Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam.

Chciałbym dowiedzieć się conieco o wiatrówkach imitujących AK zasilanych CO2.

Jak z wyglądem, osiągi, jednym słowem recenzja sprzętu. Proszę o osoby, które miały przez jakiś czas z tym do czynienia...

Pozdrawiam.

 

do Moderatorów-jeśli temat umieściłem w niewłaściwym dziale, to przepraszam i proszę o przeniesienie go do odpowiedniego działu...

Link to post
Share on other sites

W którymśtam numerze "strzału" była dokładna recenzja tych kałachów (całą bibliotekę mam gdzie indziej, więc nie powiem dokładnie w którym - jak wrócę do domu to podam, o ile nie zapomnę).

 

Ogólnie stwierdzili, że wrażenia organoleptyczne super, ale do strzelania to to nie jest ;) Na stadione "Chemika" w Bydgoszczy koleś miał takiego z dołozonym drewnem z polskiego AK, noktowizorem, dwójnogiem i optyką... wygląd i odczucia recenzentów "strzału" w pełni potwierdzone :D Jak ktoś ma blisko to niech tam zajrzy na bazar w którąś niedzielę - jeszcze dwa tygodnie temu stało tam to cudo

Link to post
Share on other sites
Jak ktoś ma blisko to niech tam zajrzy na bazar

Hehe tak niech zajrzy , ale niech nie kupuje przypadkiem :) ja byłem w krakowie na bazarku i tak oglądałem wiatrówki i tak patrze (mam hatsana 80stg dałem 339 plnow ) a tu cena hatsana 490 i sprężyna chyba z chinki bo w porównaniu z moim to jakas pukawka odpustowa .... więc pomacać owszem ale nie kupować :|

Link to post
Share on other sites

Posiadam takiego AK :) a jest to właściwie Junker, ale wygląda jak AK-47. I nie jest prawdą że strzela jak ASG bo kulka z niego wbija się w drewnianą deske i nie ma siły żebyś taką kulke zobaczył w loscie :). Co to wyglądu to w 100 % wygląda jak prawdziwy. Nie ważyłem go ale jest ciężki, oczywiście wszystko co powinno być jest z metalu a kolba i rękojeści z drewna. Oto kilka fotek ( Potem zrobie lepepsze jak sie naładuje bateria ) :D

 

http://dns1.rednet.com.p/~kalach/ak1.JPG

http://dns1.rednet.com.p/~kalach/ak2.JPG

http://dns1.rednet.com.p/~kalach/ak3.JPG

http://dns1.rednet.com.p/~kalach/ak4.JPG

Link to post
Share on other sites

Kumpel ma Junkiera i jest świetny. Wyjątkowo solidny i wytrzymały (robiony w tej samej fabryce i z tych samych komponentów, co ostre...), ciężki, niewygodny- po prostu kałach. Co do strzelania, to fakt zasilania kapsułkami z CO2 już dla niektórych jest nie do przełknięcia, ale moc ma przyzwoitą, zwłaszcza przy użyciu śrutu wysokiej jakości. Najpoważniejszy jednak minus to horrendalna wręcz cena magazynków, przy założeniu że w ogóle uda się je dostać...

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Ja sie przygladalem i wydaje mi sie, ze bardzo latwo by bylo Yunkera przekalibrowac z 4,5mm na 6mm. Wymiany by wymagala lufa + dosc drobne korekty w magazynku. Ciekawe ile by to mialo FPS??? :D

 

Co do spraw formalnych, to wiatrowka ponizej 17J nie jest bronia i mozemy ja dowolnie przerabiac (analogicznie zreszta jak AEGi), tak wiec pod zadne paragrafy sie nie wpada...

 

Zeby magazynki nie byly tak drogie, to chyba bym przerobil mojego Yunkera na airsoft dla eksperymentu!

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
To jak jest w koncu z ta celnoscia, bo spotykam rozne opinie.

jak na wiatrówke jest nie za dobra

ale jest to sprzęt czysto rekracyjny, wymagać od tego żeby było na miare sprzetu ft/hft to pomyłka

 

co do puszki

na 20m nie jest to problem

na 35-40m udawało sie chłopakom uzyskać ok 50% trafień, ale przeszkadzało co2, tzn. spadek jefo ciśnienia a co za tym idzie mocy w miare jak opróznia się nabój co2 i zmiana ciśnienia spowodowana skokiem temperatury, w tym wypadku nagrzaniem sprzętu

 

oryginalne przyrzady celownicza są kiepskie, luneta, jeśli wogule jest potrzebna (o rekracji tylko) musiała by mieć mały zoom i duży obiektyw

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Niżej niż tysiąc złotych nie udało mi się znaleźć. Już lepiej kupić zwykłą wiatrówkę (do postrzelnia) lub dobrego AEG-a (postrzela się tak samo, i tak samo wygląda). Chyba, że pieniądze zaczęły Ci się wysypywać z kieszeni i musisz się ich szybko pozbyć ;-)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Jest to super wygladajaca zabawka ale o osiagach i celnosci lepiej nie wspominac. Posiadam taki model ale kupile go w Rosji za znacznie nizsza cene. Firma sprzedajaca to w polsce (nie wymieniajac nazwy) robi na tym niezla kase. Technicznie i optycunie biorac dla laika jest to nie do odroznienia od oryginalu. Osoba znaja sie na rzcyz szybko zauwazy ze jest wykozystana znikoma ilosc czesci oryginalnych, a reszta do zludzenie przypomina "Kalacha". Celnosc i zasieg jest godny zabawek z Allegro, no ale coz to podobnie jak z kobietami, uroda i inteligencja rzadko chodza parami....

Polecam stronke producenta tej broni: www.izhmash.ru

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...