Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Kurczę,_kupiłem mp5 sd5 na taiwangunie zamawiałęm kurierem na drugi dzień przesyłka doszła,_ogólnie spoko tylko że gwint mi od tłumika połamali ale tłumik odczepiłem naładowałem baterię i poszedłem postrzelać._Wrażenia bardzo pozytywne daleko strzela,_jest celna._Po powrocie do domu wyczyściłem lufę,_rozładowałem do końca batkę i naładowałem poszedłem jutro(?) na drugą strzelankę ale chwila coś nie tak! Karabin pluje na 20-25m raz kulki lecą prosto raz całkowicie w dół a raz maksymalnie do góry!_Poszedłem do kumpla no i rozbiórka karabinu,_ciężko było ale dostaliśmy się,_gearbox normaly v2 ale komora hop up!?_To jakiś wymysł,_mówili że kompatybilna a tu co? Chłopaki pomocy wie ktoś czemu ona tak pluje? co mam zrobic?_Może to przez kulki? Wcześniej używałem 0.20 g P&J a na ostatniej strzelance 0.23 Extreme.

 

 

Pomocy

 

Następny taki analfabetyczny post ciągiem; bez spacji, z błędami itp - poleci w kosmos. [P]

Link to post
Share on other sites
  • Replies 274
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Komora hop up jest normalna, tylko starego wzoru. Inaczej rozwiązane zablokowanie lufy - trzeba odkręcić dwie małe śrubki, żeby zdjąć pierścień, w kształcie półksięźyca, blokujący lufę w komorze HU.

 

Lufa i gumka HU osadzona jest identycznie jak w innych komorach.

 

Zamień gumkę na silikon Guardera i będzie lepiej.

A najlepiej byłoby w ogóle wstawić jakąś preckę z gumką silikonową - razem efekt będzie bardzo dobry.

 

Kulki Extreme czasem, ale raczej po dłuższym używaniu, "złuszczają się" w lufie, przy jej końcu - nie wiem czym to jest spowodowane, ale mieliśmy już kilka takich przypadków - zawsze na Extreme.

Lufy wewnętrzne trzeba było czyścić ostrożnie benzyną ekstrakcyjną - wymywało białe wióry i "płatki", które przyklejone do ścianek lufy powodowały krzywe strzały a nawet pękanie kulek w lufie.

Nie sądzę żeby to było to, bo masz guna krótko, ale możesz też sprawdzić czy lufa jest dobrze i prosto osadzona, a także wpełni drożna.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Siemanko!

Sam posiadam mp5sd6 jg:)

Sprawuje się dobrze jak na chinczyka:) strzela ladnie ale po 20tys. kulek szkielet mi pekl :D czego mozna sie spodziewac po chinolach:P oglnie strzela dobrze i dosyc daleko a mit ktory mowia ludzi o komorze hop-up jest fikcja bynajmniej dla mnie :) nie oszczedzam guna i jedno co mi peklo procz gb body plasticzane niestety;/

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Panowie! Replika działa cudnie, zasięg co prawda strzału ma mniejszy o jakieś 10-15m od M4 P&J ale do CQB i na krótsze (30 metrowe) dystanse jest po prostu bardzo fajna. Bardzo przyjemnie chodzi silnik, dźwięk strzału jest śliczny. Mam jeden problem - jakim imbusem odkręcić kolbę? Próbowałem dwójką ale była za mała...

Link to post
Share on other sites

Przymieżam się do kupna tej repliki i na początek planuje wymianie lufy na dłuższą precke i silikonową gumke hu guardera.Ale mam do was kilka pytań:

-Jak długą ta replika wtrzyma (raczej szanuje broń i nie wystrzeliwuje bardzo dużo kulek)

-Jaka długa jest lufa w stocku i na jaką można ją wymienic bez wymiany cylindra?

Z góry dzieki za zainteresowanie

Pozdrwaiam

Link to post
Share on other sites

Ja mam MP5 SD5- stała kolba. Przeszło przez nią około 5k kulek, działa wyśmienicie! Nie ma żadnych, nawet najmniejszych awarii, body i reszta dobrze sie trzyma, mimo, że to plastk. Może trochę skrzypi, kwestia smaru - u mnie przestało ;)

Lufa w stocku to 23o mm.

 

I celne jest bydle, trzeba dodać :D

Link to post
Share on other sites

Mam pytanie czy mocowanie tłumika często się łamie w mp5sd i czy lepiej kupić np.mp5a4? :wink:

 

Mocowanie tłumika chyba wszyscy mają popękane już przy kupnie ale ( u mnie w teamie są 4 takie MP5 wersji SD) jest jedna metoda na to nie trzeba tłumik dokręcać do końca, wystarczy trochę tylko przekręcić wtedy trzyma się na dużo grubszym ABSie. Ja swoją replikę uż obijałem i o framugi i o dachy budynków jak sie wspinałem po ścianach i kratach żeby zaskoczyć snajpera :) i tłumik mam już trochę pozdzierany ale nadal się solidnie trzyma (pod warunkiem że się go do końca nie dokręca :) )

Link to post
Share on other sites

Witam miałem kiedyś tą mp5 tyle że TLF sprawowała się wyśmienicie zasie bił na głowę CYME. Niestety sprzedałem ją bo zauroczyła mnie m4 p&j która okazała się totalną klapą (pęknięte body podczas dość delikatnego używania ,rozwalony selektor ognia i spust ,ładowarka dostarczona w komplecie dawała 19.8V :strach: ) Zamierzam znów kupić mp5 tyle że chciałbym wstawić metalowe body b&t z tymi akcesoriami. I tu moje pytanie czy jeżeli wepchne to body to czy da się wtedy zamontować hop-up CA i ten cały mechanizm otwierania za pomocą rączki przeładowania? Czy wszystko będzie chodzić jak w CA?

 

 

Pozdr.

eso'

Link to post
Share on other sites

Te 370fps to nic innego jak włożona do stocka M120.. chińskie triki małketyngowe. Gdyby włożyć do tego stockową springe CA to słabesze by to od cymy było, no ale gdyby to uszczelnić, to kto wie :) Nie wróże długiego życia takiej replice, przynajmniej w stocku. Ale wykonanie - całkiem cacy.

 

Odnosnie zywotnosci... moje g36c jg sypnelo sie po 6 miechach... i to nie slabo... poszedl szkielet gb, i glowica tloka...

Link to post
Share on other sites

Halo halo wie może ktoś czy da się rozebrać bezinwazyjnie tłumik? od MP5 SD bo mam precke 300mm i w połowie tłumika jest taka plastikowa przeszkoda której chciałbym się pozbyć :)

 

16:30 - już sobie poradziłem inwazyjnie :) ale nadal jestem ciekaw czy jest możliwość otwarcia tłumika :)

Edited by Hajder
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...