Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

B) komu się będzie chciału poświęcać normalne strzelanki na zbawę z dziećmi?
zabawe z dziećmi ?
No, to ja czekam, aż mnie przekonasz, że 10- czy 15-letnie osoby nie są dziećmi.

 

Widzisz Navy, badania te nie kosztują 600 zł, tylko 300-400 zł. I może niezbyt wygodnym, ale najlepszym rozwiązaniem byłoby przeprowadzanie takich badań. Nie zabrałoby to młodym ASG(oczywiście zrównoważonym młodym) i odciełoby dostęp niepoważnym dorosłym. Bo i tacy są.
Hehehe już widzę, jak ludzie, którzy wpadają na czat z hasłem "co do 200 zł" wydadzą 400 zł na badania :P

 

O każdej strzelance trzebaby było powiadomić policję, która przyjechałaby na miejsce i sprawdziła zaświadczenie o wynikach takich badań.
Hehe, a najlepiej powołać podległą MSWiA policję airsoftową... Na prawdę myślisz, że policja cierpi na nadmiar kadr i czasu?

 

Kiedyś usłyszałem tekst od kolegi: "Oczy? Eeee tam, na pewno mnie nie trafią..." Płakać się chce...

 

Dlatego te badania wcale nie są takim głupim pomysłem.

:lol: Byłeś kiedyś na takich badaniach? Wiesz jak one wyglądają? Bo przykłądy, które podajesz nie mają z badaniami nic wspólnego.

 

Ludziom bez zaświadczeń o stanie psychicznym byłyby konfiskowane repliki do czasu osiągnięcia takiego zaświadczenia. W przypadku negatywnej opinii repliki byłyby przekazywane rodzicom lub opiekunom prawnym klienta(to w przypadku osób <1.

Osobom pełnoletnim w razie negatywnej opinii zabierane byłyby repliki, a oddawane pieniądze(przedtem replika byłaby wyceniana w sklepie).

:wink::wink::hahaha::wink:
Link to post
Share on other sites
  • Replies 129
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

śmiej się, śmiej. Jak Ci kiedyś jakiś idiota strzeli w twarz podczas przerwy to pogadamy...

 

Pozatym czytając ten topic można wyczytać sporo błyskotliwych pomysłów...

Fakt faktem młodzi nie tak łatwo dadzą sobie odebrać ASG. Nie mówię o sobie, tylko o innych...

Link to post
Share on other sites

o ja mam pomysl badzmy lepiej cicho jak jush sie cos zacznie klopotliwego dziac to dopiero starsi pomysla co dalej bo fakt NavySEAL badz co badz w koncu to dorosli z doswiadczenia sa bardziej obcykani w prawie i reszcie tego gowna i to im zostawimy reszte

 

[interpunkcja!!!]

Link to post
Share on other sites

Morał z tego taki, iż jakieś tam pomysły są (gorszej i lepszej jakości, co prawda) i to dowodzi, że są być może jest jakaś możliwość zaradzenia ewentualnemu kryzysowi. (ja bynajmniej uważam, że nikła, o czym pisałem wcześniej)

Więc trzeba zacząć działać i sprawdzić w praktyce czy coś to nasze kombinowanie da i mieć cichą nadzieję, że nigdy nie dojdzie do incydentu, który poważnie zagrozi ASG w Polsce

Link to post
Share on other sites

Możliwe, że wisi. Ale nasza w tym głowa, aby przestała, prawda?

W sumie, możemy coś zrobić. Ograniczenia wiekowe i rejestracja ludzi: to są chyba najprostrze warianty, a przy tym: coś tam dają, coś zapewniają.

Ale walczylibyśmy z czym? z wypadkami gównażerii na strzelankach, z paradowaniem z giwerami po ulicach, z napadami, tak? z czym jeszcze?

No i jest prosty sposób, wystarczy, aby któryś z maniaków został ministrem - to się znajdzie sposób :P

Link to post
Share on other sites

Zamiast śmiać się, płakać, ręce załamywać i wyrażać niepochlebną opinię, można się powoli zacząć na poważnie zastanawiać co zrobić, żeby nam nie zbanowali hobby.

 

http://wmasg.pl/forum/viewtopic.php?p=254011#254011

 

Jeśli potwierdzą się informacje o banie w Niemczech, to do nas jest już bardzo niedaleko.

 

Jaki będzie efekt dzikiej regulacji w wykonaniu naszych ustawodawców nie trudno przewidzieć - zakaz importu, sprzedaży i posiadania.

Link to post
Share on other sites
PS: Navy... ty kupiłeś odemnie tą replike na allegro.pl made in china?

:wink: :wink: :wink: :wink:

 

A tak w ogóle to płaczecie nad ASG, a ktoś ogląda TV i orientuje się życiu politycznym? Na najbliższe pół roku raczej mamy kłopot z głowy...

Link to post
Share on other sites

pomysł Rollkin666 jest bardzo dobry no bo moze sie trafic 14 albo 10- latek normalny a przyjdzie taki 30 latek i moze byc bardzo porabany wiec te badania to dobry pomsył

po co mlodym bronic air softu jak moga byc juz rozsadni a moga zostac tacy ( jak wczesniej napialem ) porabani 30 latkowie

Link to post
Share on other sites
atego te badania wcale nie są takim głupim pomysłem. Ludziom bez zaświadczeń o stanie psychicznym byłyby konfiskowane repliki do czasu osiągnięcia takiego zaświadczenia. W przypadku negatywnej opinii repliki byłyby przekazywane rodzicom lub opiekunom prawnym klienta(to w przypadku osób <1.

Osobom pełnoletnim w razie negatywnej opinii zabierane byłyby repliki, a oddawane pieniądze(przedtem replika byłaby wyceniana w sklepie).

Link to post
Share on other sites

Nie wytłumaczysz, Navy. Nadciąga pochód rozsądnych czternastolatków.

 

Oni nawet nie zrozumieją, że do 18 roku życia zajmuje się nimi psychologia dziecięca i pedagogika, a nie normalna psychologia ludzi dorosłych.

 

Pozdrawiam

 

Kret

Link to post
Share on other sites

Co do wieku. Z moich obserwacji wynika że jeżeli "dziesiątka" uważa sie za super mega odpowiedzialną osobę - i rzeczywiście stara się taką być, to itak wszystko to mija się troche z celem. Ogólnie zauważyłem że wiek ma poprostu kolosalny wpływ na zachowanie. Choćby niewiem jak "odpowiedzialna byłaby dziesiatka", często popełnia głupie błędy, ma głupie pomysły, głupio sie zachowuje i piszę to na podstawie moich obserwacji.

 

Na mazowszu były już pierwsze próby zorganizowania i zalegalizowania jakiejś organizacji ASG, lecz przestałem śledzić temat i niewiem na jakim etapie jest ta organizacja.

 

Co do wieku, sam mam 16 lat ale jestem za wprowadzeniem minimalnego wieku 18 lat - ja poczekam, a wyeliminuje to mnóstwo debili i małolatów.

 

Po przeczytaniu niektórych wypowiedzi pod tym artykułem o postrzeleniu pana dziadka w niemczech (wypowiedzi w stylu "aa!! zabronić, zakazać, zajebać grających w ASG, zakazać sprzedaży itp...) wpadłem też na średni pomysł (sami ocencie), coby może zorganizować na terenie większych miast (oczywiście za zgodą władz miasta) jakieś mini-pokazy, festyniki gdzie ludzie mogliby sobie dokładnie zabawki oberzeć, strzelić, obejrzeć akcje w wykonaniu air-softowców. Podczas takiego festynu rozdać ulotki (koszta na które będą sie chyba musieli maniacy zrzucić) które będą dokładnie wyjaśniały na czym polega nasza zabawa, będą na tych ulotkach podane zasady gry, oraz zasady jakimi MY maniacy sie kierujemy (czyli np podstawowa zasada - nie wozimy się z replikami po mieście itp).

 

Jeszcze raz powtórze - zbierzmy się jakoś i stwórzmy, oficjalne, zalegalizowane i zarejestrowane stowarzyszenia ASG na terenie swojego województwa (chciałbym w tym czynnie brać jakoś udział ale niestety - mając 16 lat moge gówno zrobić, ni podpisu, ni członkowstwo :( więc tutaj zwracam się z prośbą do starszych kolegów - zacznijcie cos działać)

 

Pozdrawiam, bluzgajta ile chceta.

Link to post
Share on other sites

Ale na takich festynach nie wiele będzie zainteresowanych osób... niech nawet 500 osób obejrzy, postrzela itd (baaardzo optymistyczna liczba). Co to da? To jest poniżej błędu statystycznego :-)

 

Takie imprezy były przy różnych okazjach - najczęściej promocje różnych filmów, ale to za mała skala...

Link to post
Share on other sites
pomysł Rollkin666 jest bardzo dobry no bo moze sie trafic 14 albo 10- latek normalny a przyjdzie taki 30 latek i moze byc bardzo porabany wiec te badania to dobry pomsył

po co mlodym bronic air softu jak moga byc juz rozsadni a moga zostac tacy ( jak wczesniej napialem ) porabani 30 latkowie

Tak prawda w 100% zgadzam się a tak naprawde to się nie zgadzam. Dorosłych można łątwiej kontrolować niż dzieciarnie taką jak ty bastekkk. I nie skamlaj już bo robi się to nudne i nic nie wnosi do tematu powtarzanie jednej frazy 1000 razy.

Link to post
Share on other sites
N.A.T.puszek napisał:

atego te badania wcale nie są takim głupim pomysłem. Ludziom bez zaświadczeń o stanie psychicznym byłyby konfiskowane repliki do czasu osiągnięcia takiego zaświadczenia. W przypadku negatywnej opinii repliki byłyby przekazywane rodzicom lub opiekunom prawnym klienta(to w przypadku osób <1.

Osobom pełnoletnim w razie negatywnej opinii zabierane byłyby repliki, a oddawane pieniądze(przedtem replika byłaby wyceniana w sklepie).

i co w zwiazku z tym :?

ja tego nie napisalem :?

 

Co do festynów to moze jedynie ludzi uświadomi co to jest airsoft i ze to nie jest faktycznie zabawa dla dzieci w ktora bawia sie ci co maja braki z dziecinstwa ( ludzie tak to odbieraja ja slysza ze bigamy po lesie z pistolem na kulki ) Ale to nie powstrzyma glupoty, temu nie zapobigniemy, chyba ze bedziemy chodzil za kazdym dzieciakiem w polsce i go pilnowali :wink:

 

A tak w ogóle to płaczecie nad ASG, a ktoś ogląda TV i orientuje się życiu politycznym? Na najbliższe pół roku raczej mamy kłopot z głowy...

 

Navy ma racje, jak narazie to sie nasz rzad nie moze sie dogadac i maja dosc wlasnych klopotów

 

@Rollkin666 Popatrz na swoj avatar i pomysl :? n/c

Link to post
Share on other sites
Ale to nie powstrzyma glupoty, temu nie zapobigniemy, chyba ze bedziemy chodzil za kazdym dzieciakiem w polsce i go pilnowali

 

Najlepiej wmontować GPS-y do replik :lol: wtedy wiadomo gdzie delikwenci są :P

 

Powtórze sie ale coś na wzór legitki przy zakupie sprzetu był by najlepszy. Niestety nadal nasówa sie problem sklepów internetowych :roll: ni cholery nie dało by się tego dopilnować.

 

 

Co do festynów to moze jedynie ludzi uświadomi co to jest airsoft i ze to nie jest faktycznie zabawa dla dzieci w ktora bawia sie ci co maja braki z dziecinstwa ( ludzie tak to odbieraja ja slysza ze bigamy po lesie z pistolem na kulki )

 

moze to by i dało jakąś reakcję. Jednak zawsze znajdzie się ktoś który będzie coś takiego widział w czarnych kolorach i scenarjuszach :?

 

Najlepiej było by udezyć do Rydzyka :wink: tej to ma wejścia i wyjścia :wink: (bez obrazy)

Link to post
Share on other sites
Powtórze sie ale coś na wzór legitki przy zakupie sprzetu był by najlepszy. Niestety nadal nasówa sie problem sklepów internetowych :roll: ni cholery nie dało by się tego dopilnować.
Śledzisz co się dzieje w PZPNie? ;)

Kto to będzie wydawał? Na jakiej podstawie? Kto będzie produkował? Kto za to zapłaci?

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...