Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ultrakrótka M'ka CQB - opis przeróbki


Recommended Posts

Czas:

Kilka tygodni przed świętami kombinowałem, co może być potrzebne i co jakiś czas wracając z uczelni odwiedzałem castorame(nie zawsze na zakupy, czasem tylko popatrzeć co mogło by się przydać – stąd np. pomysł z śrubą oczkową jako tylni pin i zaczepienie do pasa w jednym). Dłubałem sobie coś w międzyczasie i modyfikowałem projekt. W święta wiozłem się porządnie do pracy i siedziałem nad tym dzień w dzień po kilka godzin aż skończyłem.

 

Nerwy:

Najgorsze były wszelkie nieodwracalne operacje na stockowych częściach. Od każdego ciecia nie było już odwrotu wiec musiałem się starać. Troszkę nerwowe może być też wykończenie. Przykładowo po żmudnym wycięciu i oszlifowaniu ceownika żal było mi go spie***** np. źle wywierconymi otworami. I tak nie wyszło idealnie ale przeróbka ma w końcu dawać radość a nie psuć nerwy więc przymykam oko :P .

 

Dobra muzyczka i jest gitara: do rysowania elementów gripa, przymiarek i innej precyzyjnej roboty polecam niemal całą płytkę Gorillaz :) a do ciecia i wiercenia :twisted: Prodigy np. „Hotride” albo coś z repertuaru RATM: „Freedom”, „Sleep now In the fire” czy nieśmiertelne „Killing In the name” :twisted:

 

Koszta:

Całkowity koszt to około 80-100 zł. Jak odejmiemy od tego drogi klej UHU(nie pamiętam dokładnie cos koło 15-20 zł), zestaw naprawczy(ok. 10-20 zł) i farbe(10 zł) które już miałem bo „zawsze się przydają” :) (oczywiście po przeróbce dużo ich zostanie) zostanie około 50-60 zł. Większość rzeczy niestety musiałem kupić „na wyrost” i w opakowaniach po kilka sztuk. Przy idealnym wykonania sporo materiałów zostanie, ale pamiętajcie że trzeba też mieć zapas „do ćwiczeń” i na poprawki.

Kupiłem też trochę rzeczy, których ostatecznie nie wykorzystałem: gwoździe(miały służyć za atrapę rury gazowej jak w M733), śruby M12(przewiercone miały dać gwintowane zakończenie lufy jednak moje wiertła poległy :( ), kątownik aluminiowy(później zastąpiony ceownikiem) i parę innych elementów o których nie pamiętam.

Jak widać jednoznacznie kosztów przedsięwzięcia wyliczyć się nie da – uproszczeniu można przyjąć że jest to około 50 zł.

 

Acha, śrubki imbusowe miałem od ojca – bezcenne :D

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Ja lubię modele, które istnieją w rzeczywistości.Dlatego ten mi się nie podoba.

Taka modyfikacja w ostrej broni skończyła by się zmniejszeniem zasiegu do ok 1,5 metra(dł.broni+długość ramienia) :)

Co innego, gdybyś zmienił upper receiver, na model z ZM Weapons.

Link to post
Share on other sites
Co innego, gdybyś zmienił body, na model z ZM Weapons.

 

Możesz to rozwinąć? Ja się nie znam :F. Tak jak pisałem: sadziłem że LR działa mimo braku „mechanizmu powrotnego umieszczonego w kolbie” dzięki systemowi gazowemu(„rodzaj długiego tłoczyska, dochodzącego aż do komory gazowej na wysokości muszki”) w chwycie a to z kolei wymusza jego większe wymiary(których u mnie również brak). Czy wobec tego samo body ma tu aż tak duże znaczenie?

Przypominam że ja tylko „dorabiam teorie” na zasadzie: jaki system można by wcisnąć do takiego opakowania. Broń boże nie poszukuje ostrych odpowiedników itp.

Zawsze można zrobić konwersje polegającą na przykręceniu z tyłu body rury na sprężynę powrotną – nadal nie będzie to replika czegoś konkretnego, ot kolejny wymysł w stylu bushmastera, który jak najbardziej ma prawo działać.

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

fiedotow dzięki za uznanie :D - Twoje słowa jako modelarza tym bardziej wiele dla mnie znaczą(bo z precyzyjnym wykończeniem i estetyką zawsze miałem problemy :roll: ).

Projektów w głowie jest oczywiście całe mnóstwo. Jedne giną śmiercią naturalną inne stopniowo się rozwijają gdy wpadnę na rozwiązanie jakiegoś problemu. Teraz na tapecie mam krótki magazynek do strzelby M3000 CG.

A z bardziej ambitnych projektów od dawna chodzi mi pogłowie coś takiego 8) :

pmm025qg.jpg

ale to na razie odległy plan…

 

naprawde fajna robota... tylko moze wlasnie zrobic cos lufa? bo jak jest tak "scieta" to wyglada jak AEG z serii SiFi

Z lufą nic nie będzie robione. Nie po to maksymalnie wszystko skracałem żeby teraz to wydłużać. Pojawi się tylko dłuższy tłumik płomienia(jako zamiennik a nie na stałe, bo ten krótki mi bardzo odpowiada): prawdopodobnie coś w stylu G36C lub Vortexa.

 

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Hmmm nie bardzo wiem o czym mówisz. Dolna szyna RIS(nie wiem czy lakierowana czy oksydowana) jest przykręcona bezpośrednio do chwytu.

 

W każdym razie wszystko malowałem emalią uniwersalną szybko schnącą „Champion”(9,80 zł za puszkę 400 ml) – kolor: czarny mat. Wyjątek stanowi tłumik płomienia – Revell MATT 9 czyli antracytowy.

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Przeróbka napewno godna pochwały, jedyne co moge mieć do tego moda to obcinanie żerdzi kolby jak to nazwałeś ( chodzi mi o realizm wyglądu, w orginale mieści się tam spręzyna zamka) pozatym wszystko przemyślane, może jeszcze front grip wymaga troche wygładzenia ale efekt końcowy bardzo fajny, ciekawe jak wygląda z tłumikiem.

Tak czy inaczej należa się wyrazy szacunku przedewszystkim za chęci oraz za dokładne udokumentowanie które może przydać się wielu osobom :)

 

Westie, jakie oznaczenie posiada ta giwera której fotke wkleiłes?

Link to post
Share on other sites

Rączkę najwygodniej jest uciąć „na raty”:

Najpierw odciąć praktycznie samą „górną listwę by później mieć lepszy dostęp do samego łączenia rączki z przodu i z tyłu body.

Ja wkręciłem body pionowo w imadło i ciąłem piłką do metalu(o „drobnych” zębach) jadąc w dół. Zostawiłem około 3 mm zapasu który potem zeszlifowałem pilnikiem i papierem ściernym. Nie warto ryzykować i ciąć od razu na styk – piłą nie jest zbyt łatwo manewrować wiec cięcie najprawdopodobniej wyjdzie krzywo.

 

Ostatecznie nawet jeśli cos pójdzie nie tak to ewentualne nierówności zasłoni ceownik – nie musisz się aż tak bardzo martwić :P

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

O ten jeden element mi będzie łatwiej robić z eMki coś w stylu Peacekeeper bo moje body jest z klasycznej M4a2 (dobrze pisze? czyli bez raczki transportowej).

Po wskazówkach jakie tu wyczytałem już wiem ,że w swej wersji zostawię tę rurkę na której była umocowana kolba. Nadal zastanawiam się nad jakimś Frontem. Może poszukam grubego tłumiku dźwięku jak w nowej eMce Stubby Killer z G&P.

Musze sobie to jakoś zwizualizować nim wezmę sie do roboty.

Jak po czasie jaki upłynął od stworzenia tego customa sprawuje się repliczka? Wygodna?

Link to post
Share on other sites

Giwerka została dość szybko zkanibalizowana bo potrzebowałem części do customowego M933 :roll: . Może kiedyś wrócę do tego projektu :-P

Generalnie mimo krótkiej lufy strzelała nieźle więc jeśli ktoś lubi CQB(najlepiej z limitami fps) to może to być maszynka dla niego!

Link to post
Share on other sites

Co do długości lufy jeśli miała ona przynajmniej 110mm bez problemu da sie na takim mechanizmie wyciągnąć 380fps (z odpowiednimi elementami w GB). Jednak po co to robić jak sam napisałeś. Taka wariacja z założenia jest użtkowana w CQB a tam 350max wystarczy :]

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...