Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

taktyczne rękawice- zima...


Recommended Posts

posiałem ostatnio swoje stare windstopperowe rękawczki i zimno mi w łapy jak cholera.

 

Ze względu na to, ze nie cierpię odstających rekawic, stwierdziłem, że najlepsze będą taktyczne. :twisted:

 

Warunek dodatkowy: powinny być cieplejsze, niż zwykłe polarowe za 30pln.

 

Cena: mile widziana 100, max 150pln.

 

Moją uwage zwróciły szczególnie te: http://www.copsplus.com/prodnum2134.php

 

Macie jakieś inne (lepsze) propozycje?

Link to post
Share on other sites

Wątpię by w rękawicach taktycznych było ci cieplej niż w windstopperze. Bo nie są stworzone do tego by utrzymywały ciepło. Marźniecie dłoni jest w dużej mierze zależne od twego krążenia. Jak masz słabe to w każdym rękawicach będzie Ci zimno. Ja np. mam słabę i w rękawicach gore-texowych z polarem dłonie mi prawie zamarły, a kumpel miał lotnicze nomexy i było mu ciepło.

Link to post
Share on other sites

Dobra nie czepiajce się szczegółów.

Tak jak mówił Hubert - jak nie rozgrzejesz łap to i tak ci odmarzną. Mi w rękawicach Hellstorm tak ostatnio podmarzły łapy , że aż przykro. Wystarczyło spędzić kilka godzin w temperaturze koło -10 na zewnątrz. One nie są do chronienia przed długotrwała niską temperaturą (pomijając fakt, że to nieco bardzie złożony proces, marznięcie łap). Cokolwiek więc kupisz jak ma się oziębić to i tak się oziębiać będzie.

Link to post
Share on other sites

Kup rękawice Typ Robotnik za 5zeta najlepsze będą z ogómieniem w postaci kropek. Można spotkać bialo czarne co jest idealne w zime.

Pod takie rękawice wkladasz zwykłe z bawełny, a jeśli jesteś prawdziwym zmarżlakiem i harcorowcem poproś babcie lub mame, żeby zrobiła ci rękawiczki z wełny wielbłądziej :) Bedzie ci w 100% ciepło.

Link to post
Share on other sites
Ja miałem właśnie galaskór, model 022

 

Możesz coś napisać więcej o tych rekawicach? Nadają się, czy to że ci zmarzły ręce to nie tylko zasługa krążenia, ale i ich jakości? Pytam bo również szukam rękawic jakiś (teraz mam prowizoryczne polarowe, ale do airsoftu to one nie są najlepsze).

Acha - no i czy ten kamuflarz które mją na sobie to panterka? Na zdjeciach nie wygląda...

 

Dzięki i pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dziękuję wszystkim za zainteresowanie!

 

Zmarźlakiem nie jestem, w windstopperowych rekawiczkach sobie jakoś radziłem. Do grubych, b. ciepłych rekawic z dowolną membraną mam dostep nie ograniczony, bo pracuję w sklepie turystycznym. Chodziło mi własnie o niezbyt grubego, dobrze przylegającego i z topowych materiałów. Galaskóry... nie urzekły mnie, ze tak powiem.

 

 

dzikki: jaki masz model hellstormów? Jak Ci się noszą? Gdybym kupił rękawice za 2 stówki, to pewnie nie skończyłoby się na noszeniu ich w zimie.

 

BTW: na szczęście nie pracuję na giełdzie już, więc odpadło mi stanie po 8h na mrozie. Potrzebuję czegoś, co pozwoli mi przetrwać towarzyszenie mojej lepszej połówce w rajdach na sklepy z ciuchami, tudzież nocne powroty z imprez :)

Link to post
Share on other sites

ORKAN_Hubert: Nie ograniczona manewrowość dłoni jest celem nadrzędnym. Dziękuję.

 

Co do ciepłych rekawic na pełnym wypasie: Rękawice z gore-xcr. Najlepsze jakie widziałem.

Mogę mieć je znacznie taniej, ale po co? Skoro nie marznę, nie szlajam się po lasach, poprostu nie potrzebuję takich rękawic? Używałbym ich góra 3 miesiące w roku, w największe mrozy, poza tym, leżałyby w szafie. :roll:

A cienkich rękawic mogę używać cały rok, bo lina, czy kilof nie są mi obce i rękawiczki bardzo się przydają. W ostateczności mógłbym docieplać się polarówkami za 15-20pln.

 

Pomijam już fakt, że taktyczne wyglądaja kozacko.. :lol:

Link to post
Share on other sites

LD_cynik: A jak myslisz? Chcę być taki jak Kapral... :mrgreen:

 

A tak na serio, to jakiś czas temu na mojej liście zakupów pojawił się zabawkowy pistolet na małe plastikowe kuleczki kosztujący ciężką kasę... :wink:

 

Moja kobieta twierdzi, że mi się w dupie poprzewracało.

Link to post
Share on other sites

 

dzikki: jaki masz model hellstormów? Jak Ci się noszą? Gdybym kupił rękawice za 2 stówki, to pewnie nie skończyłoby się na noszeniu ich w zimie.

Kevlar - Fury.

Nosze je cały rok na sztrzelania, trenuje w nich też od czasu do czasu, a nawet małe roboty domowe w nich odwaliłem. Ogólnie dobrze trzyma się w nich broń, kolega wyciął sobie palec w nich do lepszego kontaktu ze spustem, ale on ma palce grube.

Link to post
Share on other sites

Zawsze można spróbować kupić rękawiczki typowe do sportów extremalnych... Ja takowe posiadam :D a dokładniej są to zimowe rękawiczki do jazdy wyczynowej na rowerze górskim marki KELLYS :D Zrobione są z tkaniny o nazwie AEROTEX :P Można je dostać w lepszych sklepach z markowymi rowerami...

 

 

Osobiście polecam te rękawiczki gdyż są dobrze dopasowane do dłoni i ręka w nich oddycha... Kosztują ok 70-80 pln. ale są warte takiej ceny :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...