Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MP5A5 Well


Recommended Posts

na m100 szybko szkielet wella padnie...(tj szasne,ze pożyje są- ale jakie- loteria).

 

Bzdura wystrzeliłem około 15 tys kulek.Niektóre może i są wadliwe ale ogólnie mają dobrą opinie.

PS: Mówisz tak bo miałeś już nie jednego wella w łapach i oglądałeś dokładnie gb czy moze masz jakieś inne podstawy żeby tak mówić?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 395
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Bzdura wystrzeliłem około 15 tys kulek.Niektóre może i są wadliwe ale ogólnie mają dobrą opinie.

PS: Mówisz tak bo miałeś już nie jednego wella w łapach i oglądałeś dokładnie gb czy moze masz jakieś inne podstawy żeby tak mówić?

 

miałem 2 szt r5 własne-w obu padły (m100 i CA stock) . i w 2 innych kumplom wymieniałem gearboxy bo pękły. jeden z nich na stockowej sprężynie :>.

Link to post
Share on other sites

hihi no tak, zapomnialem ,że kolega ma monopol na zdolności manualne...

 

prowadzi pan jakieś kursy gdzie mozna nabyć takich umiejętności? rozumiem,ze certyfikaty pan posiada...

 

to wrodzone czy nabyte?

 

 

widzę,ze polemika nie ma najmniejszego sensu i fakt,ze jedno było stock nigdy nie dłubane, a drugie po tuningu u krakmana niewiele zmienią, bo kolega i tak wie lepiej ;].

Link to post
Share on other sites
hihi no tak, zapomnialem ,że kolega ma monopol na zdolności manualne...

 

Nie powiedziałem tego,dopowiadaj sobie jak wolisz,jak dziecko.....

 

Do tematu: Wadliwe egzemplarze sie zdarzają jak zawsze, nieraz CA w stocku pękał,po prostu to że jednej osobie przytrafiło się to dwa razy jest lekko zastanawiające.No trudno są ludzie i ping-pongi.

Link to post
Share on other sites

To, ze jeden patafian ma farta i mu jedna sztuka działa nie znaczy,ze wszystkie są super. Śmiem twierdzić,ze wiekszość ludzi na tym forum podpisze się raczej pod stwierdzeniem,ze szkielet wella to kupa... ale co tam- dzieci wiedzą lepiej- im działa, to cała reszta się myli.

 

Sugeruję podskoczyć do szkoły, i nauczyć się liczyć do więcej niż 2, gdyz wymieniłem 4 sztuki wella w których padł szkielet ;]. Można przeczytać raz jeszcze i się ponownie zastanowić ;].Tj 4 w których szkielety wymieniałem osobiście, lista takich,gdzie po prostu pękł a o których słyszałem jest długości mojego ramienia. ;]...

 

Co do Ca to masz racje- w jednym moim szkielecie było coś skopane- wywaliło piny trzymajace głowice cylindra. Teraz są zgrabne dziurki, ale wszystko ładnie działa a przód się nigdzie nie wybiera.

Edited by awful
Link to post
Share on other sites

Osobiście uważam r5 za naprawde niezłą replikę. Testowałem to dość solidnie swego czasu: tlok,zębatki i silnik wytrzymały m120 bez więszego bólu.W zasadzie to tłok i zębatki chodzą do dziś w jednej z moich zabawek... niestety silnik się zaczął zacierać po ~6k kulkach. stocka ciągnie do dziś podobno(już nie u mnie).

 

Do niewątpliwych plusów zaliczyć można niezłe body- pasują do niego wszystkie normalne szkielety GB (poza SRC- wymagane przeróbki), jest zwarte i wytrzymałe(to porównanie do m4 wella ;) ).

 

Plusem tez jest niewątpliwie naprawdę niezły zasieg w stocku jak się to ladnie poskłada- hu kręci świetnie. Mimo,ze trzeba czekać az kulki dolecą to skupienie i zasięg robią wrażenie(cena!! ).

 

 

do minusów- szkielet gb i komora hu. mimo,ze mnie osobiście ani jedna komora mi nie padła :). Padały za to często gęsto innym użytkownikom w ilościach przekraczajacych 'przypadek'...

Link to post
Share on other sites

Witam

Jestem raczej zadowolonym posiadaczem MP5A5 R5 *300fps* ze zbrojowni.

Z małym wyjątkiem:

Świerzo naładowania bateria z kompletu po 3-4h strzelania (ok.500kulek) przestaje ciągnąć. Po naciśnięciu spustu słychać że silnik wykonuje jakiś ruch i przestaje kręcić. Identycznie jest po podłaczeniu baterii kumpla. Po podłąceniu obu bateri do MP5 Cymy (stock) strzela jak głupia. Obie baterie (8,4V 1100mAh) ładowne tą samą ładowarką Mikroprocesorwoą manualną ze Specshopu Link. Ostatnio raz ładowane w ten sam sposób ładowarką z zestawu Sytuacja taka sama.

Prosiłbym o sugestie co może być powodem takiej sytuacji i ewentualny sposób zaradzenia jej (Może być na PW).

 

I jeszcze pytanie z ciekawości:

Czy ktoś nie orientuje się przypadkiem co zostało zmienione w MP5 *300fps* w porównaniu do standardowej MP5 WELLa??

Link to post
Share on other sites

Witam

Jestem raczej zadowolonym posiadaczem MP5A5 R5 *300fps* ze zbrojowni.

Z małym wyjątkiem:

Świerzo naładowania bateria z kompletu po 3-4h strzelania (ok.500kulek) przestaje ciągnąć. Po naciśnięciu spustu słychać że silnik wykonuje jakiś ruch i przestaje kręcić. Identycznie jest po podłaczeniu baterii kumpla. Po podłąceniu obu bateri do MP5 Cymy (stock) strzela jak głupia. Obie baterie (8,4V 1100mAh) ładowne tą samą ładowarką Mikroprocesorwoą manualną ze Specshopu Link. Ostatnio raz ładowane w ten sam sposób ładowarką z zestawu Sytuacja taka sama.

Prosiłbym o sugestie co może być powodem takiej sytuacji i ewentualny sposób zaradzenia jej (Może być na PW).

 

I jeszcze pytanie z ciekawości:

Czy ktoś nie orientuje się przypadkiem co zostało zmienione w MP5 *300fps* w porównaniu do standardowej MP5 WELLa??

 

przyczyna- większe opory w gearboxie: słabe wypodkładkowanie lub podobne- za duzo smaru, za duzo syfu, zuzyte łozyska slizgowe przez co sa luzy...chociaz bardziej prawdopodobne-wsadzona mocniejsza spręzyna(patrz dalej),

 

 

do 300fps z wella- m100, zmiana lufy z komorą i humką HU-nawet na stock CA, moze zestaw głowic cylindra i dyszy stock CA lub ICS . wiele nie potrzeba. zdarzało się,ze sama wymiana sprezyny na m100 wystarczyła.

 

obstawiałbym wymianę części na stock CA i m100 bo tak często robią -dlaczego? bo tanio :)

Link to post
Share on other sites
Po naciśnięciu spustu słychać że silnik wykonuje jakiś ruch i przestaje kręcić.

 

Miałem tak kiedy silnik był za bardzo dociśnięty do zębatek,trzeba było większej mocy żeby go rozruszać,bateria sie szybciej grzała i rozładowywała w rezultacie.

Link to post
Share on other sites
Miałem tak kiedy silnik był za bardzo dociśnięty do zębatek
Raczej nie mam tego problemu bo kręciłem regulacją silnika i nie jest na moje oko za mocno dociśnięty.:]

 

Dzięki za wyjaśnienie.

A w jaki sposób można zaradzić temu problemowi?

Bateria zamiast 8.4->9.6?

Link to post
Share on other sites

Raczej nie mam tego problemu bo kręciłem regulacją silnika i nie jest na moje oko za mocno dociśnięty.:]

 

Dzięki za wyjaśnienie.

A w jaki sposób można zaradzić temu problemowi?

Bateria zamiast 8.4->9.6?

 

w kolejnosci cenowej:

 

-lepiej wypodkładkować;

-łozyska kulkowe;

-mocniejszy silnik;

 

najlepiej zadziala wszystko razem :)

 

albo zobacz czy czasem gdzieś nie masz za duzo podkładek i któraś z zębatek nie chodzi zbyt ciasno...

Link to post
Share on other sites

Dzięki za rady..

Teraz znów znalazłem chwilke czasu przekonując się powoli nawet do włożenia łapek w gearbox ale coś mnie tknęło i podłączyłem baterię bezpośrednio do wtyczki z tyłu (tej ukrytej pod kolbą)(nie robiłem tego wcześniej bo myślałem że coś takiego nie bedzie miało wpływu) i wszystko cacy gra i strzela. Podłączam przez długie kable tłok blokuje się w tylnym położeniu..podłączam znów bezpośrednio do gearboxa bez problemów..

Czy to nie będzie w takim razie wina kabli?

Link to post
Share on other sites

zdarzyło mi sie tez ostatnio- spadek napięcia o nieznanym podlozu po podłączeniu okablowania kolby z przejsciówą CA do givery z okablowaniem ics i innej, z okablowaniem well- spadek napięcia taki,ze nawet batka 12V tego nie ciągnie...na innych kablach(ICS,well i samoróbka- obie śmigają na zwykłch batkach)

 

różnica w przekroju wiązki ma znaczenie tylko w przypadku ICS- well ma kable zblizone do CA.

 

trzeba zlookać czy czasem gdzieś się kable nie poprzełamywały.moze przy stykach...

Link to post
Share on other sites

Na forum raczej nikt się nie rozpisywał na temat kabli..:| Gdzie niegdzie znalazłem wzmianki na temat tego że kable głośnikowe mają dobre parametry..Dzisiaj ruszyłem w miasto zakupiłem kabel miedziany podobno posrebrzany:p

Wymieniłem (trochę się namęczyłem żeby go upchnąć bo jest troszkę wiekrzej średnicy od oryginalnego) i na baterii ładowanej przed ostatnią strzelanką (ze 2 tygodnie temu:p) strzela..

Tak więc bez problemów można powiedzieć misja zakończona sukcesem..:]

Dzięki za pomoc i pomysły..:]

Link to post
Share on other sites

Awful ;-) Izolacja Ci pękła i styka do szkieletu i po prostu tracisz volty :-F

 

no tak:) izolacja w okablowaniu kolby robi mi zwarcie do abeesu :D i volty spiep*zają po plastiku ;);)

 

zmienilem kable i śmiga :)

 

ciekawestka w sumie- pewnie coś gdzieś jest poprzełamywane w srodku w tamtych...

Link to post
Share on other sites

Mam MP5A4 TLF z WELLa, więc się pytam. Czy u innych użytkowników tego modelu też występuje takie zjawisko jak: kompletne samo-rozładowanie do pełna naładowanej baterii i to nawet nie podłączanej do AEGa, już po 2 dniach? Bo za cholerę nie wierzę, że to normalne. Bateria i ładowarka fabryczne. Gan ma 2 miechy.

Link to post
Share on other sites

Mam MP5A4 TLF z WELLa, więc się pytam. Czy u innych użytkowników tego modelu też występuje takie zjawisko jak: kompletne samo-rozładowanie do pełna naładowanej baterii i to nawet nie podłączanej do AEGa, już po 2 dniach? Bo za cholerę nie wierzę, że to normalne. Bateria i ładowarka fabryczne. Gan ma 2 miechy.

 

to jest skopana bateria. albo ma zwarcie między ogniwami,albo jedno z ogniw jest skopane :)

 

mam sporo ogniw- zbieram takie batki(tj sanyo - nie welle;) ). ładuje do fula,rozcinam ogniwa i sprawdzam które się samo rozładuje w ciągu kilku- kilkunastu godzin. to jest skopane. reszte lutuję jak przyjdą kolejne :).

 

 

 

 

opcja b- skopana ładowarka :) ale to mniej prawdopodobne, niemniej warte sprawdzenia przed pocięciem baterii ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

witam zakpiłem własnie i mam kilka pytani

 

prowadnica-20zł (43zł nowa)

sprężyna(stockCA)-10zł ile ona ma 90 m/s ? i czy jest duoz lepsza silniejsza od stokowej wella ?

cylinder z głowicą-10zł

głowice tłoka zolta kierunkowa z CA 10 zł

 

na oko o ile polepszy mi sie zasięg celnosć prosiłbym o odpowiedz ludzi którzy posiadją wella po tunigu

 

ma moze ktos linka do opisu jak rozebrac gearboxa v2 > bo taki tu jest chyba

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...