Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MP5A5 Well


Recommended Posts

  • Replies 395
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mam pytanie może już tu gdzieś kiedyś padło... ale nie mam czasu czytać wszystkich 16 str. poniewaz chce kupić Mp5 wella z pęknietą stopką od kolby za całkiem niezła cene od kolegi ale tu jest pytanie czy można gdzies kupić stopke która bedzie pasowała za wmiare dobrą cene ??

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

nie wiem jak bardzo peknieta jest, ale mozna ja skleic? :) anyway mozesz kupic nowa kolbe na taiwngun.com - sprawdz oferte albo napisz majla do nich...

 

co do pliterek - ciagle ich nie mam na swoim hpc a wygodniej mi pisac z niego przez wifi-vnc-pc-opera

Link to post
Share on other sites

wiec tak stopke do kolby rozsuwanej to raczej ciezko osobno dostac ale cala to moge polecic. gdzies widzialem na allegro i pasuja takie od tanich plastikow (sam mam tak bo swoja polamalem) co do stalej to desertasg ma racje jest w sprzedazy bodajrze gdzies w sklepach

 

a magazynki to przerobilem jakis (z taniej wewrsji) lekko dopasowujac go do wymogow wella (mam poprostu dziure w odpowiednim miejscu blachy obudowy aby magazynek zostawal w uchwycie i juz)

 

dokaladnie to ma tak

obraz0267ew1.jpg

 

ale nie trzeba takiej wielkiej tej dziury robic ;]

Link to post
Share on other sites

Licytuje na Allegro jakieś zębatki od Wella... czy ktoś miał może te zębatki ze springiem Huricane M100 (normal ok M110) ? czy wytrzymują?

Jeżeli ktoś moze powiedziec coś na ten temat byłbym dźwięczny ;-)

 

Pozdrawiam!

BaUEr.

 

 

guardera 120 ciągnęły mi te zębatki :P

 

nie pękaj. to dobry sprzęt.trochę welli sie przewinęło przez moje łapki i ogólnie są ok...

 

ale...

 

NIE kupuj uzywanego wella jesli nei znasz źródła. jakis czas temu kupiłem z allegro jednego takiego- miał być sprawny i tylko stopke kolby mieć połamaną:D

 

stopka była połamana...poza tym- lufa wewętrzna złamana, bez gumki HU jakis patent załozony podejrzany zamiast, szkielet GB z urwanym przodem- trzymał się na komorze HU, body popękane,połamane i magazynek juz nieco zuzyty... dziw,ze działało (tj kulka lecąca na 5-10m to wciąz 'działa' ).

 

zanim kupisz zajrzyj przez gniazdo maga czy szkielet nie pada,bo szkielety wella są za miętkie nawet do tej stockowej spręzyny...

Edited by awful
Link to post
Share on other sites

Ciekawy patęt........nie ma co...AL edo wella chyba pasuja magi TM CA itp wię clepiej kupić takie co będą odrazu pasować

 

 

tak oczywiscie ze lepiej, natomiast ten magazynek zostal mi od taniego elektryka z ktorego zrobilem sobie sd6, i poztaym mozna go kupic za jakies 20zl sztuke albo i taniej ;] a jaest caly metalowy! na 50 kulek. teraz juz wiem co zrobic zeby nie bylo takiej dziury, ten patent to tylko prototyp.

Link to post
Share on other sites

Czy wasze MP5tki też strzelają tak straaasznie głośno? Słyszałem, że są głośne, ale nie myślałem że aż tak...

 

@forpio

A czy podajnik kulek w magu (nie wiem jak to się fachowo nazywa, chodzi o tą część którą kulki wychodzą z maga) nie jest za długi? To znaczy, czy nie ma z tym problemu? Bo "normalne" magazynki mają tą część krótszą...

 

PS. Sory, że jeden post pod drugim, ale nie da się edytować...

Link to post
Share on other sites

Czy wasze MP5tki też strzelają tak straaasznie głośno? Słyszałem, że są głośne, ale nie myślałem że aż tak...

 

@forpio

A czy podajnik kulek w magu (nie wiem jak to się fachowo nazywa, chodzi o tą część którą kulki wychodzą z maga) nie jest za długi? To znaczy, czy nie ma z tym problemu? Bo "normalne" magazynki mają tą część krótszą...

 

PS. Sory, że jeden post pod drugim, ale nie da się edytować...

 

dopóki nie wchodzi Ci tak głęboko do komory HU,ze blokuje Ci dyszę i tracisz listwe dosyłacza- to jest ok.;p

 

teoretycznie im dluzsza tymlepsza- mniej się zmarnuje kulek przy zmianie maga. na ogół 3-5kulek zostaj w drodze do wystrzelenia...

Edited by awful
Link to post
Share on other sites

dopóki nie wchodzi Ci tak głęboko do komory HU,ze blokuje Ci dyszę i tracisz listwe dosyłacza- to jest ok.;p

 

teoretycznie im dluzsza tymlepsza- mniej się zmarnuje kulek przy zmianie maga. na ogół 3-5kulek zostaj w drodze do wystrzelenia...

 

 

tak normalne magazynki ca/tm i well maja krotsza ta "dysze" dlatego trzeba wyciac lub wygiac obudowe magazynka aby zatrzymywal sie w gniezdzie za pomoca tego guzika/blokady w obudowie

 

nie trzeba robic dziury, wystarczy nagiac troche metal obudowy magazynka w odpowiedni sposob, kwestia prob i bledow ;]

 

a co do ilosci wypadajacych kulek to jest taka sama (mam oba rodzje magazynkow i sprawdzilem) kolo 3 kulek (czasami 4) i jest to zalezne od "pojemności" komory hopupa a nie od magazynka

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

apropo zębatek.... to te oryginalne xyt spokojnie ciągnęły m110 i po przeglądzie nie widać zużycia..

 

co do body b&t to nie wiem... ale moge powiedzieć że porównywałem mp5 wella i mp5 CA i obydwie są podobnej konstrukcji, także myśle że podejdzie na 99%

Link to post
Share on other sites

Głośność strzału jak zauważyłem zależy od szczelności min:głowicy tloka i cylindra(choć w zasadzie dyszy też).Im mniejsza szczelność tym mniejszy opór,mocniejsze uderzenie i głośniejsze strzał...ale osiągi słabsze...:P Choć w różnych replikach może różnie to wyglądać,ale ja podaje to na przykładzie mp5 wella którą posiadam.Po tym jak ją uszczelniłem strzelała ciszej,bardziej ztłumiony dźwięk.

Link to post
Share on other sites

no panowie ja mam takie pytanko co sadzicie o takim tuningu emki??

 

-kolba na stałą- teraz jest to Mp5A4-dużo lepiej wygląda

-lufa precyzyjna 6.04 od M14 przykrócona tak żeby nie wystawała

-komora i gumka HU Tokyo Marui

-prowadnica na mosiężną Deep Fire

-sprężyna M100 Systema a nie jakaś kaszana:)

-głowica tłoka zrobiona w połowie z żółtej CA,uszczelniona dwoma gumkami-od CA

-cylinder typu 1

nie znam sie zbytnio na tuningu a replike po takowym kupilem.

Czekam na odpowiedzi

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

no panowie ja mam takie pytanko co sadzicie o takim tuningu emki??

 

-kolba na stałą- teraz jest to Mp5A4-dużo lepiej wygląda

-lufa precyzyjna 6.04 od M14 przykrócona tak żeby nie wystawała

-komora i gumka HU Tokyo Marui

-prowadnica na mosiężną Deep Fire

-sprężyna M100 Systema a nie jakaś kaszana:)

-głowica tłoka zrobiona w połowie z żółtej CA,uszczelniona dwoma gumkami-od CA

-cylinder typu 1

nie znam sie zbytnio na tuningu a replike po takowym kupilem.

Czekam na odpowiedzi

 

Po kolei:

- kolba stala-wiadomo, de gustibus.

-preclufa- klawo, ale jezeli była chromowana lub teflonowana to w procesie cięcia mogłeś uszkodzić/naruszyc strukturę. jezeli cięta była mechanicznie- mogłeś przegrzać i naruszyć strukturę :). nie wiadomo co z tego wyniknie- się okaże.

-gumki wella ładnie kręcą, a komora TM jest identyczna :). co innego gdybyś kupił 1 elementową komorę...

-prowadnica i spręzyna ok, ciekawe jak to zniesie szkielet wella na dłuższą metę.

 

A o co biega z tymi 2ma gumkami w głowicy tłoka to ja nie wiem :). Wiem za to jedno- gumka musi mieć luz- zeby przepuszczac powietrze jak się tłok cofa. Szczególnie istotne przy cylinderze t0. Ale jeżeli to działa i masz 330-350fps zarówno na singlu jak i na auto, to czemu nie ;].

 

na m100 szybko szkielet wella padnie...(tj szasne,ze pożyje są- ale jakie- loteria).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...