeszy i wiatrówki są trochę za krótkie, żeby wygodnie celować.

Ale VSR'ka w kolbie od Mausera to jest coś. ;)

Link to post
Share on other sites
bo dotyczy on kolby do sprezynowej hfc usr-11 ?

No i co z tego, że dotyczy on dorabiania kolby do sprężyny ?? Od takich spraw jest dział ogólne techniczne i tam się omawia sprawy tego typu.

 

A wracając do tematu to z tego co pamiętam był kiedyś juz podobny temat o dorabianiu kolb, ale nie wiem czy jeszcze istnieje bo nie moge znaleźć. Tam był wspomniane, że koszt takiej kolby wcale nie jest mały, oczywiście mowa tam była o dobrym stolarzu, z dobrym sprzętem, który dopasuje wszystko tak jak trzeba do mechanizmu, żeby wszystko było stabilne i dobrze wyglądało. Najtańszym wyjściem było by zrobienie takiej kolby samemu lub poszukanie w różnych ofertach na allegro tam czasem trafiają sie ładne i w dobrym stanie kolby, które mogą pasować z niewielkimi przeróbkami.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
A wracając do tematu to z tego co pamiętam był kiedyś juz podobny temat o dorabianiu kolb, ale nie wiem czy jeszcze istnieje bo nie moge znaleźć. Tam był wspomniane, że koszt takiej kolby wcale nie jest mały, oczywiście mowa tam była o dobrym stolarzu, z dobrym sprzętem, który dopasuje wszystko tak jak trzeba do mechanizmu, żeby wszystko było stabilne i dobrze wyglądało. Najtańszym wyjściem było by zrobienie takiej kolby samemu lub poszukanie w różnych ofertach na allegro tam czasem trafiają sie ładne i w dobrym stanie kolby, które mogą pasować z niewielkimi przeróbkami.

 

 

To wszystko juz napisali twoi przedmowcy :wink: 8)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...