Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 274
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

W piątek przyszła do mnie moja nowa mp5sd6, podładowałem bateryjkę 5h i w niedzielę ruszyłem do boju :) Spodziewałem się, że wywalę z 600-800 kulek i bateria (stock) klęknie, ale sprawiła mi bardzo miłą niespodziankę. 1400kulek (sam się dziwię jakim cudem tyle wywaliłem) i sporo by jeszcze uciągnęła, bo jeszcze dzisiaj ją wentylatorem kilka godzin rozładowywałem (żeby było 0.9 na ogniwo).

 

Ogólnie replika bardzo fajna, nie mierzyłem ile fps, ale zasięg na 0.25 skuteczny (sylwetka) 30 metrów spokojnie. Oczywiście zgubiłem już jeden pin trzymający chwyt przedni, ale i bez pinów chwyt trzyma się solidnie. Jedyne zastrzeżenia mam do stockowego hicapa, kulek wchodzi niewiele i bardzo ciężko się podkręca.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witam, bawię się w ASG już co prawda rok, ale niezbyt znam się na tuningu i raczej rzadko decyduję się cokolwiek samemu naprawiać lub zmieniać.

 

Chciałbym zakupić ten model:

http://www.taiwangun.com/?str=product&prId=177

 

Powiedzcie mi czy warto wydać te 300zł na taką zabawkę, czy ma ona jakieś wady ukryte, które dyskwalifikują ją od razu. Chodzi o to że nie mam zamiaru dużo w nią inwestować i chciałbym by jakiś rok co najmniej wytrzymała.

 

Proszę o szybką i w miarę jasną odpowiedź.

Link to post
Share on other sites

Witam, bawię się w ASG już co prawda rok, ale niezbyt znam się na tuningu i raczej rzadko decyduję się cokolwiek samemu naprawiać lub zmieniać.

 

Chciałbym zakupić ten model:

http://www.taiwangun.com/?str=product&prId=177

 

Powiedzcie mi czy warto wydać te 300zł na taką zabawkę, czy ma ona jakieś wady ukryte, które dyskwalifikują ją od razu. Chodzi o to że nie mam zamiaru dużo w nią inwestować i chciałbym by jakiś rok co najmniej wytrzymała.

 

Proszę o szybką i w miarę jasną odpowiedź.

 

 

Mam wersję SD6 która różni sie praktycznie tylko przednim chwytem. Wad ukrytych nie stwierdziłem. Strzela miło, wystarczająco daleko jak na 300pln, absolutnie porównywalnie z M14 AGM, M4 i AK74 Boyi czy AK47 Cymy. To praktycznie ta sama półka jesli chodzi o osiągi. Nie ukrywam, że to najlepiej zainwestowane 300pln w ASG w moim wydaniu :D Wyróżnia się bardzo ładną kultura pracy (jak na WwCHRL, bo to markowych to jednak troche brakuje)

Link to post
Share on other sites

Witam

Pierwszy post na tym forum :)

 

No to może od razu przejdę do pytania. Zamierzam kupić jakąś giwerę ASG i wybór póki co padł na mp5 JG (jeszcze nie wiem czy wersja z tłumikiem czy bez). Poniżej linki:

http://customs.pl/produkty.php?product=3&cat_link=1 (bez tłumika)

http://customs.pl/produkty.php?product=84&cat_link=1 (z tłumikiem)

 

Niespecjalnie się znam na tym więc wolałbym aby na poczatek ktoś (sklep) dokonał niezbędnych modyfikacji jak np. wymiana body na metalowe, sprężyny itp.

 

1. Czy powyższa oferta ze sklepu customs.pl jest atrakcyjna i czy na początek taka giwerka jest ok?

 

2. Czy ten selektor trybu ognia rzeczywiście chodzi tak kiepsko jak można wyczytać czy to sporadyczne przypadki?

 

3. Jak jest ze skutecznością na dworze i w lesie na dłuższych dystansach ~40-50m? W pomieszczeniach rozumiem że git :)

 

4. Sam sklep customs.pl jest godny polecenia czy może kupić to samo gdzieś indziej i będzie solidniej/szybciej/pewniej/lepiej/taniej?

 

właśnie znalazłem recenzję

http://wmasg.pl/forum/index.php?showtopic=50417&hl=

więc może czegoś więcej się dowiem...

Edited by tomekszm
Link to post
Share on other sites

ad. 1 Tak

ad. 2 U mnie działał dobrze do czasu aż go nie zgubiłem :P ale to się zdarza :P

ad. 3 Po zamontowaniu precki Guardera, i silikonu Systemy kuleczki lecą prosto(chyba że zawieje wiatr, ale to normalne)

ad. 4 Moim zdaniem sklep godny polecenia, wymieniają części które są kiepskiej jakości, robią przegląd GB, i porządnie smarują wszystko, bo żółte rączki nie zawsze o tym pamiętają...

Link to post
Share on other sites

rewelka, dzieki bardzo za upewnienie w temacie. Rozważałem jeszcze http://www.gunfire.pl/product-yid-11521899...TAL-JG072T.html jednak wyczytałem że to trochę przerost formy nad treścią (ponad 400fps w tego typu giwerze nie jest potrzebne a znajomym może wyrządzić trochę szkód, podobnie jak samym flakom giwerki).

 

Zdecydowałem póki co że jednak biorę wersję bez tłumika. Sam silencer jest podobno kiepskiej jakości, niewiele wytłumia a jest z plastiku i ma spore luzy. Dodatkowa dopłata do wersji metalowej +70 PLN i wersja bez tłumika wydaje się bardzo rozsądną propozycją :) Póki co jestem zdecydowany ale wszelkie uwagi mile widziane...

Link to post
Share on other sites

Gratuluję dobrego wyboru :) MP5 Navy to moim zdaniem przeginka, bo body jest plastikowe a chwyt pistoletowy jest metalowy:/ odwrotnie jak w oryginale. Ja mam wersję SD, i rzeczywiście tłumik kiepsko tłumi, i nie mam żadnego pomysłu jak go otworzyć żeby wymienić zawartość.

Link to post
Share on other sites

Moje gusta w przeciągu kilku dni mocno się zmieniają i ustabilizują się z pewnością po ostatecznym zakupie jakiejś giwerki ;)

Obecnie lawiruję między: G36C, MP5, M4 CQBR, M4A1 (głównie z JG bo cena/jakość)

 

Aktualnie niestety mp5 zszedł na plan dalszy a moje zainteresowanie wzbudził H&K G36C głównie ze względu na:

- pochlebne opinie na forum

- chyba nieco ładniejsza sylwetkę, nieco solidniejszą ale i zwartą (długość identyczna jak mp5)

- możliwość prostej modyfikacji np. kolimator itp. (dostępne szyny)

- stockowa dość dobra wersja, bez konieczności modyfikacji od startu (tylko wymiana gumki)

 

Wszystko jednak jeszcze otwarte i może zawitam na ten wątek jak mp5 wróci do łask :D Dzięki w każdym razie i pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

We wtorek zamówione od Krakmana, w czwartak było u mnie:D

Mowa o M5S6.

Dobrze się strzelało do puszek i tym podobne... osiągi miała niezłe z 20m bez problemu trafiałem w jabłko.

W porównaniu do G36c można powiedzieć, że tak samo skuteczna.

We wtorek na pierwszej strzelance przestała strzelać. Myślałem, że to przez baterie więc naładowałem i... dalej nie działa...

Wczoraj odesłana na gwarancji...

Nie była u mnie nawet tydzień i trzeba było ją odsyłać...

Link to post
Share on other sites

Tydzień temu sprzedałem Mp5J JG. Wystrzeliłem z niej 17000 kulek. Działała tak samo jak na początku. Tylko na zewnątrz trochę się zmieniła. Po jakimś czasie przyrządy celownicze(szczerbinka) zaczęła odpadać i musiałem co jakis czas przykręcać, zgubiłem tłumik płomienia podczas strzelania. Nic w niej nie wymieniałem. Polecam na początek

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Witam wszystkich. To mój pierwszy post na tym forum :-P

 

Mam pytanie odnośnie tej repliki i UMP (producent DE). Na taiwangun są dostępne w tej samej cenie i obie mi się bardzo podobają tylko nie wiem, która jest lepsza (wykonanie, żywotność). Może mógłby ktoś mi coś poradzić. Z góry dziękuje 8)

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Jestem zielony w sprawach tuningu, ale chciałbym poprawić osiągi swojej repliki MP5 SD6. Co byście doradzili wymienić poprawić, mam zamiar kupić tą lufę http://www.taiwangun.com/shop,show,888. Nada się????

Mam też problem z baterią (chyba) a chodzi o to że czasami jak naciskam spust wydaje dźwięk jak by się naciągała sprężyna po czym puszczała jakby się rozładował, ale wyjmuje baterie wkładał z powrotem i działa normalnie, choć nie zawsze?

Z góry dziękuje.

Link to post
Share on other sites

ponawiam pytanie

Jestem zielony w sprawach tuningu, ale chciałbym poprawić osiągi swojej repliki MP5 SD6. Co byście doradzili wymienić poprawić, mam zamiar kupić tą lufę http://www.taiwangun.com/shop,show,888. Nada się????

Mam też problem z baterią (chyba) a chodzi o to że czasami jak naciskam spust wydaje dźwięk jak by się naciągała sprężyna po czym puszczała jakby się rozładował, ale wyjmuje baterie wkładał z powrotem i działa normalnie, choć nie zawsze?

Z góry dziękuje.

Link to post
Share on other sites

Lufa raczej się nada, ogólnie to niczym nie grzeszy - polecam.

 

Co do tej baterii to raczej nie od niej xD Jeśli dzieje Ci się tak na pojedynczym to weź na serie i powinno strzelić. A jeśli nie to nie spotkałem się z takim przypadkiem. W ekipie mam 3 takie MP5tki, Mp5-J i każda z nich miała inne wady ;]

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...