Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MP5A5 Well


Recommended Posts

"witam

Magazynki te do nas przyszły jak pozbylismy sie welli i nie jestem w

stanie sprawdzic , ale na 99 % powinien podejsc

pozdro"

 

Rachunek prawdopodobieństwa zarządził niestety inaczej :wink: .

Chłopaką się wydaje, że pasuje ale pewnośc to pewność dlatego wole jednak spytać może ktoś akurat tego używał i wie :)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 395
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

dawno nikt tutaj nie pisal wiec moze ja cos dorzuce o moim well'u

 

Well moj ma zalozony silikonowy HU guardera oraz FTK hurricanE M100

Przebieg to juz ok 15000 BB's

Bateria: intellect 8,4v 1400mAh

 

 

Myslalem ze do tego czasu zmienie juz replike na CA ale ten well nie chce sie popsuc :) Co prawda moim stylem gry nie jest spray and pray. Najczesciej uzywam mid-capow mag'a (ktore trzeba mocno nasmarowac bo suche sie tna). Bateria starcza na jakies 1500 kulek. Nawet selektor ognia dziala u mnie idelnie (nie tnie sie, nie zmienia sam na auto ani nie blokuje tak ze trzeba przelaczyc na auto zeby znow semi dzialalo)

 

Zastanawia mnie tylko czy wpakowac do niego M110 albo M120... Ale to chyba bylo by juz bardziej niebezpieczne dla repliki...

 

Replike kupilem w airsoftguns.pl jescze jak nie wiedzialem co to wmasg.pl ;) a sklepu szukalem w googlach...

Przeglad, smarowanie oraz zalozenie upgradu zrobil mi ASGshop.pl i chyba im moge zawdzieczac takie niezawodne dzialanie repliki.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

mam takie pytanko :

mianowicie, mam zamiar zrobić tuning wymieniony wczesniej na tym forum,

żółta głowica tłoka CA

sprężyna 120 PDI

metalowe łożyska ślizgowe 6mm (CA są za 35zł na MG.pl)

podkładki (CA są najtańsze też na MG)

komplet smarów CA

metalowa prowadnica spreżyny CA za 45zł

 

czy będę potrzebował silniejszej baterii ?

i z czego z w/w rzeczy mogę zrezygnować? ( smary już olałem) z prostego powodu, ze wychodzi mnie za drogo ?

 

i tak na marginesie, co do niepochlebnych opinii o mp5a5 Wella, to chyba autorom pomylił się on z zabawką z plastikowym gearboxem - na ostatnim spotkaniu nikt nie mógł uwierzyć, że tak strzela Well, nie miałem specjalnych problemow z konkurowanie z innymi, a wiekszosc mojego zespolu biega z produktami CA. Mogę śmiało polecić tą MP5 kazdemu, jesli do tego po upgradzie bedzie mial te 300 fps, jest to jeden z najlepszych interesow mojego zycia :)

 

P.S. - jak rozładowywujecie baterię ? nie ma w zestawie rozładowywarki, slyszalem jakies metody typu odlaczanie tloka i strzelanie na sucho. Jakim sposobem najlepiej rozladowac baterie w warunkach domowych, nie kupując oczywiscie rozladowywarki ?

Link to post
Share on other sites

dodam jeszze ze w ta sobote mierzylem dokladnie na strzelnicy zasieg mojego well'a i w puszke po piwie trafiam 4/10 z 45m (a wiekszosc kulek ktore nie trafiam padaja niewiele dalej od puszki wiec precka mogla by pomoc)... Zasieg maksymalny to bedzie okolo 55m (strzelnica miala 50m) ale na mocno podkreconym hu (tor lotu kulki na poczatku troszke wznoszacy).

 

aha kulki blaster 0,25g

 

a do tego dochodze powoli do 20 000 kulek przebiegu :)

 

wydaje mi sie ze bedziesz musial kupic silniejsza baterie (polecam 8,4v intellect 1400mAh)

Link to post
Share on other sites

to jeszcze raz zawrócę głowę :)

czy ten cylinder http://www.allegro.pl/item144183568_cylind...p_2_do_mp5.html

 

i ta prowadnica sprezyny

http://www.allegro.pl/item144631637_mosiez...assic_army.html

ilozyska

http://www.allegro.pl/item144647064_nowe_l...cane_super.html

i sprezyna

http://www.allegro.pl/item144678559_sprezy...assic_army.html

 

nada się to to do tuningu mp5 ? sprezyna jest mcniejsza co prawda od proponowanej juz tutaj, ale tansza jednoczesnie. Oplaca się w ogole kupowac do tuningu uzywane czesci ?

 

i czy nie bardziej sie oplaca kupic np zestaw TUK taki jak ten - http://machinegun.home.pl/sklep/product_in...roducts_id=1565

kosztuje prawie tyle samo co czesci które ktoś tutaj napisal...

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

tak chciałem dorzucić od siebie, w temacie MP5

zrobiłem jej mały tuning, mianowicie -

sprezyna 130 % CA, lufa stockowa CA, glowica tłoka wzmocniona CA, prowadnica sprezyny mosięzna CA

przyrost tak na oko z 30 fps - wali o wiele ładniej i znacznie lepsze skupienie

Jedynie stockową baterię wymienilem bo byla juz slaba ( jestem drugim wlascicielem )

jak sie dorbze poszuka, mozna za grosze ladnie rozwinąc mp5 :)

Link to post
Share on other sites

tak chciałem dorzucić od siebie, w temacie MP5

zrobiłem jej mały tuning, mianowicie -

sprezyna 130 % CA, lufa stockowa CA, glowica tłoka wzmocniona CA, prowadnica sprezyny mosięzna CA

przyrost tak na oko z 30 fps - wali o wiele ładniej i znacznie lepsze skupienie

Jedynie stockową baterię wymienilem bo byla juz slaba ( jestem drugim wlascicielem )

jak sie dorbze poszuka, mozna za grosze ladnie rozwinąc mp5 :)

 

Wiec zapraszam do mnie, Bo te cześci mam na sprzedarz.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
tłumik płomienia-przejściówka do MP5K/PDW

 

Nie pasuje. Well ma zaczepy "bagnetowe", a nie gwint...

 

A ja z kolei spytam o Twoją wersje(bo ta mnie najbardziej interesuje):

 

Czy latarka jest coś warta, czy to tylko atrapa? Świeci porządnie(najlepiej gdybyś mial porównanie z któąś z markowych)

 

Jak się spisuje długo Hi-Cap dodawany do tej repliki(wszystkie inne są sprzedawane z krótkim, jakoś mi nie pasującym).

 

Body jest to samo co w "standardowym" wellu? Mam nadzieje, zę można się pozbyć bez problemów tego "kolimatora".

 

300fps?? Chwyt relkamowy czy to jakaś podrasowana wersja, jak ta ze zbrojowni? No właśnie. Ktoś już kupił tę "cudownie podkręconą"? Wiadomo coś o tym upgreade za 10zł?

Link to post
Share on other sites

wiec tak comando44

-latarka swieci calkiem ok, mozna ja wlaczyc nasiskajac paluchem na tasme przyklejona po prawej stronie body, niestety latarka lata w gniezdzie

-magazynek dobrze podaje kulki ale atrapa naboi jest beznadziejna, magazynek jest plastikowy tylko atrapa lacznika dwoch magazynkow jest metalowa, nie mozna odkrecic atrapy bo jest czescia magazynka hi cap i mieszcza sie w nim kulki

-body jest ok calkiem solidne

-podstawka pod kolimator jest metalowa i dobrze wykonana, kolimator dziala, ale wart jest moze z 20 zl i tak dziala

-czy 300fps? zakupilem w sklepie gunfire.pl gdzie przeszedl przeglad i zmierzyli predkosc poczatkowa - 278 fps ( 85m/s)

Ja jestem niezadowolony z mocy tego sprzetu, porownywalem z P&J4 s-sytem ktory ma 300 fps i ma zasieg znacznie wiekszy. Moj well nie strzela na wprost tylko parabola ku dolowi. Regulacja hop up na maxa nie pomaga. Ja myslicie co moze byc przyczyna? Czy ta replika jest tak zla czy np. serwis przy przegladzie zerowym zalal gumke hock up?

Cos mi sie wydaje ze sprzet wroci do sklepu i zamowie AK-74 CM031.

Link to post
Share on other sites

Jedna rzecz mnie jeszcze martwi : akumulator 1200mAh 7,2V. Tak samo podaje i GunFire, i Zbrojownia, więc to raczej nie błąd sklepu...

Wiecej fps, niższe napięcie... chińczyki jakąś nową technologie wprowadzją czy co? W praniu wyjdzie jak to sie ma z kompatybilnością do standardów. Zdaje się R6 Wella też miało batke o niższej mocy... tak czy siak niepokojące.

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj baterie w latarce sie spalily, proba odkrecenia latarki i sprawdzenia dlaczego nie swieci spowodowala przekrecenie calego gniazda ktore wyszlo z latarka okazalo sie ze well gniazdo pod latarke przykleil jedna kropla kleju do body raczki.

Jednym slowem ten karabin to jakas farsa albo ja trafilem na taki egzemplarz, bede sie domagal od gunfire wymiany na inny na podstawie regulaminu:

 

pkt 15. Klient ma prawo do zwrotu zamówionych produktów w terminie 10 dni od otrzymania przesyłki, co wiąże się z odstąpieniem od zawartej umowy kupna-sprzedaży. (art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 2.03.2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny, Dz. U. nr 22, poz. 271, z późn. zm.).

 

Mial juz ktos z Was taki problem ze sprzetem zakupionym w tej firmie?

Wymienia?

Link to post
Share on other sites

Czy dało by się odkręcić całą część przednią (foregrip, muszkę)?? Bo zastanawiałem się nad zrobieniem SD6...

Na zdjęciu jest pokazane co chciałbym odkręcić...

 

ja niedawno zrobilem sobie "konwersje" wella na sd6 i wyglada to tak

 

obraz00382ug.jpg

 

jak masz jakies pytani to moze pomoge. ogolnie to nie jest trudne ale powiedz skad masz body sd6? ja uzylem taniego elektryka cymy

 

Użyj też polskich liter w postach.

CHEMIK

Link to post
Share on other sites

Ja miałbym też z szit aega ale chyba nie cyma. Kiedyś było on na allegro. Zewnętrznie różnił się tym od cymy, że safe miał czerwone, a semi i auto białe.

O! Tak to wyglądało:

sd60kq.png

 

PS. I w końcu się okazało, że nie zrobie SD6 tylko SD5, bo jutro przyjdzie R5, ale ze stałą kolbą...

Link to post
Share on other sites

tak mialem dokladnie to samo (myslelem ze to cyma) odrazu moge ci powiedziec ze mag nie bedzie pasowal, ale sobie z tym poradzilem ;]

jesli bedizesz wymienial gorna czesc body (ja wymienialem bo mialem swoje uszkodzone ale nie wiem czy ty tez musisz) to gniazdo magazynkow bedzie lekko za ciane trzeba przypilowac w paru miejscach,

jeszcze wysuwana kolba pasuje moze wchodzic troche ciasno ale da sie wcisnac

dolna czesc body z chwytem nie pasuje bo nie da rady umiescic tam silnika. narazie wszystko co pamietam

 

napisz jak ci poszlo i daj fotke.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...