Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 129
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To już raczej nie jest nagonka lecz poważna sprawa. Kwestią czasu jest to że sprawa replik stanie na Komisji Europejskiej i będziemy mieli kłopoty. Miejmy tylko nadzieję że nie skończy się to całkowitym zakazem a tylko problemem z dostępnością dla osób niepełnoletnich. (Jeżeli chodzi o nieletnich to wiem że nie wszystkich należy mierzyć tą samą miarą).

Wokół ASG zaczyna się robić zbyt duży szum, a jeżeli w tym szumie uczestniczy Policja która strzela z broni ostrej to na bank oznacza to kłopoty.

Link to post
Share on other sites

To zdecydowanie nie jest nagonka.

Jeśli gównażeria kręci się po mieście z replikami, strzela do psa sąsiadów i zasadniczo - traktuje to jak zabaweczkę, to sprawa jest poważna. Inną kwestią, jest w tej sytuacji nieodpowiedzialność rodziców, krzy takiego dzieciaka przypilnować nie potrafią, ani nie umieją mu wytłumaczyć co to jest i co się z tym robi.

Link to post
Share on other sites

eh :? czytaliscie to? 0.5 dżula przebija plyte kompaktowa z 5 metrow?? :lol:

o ile doleci 8) jak bym plul tymi kulkami to by wyszlo to samo GÓWNO :D

ludzie normalka ze glupota jest wejsc do sklepu i napasc dla zabawy :lol: :lol: nie nie moge tego pisac serio :D ciezko sie pisze lezac na podlodze i zrywac boki ze smiechu :lol: :lol:

Link to post
Share on other sites
Ministrowie spraw wewnętrznych poszczególnych landów od miesięcy nalegają, by wprowadzić zakaz posiadania przy sobie w miejscach publicznych imitacji broni.

 

Popieram przynajmniej częściowo :) bo nie wiem czy dobrze rozumiem termin miejsce publiczne (np czy nieodwiedzany przez turystów las to miejsce publiczne ?? z jednej strony tak a z drugiej chyba nie o to ustawodawcy chodzi ?

 

 

P.S. Mógłby ktoś wytłumaczyć co to jest miejsce publiczne? Jedyna definicja jaką znalazłem to: "miejsce do którego ma dostęp bliżej nieokreślona liczba osob."

Link to post
Share on other sites
Powinni zrobić tak jak z bronią gazową w niemczech tylko od 18 lat i do tego rejestracja podstawowych danych tj. adres imie i nazwisko data urodzenia.
Normalne AEGi są dozwolone od lat 18, w dodatku chyba domagają się potwierdzenia tożsamości. Od 14 są springi i cincizna - wystarczy zobaczyć na Begadi. Oczywiście mówię o Niemczech.
Link to post
Share on other sites
A w Ingolstadt urzędnik policji kryminalnej został ostrzelany przez gimnazjalistę z broni, która wyglądała jak prawdziwa
:wink: :wink: :wink: wyobraźcie sobie jak on sie musial poczuć :wink:
0,08 do 0,5 dżula. Wystarczy to, by z odległości pięciu metrów przestrzelić równiuteńko okładkę CD.
:ściana:
Owa „perwersyjna oferta” sprawia, że „jest tylko kwestią czasu”, gdy jakiś policjant weźmie łudząco wierną kopię za prawdziwą broń i w zamieszaniu zastrzeli nieletnieg

Powiedzial bym "perwersyjna głupota" gówniarzy :ściana:

Link to post
Share on other sites

Ech..... mimo, że nie jestem pelnoletni po takich wydarzeniach zaczynam sie zastanawiac nad slusznością wprowadznai ograniczeia 18+. Już wolę zaczać się bawić za ok, 2 latka niż wogole, albo latac z takimi czerwonymi koncówkami luf :/ Dobrym pomysłem byłoby chyba takie rozwiązanie:

 

springi (poza mocnymi snajpami itp.) - 16+

gaziaki i AEGI (pomijam allegro-cudy) - 18+

 

albo moj drógi genialny pomysł to oraniczenie na FPS.

pzrykłądowo <280 - 16+

>280fps - 18+

 

tylko jak wtedy takie cos skontrolować ? przeciez w domu każdy może podkręcic swoj.ą replikę....

Link to post
Share on other sites

Panowie !!!!Dopóki my - dorośli nie zaczniemy sensownie organizować ekip ASG ,to kwestia czasu i coś się stanie.Większość ekip odrzuca małolatów. I co wtedy ?????? Organizują się sami bez ładu ,składu i zasad.Nie mogą przestrzegać reguł , bo nie ma ich kto nauczyć i tyle. Zróbcie przy swoich ekipach tzw.przedszkole ASG i finał.Moze wtedy będzie jakiś ład.A co do Policji - jestem gliną na emeryturze i 9 lat temu prawie zastrzeliłem 14 latka z repliką Beretty.Do dzisiaj mam koszmary.

Link to post
Share on other sites

eh latwo wam mowic bo jestescie pelnoletni a gdy kton jak np. ja ma tylko 13 lat to co?? nie moze sie bawic? :? ja proponuje mandaty za posiadanie replik

,a dokladniej gdy jest ona eksponowana czyli widoczna dla osob postronnych

w miejscach publicznych jak np. w miescie. kozystac mozna w miejscach odludnionych po uprzednim poinformowaniu mieszkancow/policji/lesnika(niewlasciwe skreslic :D ) jak idziesz na strzelanke to schowaj do plecaka czy owin bluza swoja replike bo przeciez za noszenie munduru nikt cie nie zamknie :? :lol:

 

Pozdrawiam

 

Patriota

Link to post
Share on other sites
ja proponuje mandaty za posiadanie replik, a dokladniej gdy jest ona eksponowana czyli widoczna dla osob postronnych w miejscach publicznych jak np. w miescie.
Tojest dobre rozwiązanie - za wywoływanie fałszywych alarmów bombowych się płaci. Za obnoszenie się z giwerą też powinno - w końcu i tu, i tu policja jest wzywana na darmo.
Link to post
Share on other sites
ja proponuje mandaty za posiadanie replik  

,a dokladniej gdy jest ona eksponowana czyli widoczna dla osob postronnych  

w miejscach publicznych jak np. w miescie.

 

Popieram popieram i jescze raz popieram. Sam mam Ponad 14lat i nie chciałbym się razstawac z ASG.

 

 

za wywoływanie fałszywych alarmów bombowych się płaci. Za obnoszenie się z giwerą też powinno - w końcu i tu, i tu policja jest wzywana na darmo.

 

no pewnie, popieram :wink:

Link to post
Share on other sites

Jeżeli chcecie przeforsować kary za "obnoszenie" się z replikami to pierwszym krokiem powinno być sporządzenie listy miejsc w których lokalne środowiska ASG się strzelają i z dokładnymi "namiarami" na nie oraz z najczęstrzymi terminami strzelanek dostarczyć je do miejscowych komend policji. Bo co z tego że nie będziemy się obnosić po mieście skoro np na jakimś zadupiu jakiś grzybiarz/śmieciarz/leśniczy/wędkarz/czy inny gość nas zobaczy i zadzweoni na policję? ten sam skutek. A jak będą wiedzieli ze na tym terenie w soboty/niedziele coś się dzieje to na spokojnie wyślą (albo nie) patrol przy okazji i tyle.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Tylko jak taką liste sporządzić ? Jeśli grupa strzela się w lesie to bedzie mały problem bo "dlaczego pan grzybiaż nie moze lazic w neidziele tam gdzie mu się podoba ?" Pozatym, żeby takie miejsce zarejestrowac powinno ono penwie spełniać jakies normy a niektóe budynki nei są zbytnio bezpieczne ;).

 

A co do tworzenia tzw. przedszkola asg: kto wezmie odpowiedzialnosc za nieletnich ? hmmm ? Ja bym sie nie odwazyl wziąść na strzelanke mojego kuzyna (11lat) - bałbym się ze sobie coś zrobi.

Link to post
Share on other sites

Ograniczenie wiekowe i rejestracja posiadanych replik (odbywała się w sklepie na podstawie danych podanych w momencie zakupu potwierdzonych przez policje). Nie bedzie takich osobników jak Patriota, bastekkk czy kympfek bo poprostu repliki do ręki nie dostaną (chyba ze kochający rodzic kupi). Problem się rozwiąże (przynajmniej teoretycznie) i zastosowane zostaną przepisy airsftowego BHP.

Link to post
Share on other sites

Witam, sprawa jest poważna, popieram pomysły poprzedników, jednak jak zawsze jest, ale.

Dzieciak zobaczy na Allegro replikę i nawet nie musi wiedzieć, co to jest ASG

Nie wyobrażam sobie jak mógłbyś kontrolować zakupy na Allegro, jeśli nawet społeczność Airsoftowa w Polsce poczyni wielkie kroki, aby zapobiegać takim sytuacją to uważam, iż zawsze znajdzie się jakiś głupek, który zobaczy karabin i będzie chciał postrzelać na podwórku do zwierzątek i nie wiem jak temu da się zaradzić.

Na tą chwilę najlepszym rozwiązaniem wydaje mi się jest ograniczenie wiekowe (i tu kłania się Allegro, wątpię czy ktoś by sprawdzał wiek kupującego, jeśli liczy się kasa).

Może to głupie, ale zaczynam skłaniać się ku myśli "uświadomienia" społeczeństwa, co to jest ASG i do czego służą te repliki, może wtedy społeczeństwo uzna, że jest to zabawa dla "dorosłych" (nie mówię tu o wieku, ale o dojrzałości psychicznej).

- wiek popieram, ale nie wiem czy to coś by to dało.

- dostępność w sklepach do tego przeznaczonych a nie w kiosku(najlepiej, aby w tych sklepach informowano każdego przed zakupem, co wolno a co nie, albo jakaś widoczna nalepka na opakowaniu czy coś, żeby przynajmniej rodzic wiedział)

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...