Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MAPP <- Wydajniejszy niz PROPAN i GREEN GAS ??!


Recommended Posts

Od pewnego czasu istnieje na rynku gas produkowany przez tego samego producenta (BERNZOMATIC) co PROPAN dostepny na machinegun.pl, nazywa sie MAPP:

 

http://www.karba.com.pl/index.php?n=produc...771&k=106&pk=93

 

Zalety gazu MAPP:

-33% szybszy niż czysty propan,

-wydajność energetyczna o 50% większa niż czystego propanu (..)

 

Zapraszam do dyskusji czy wyzej wymieniony gas nie rozsadzi wszlekich polaczen, hop upu, no i samego magazynka.

Link to post
Share on other sites
wydajność energetyczna o 50% większa niż czystego propanu

Tu chodzi o jego kaloryczność. Trzeba go spalić o połowę mniej żeby otrzymać identyczny efekt. Nie oznacza to jeszcze, że ładując tym gnata wystrzelisz dwa razy więcej kulek.

Zapraszam do dyskusji czy wyzej wymieniony gas nie rozsadzi wszlekich polaczen, hop upu, no i samego magazynka.

Nie powinien, gdyż ciśnienie w butli będzie IMO podobne.

Link to post
Share on other sites

Jak kupowałem na allegro adapter do propanu to sprzedawca oferował też butle z propanem i MAPP’em. Pisał on że MAPP jest słabszy od propanu ale starcza na więcej strzałów z jednego nabicia magazynka. Ja osobiście nie testowałem – napis na ulotce Airsoftinovations mnie odstraszył:

! Only use adapter with disposable propane cylinder. Do not use MAPP or ethylene.

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Gaz MAPP to uszlachetniony propan. Szybszy o 33% jest faktycznie ale jesli chodzi o zdolnosc nagrzewania cial lutowanych. Jest bardziej kaloryczny niz propan i w polaczeniu z tlenem wytwarza wieksza temperature spalania. Stosowany jest do palnikow typu JET, czyli tych do ciecia metali. Cisnienie w butli nominalnie 25 bar waga netto 400g. Teoretycznie to samo co niebieski propan. Jest to gaz ktory szybciej laczy sie z tlenem wiec mozna by stwierdzic ze bedzie sie gwaltowniej rozprezal co powinno spowodowac wzrost FPS. Gwaltowniejsze rozprezenie niz w przypadku propanu spowoduje napewno jeszcze wieksze obnizenie temperatury w momencie zmiany cisnienia. Istnieje mozliwosc ze zaworek przy wystrzeliwywaniu kulek raz za razem moze przymarznac. Roznica w cenie to tylko 3 pln wiec argument cenowy odpada.

 

Nie znam dokladnego skladu MAPP`u ale wszelkiego rodzaju uszlachetniacze maja destrukcyjny wplyw na uszczelki. Przejade sie w poniedzialek do Castoramy i zerkne co dokladnie jest w butli.

 

Jesli ktos przetestuje ten gaz niech da znac. Ja obawiam sie ze tym razem sprzet nie wytrzyma...........

Link to post
Share on other sites

Wszystkim dziękuje za dotychczasowe odpowiedzi ja zaryzykowalem i pojechalem z adapterem i magiem do hurtowni naladowalem i... wrocilem do domu... a teraz moj test:

temperatura 20 st otoczenia

mk1 carbine full metal z prec lufa 800mm

kulki 0,33

urzadzen pomiarowych fpsow nie mam ale..

..z odleglosci 15 metrow przebija bez problemu pokrywki od litrowych sloikow.

Natomiast po wyjsciu na taras (temp otoczenia 7 st C') i oddaniu kilku strzalow bez przerwy, pod rzad nie zaobserwowalem zamarzania lecz za to calkiem przyjemniejszy zrobil sie dzwiek wystrzału i co ciekawe rzeczywiscie wiecej kulek dalo sie w sumie wystrzelić i nie zauwazylem spadku mocy przy końcówce gazu - padło nagle i na amen, cos w stylu DURACEL :) a nie ze bron pluła ostatnimi kulkami. Zasięg bardzo bardzo bliżony trudno ocenic na oko niestety :(

Reasumując chyba faktycznie lepiej zaworkow i uszczelek nie narażac szczegolnie w modelach z wieksza iloscia deliktanych (czyt. plastikowych elementów) Czekam tez na testy innych i z góry dziękuje

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Na niebieskim propanie tez jest ten objaw pod koniec gazu. Nie ma spadku mocy tylko nagle koniec i trup. Nie strzelisz juz zni razu. W zwiazku z tym co wyczytalem uderzam wieczorkiem do castoramy :D.

Jak postrzelam ,napisze co i jak....

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

wszystko zalezy od tego jak maga bedzie sie sprawowal przy ladowaniu tylko MAPP'em. Jesli magi przystosowane sa do GG, propanu to czemu by nie mozna ladowac wlasnie MAPP'em.

Gdyby byl MAPP z domieszka silikonu... silniejszy GG.

 

P.S. Strzelał już ktos gazem do zapalniczek??

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...