Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ochrona na ząbki.


Recommended Posts

A mnie te maski wcale nie przekonują. Dostanie się w nią, kulka pęknie i może uszkodzić nam twarz.

 

Zdradzę wam tajemnicę jak nie stracić zębów na strzelance:

 

1. Limit fpsów w budynku i strzelania z głową.

2. Nie uśmiechać się (w trakcie strzelania:P).

 

A tak na poważnie to osobiście na początku używałem arafatki, ale niestety strasznie w niej gorąco i okulary parują. Teraz wpadłem na pomysł zastąpienia arafatki na szal snajperski. Na razie nie miałem okazji przetestować tego w walce, ale mały test przeszło bez zarzutu. Okulary nie parują, jest trochę ciepło ale dużo lepiej niż w arafatce. No i jeszcze jedna rzecz, siatka maskująca bardzo ładnie kamufluje twarz w lesie i ma kilka zastosowani, więc moim zdaniem warto wydać te 40 zł.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 76
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Człowieku, kulka przy uderzeniu w taką siatkę wytraca prawie całą energię, szansa że kulka się rozpryśnie to jakiś ułamek procenta (no chyba, ze kulkami z odpustu strzelasz), a szansa że jeszcze przy rozpryśnięciu odłamek wpadnie przez oczko 1,5mm x 1,5mm i uszkodzi ci twarz? No raczej w totka łatwiej wygrać.

Link to post
Share on other sites

A mnie te maski wcale nie przekonują. Dostanie się w nią, kulka pęknie i może uszkodzić nam twarz.

 

Zdradzę wam tajemnicę jak nie stracić zębów na strzelance:

 

1. Limit fpsów w budynku i strzelania z głową.

2. Nie uśmiechać się (w trakcie strzelania:P).

 

A tak na poważnie to osobiście na początku używałem arafatki, ale niestety strasznie w niej gorąco i okulary parują. Teraz wpadłem na pomysł zastąpienia arafatki na szal snajperski. Na razie nie miałem okazji przetestować tego w walce, ale mały test przeszło bez zarzutu. Okulary nie parują, jest trochę ciepło ale dużo lepiej niż w arafatce. No i jeszcze jedna rzecz, siatka maskująca bardzo ładnie kamufluje twarz w lesie i ma kilka zastosowani, więc moim zdaniem warto wydać te 40 zł.

 

 

Aha... kulka zrobi wieksza krzywde po uderzeniu w twarda siatke, niz po uderzeniu w arafatke lub szal snajperski ... brawo. Wiesz ... Jak nie uzywales to nie wal takich idoitycznych herezji.

To samo sie tyczy Twojej tajemnicy aby nie stracic zeby ... Moj kumpel jakos stracil zeba przez dostanie postrzalu z 10m w lesie z stockowej repliki CA (czyli max 330fps)

Link to post
Share on other sites

A mnie te maski wcale nie przekonują. Dostanie się w nią, kulka pęknie i może uszkodzić nam twarz.

 

Zdradzę wam tajemnicę jak nie stracić zębów na strzelance:

 

1. Limit fpsów w budynku i strzelania z głową.

2. Nie uśmiechać się (w trakcie strzelania:P).

 

 

 

 

1. Dziwne bo ja straciłem ząbka po trafieniu z 320 fps z 15m i to nie w budynku a na zielonej

2. bardzo ciężko mówic cokolwiek z zamkniętymi ustami a bardzo niewielu z nas jest brzuchowłwcami

 

Jasne arafatka zdecydowanie lepiej zabezpiecza twarz. ale tylko przez wiatrem. Mam wrażenie że nie widziałeś jeszcze tej maski.

Link to post
Share on other sites

Aha... kulka zrobi wieksza krzywde po uderzeniu w twarda siatke, niz po uderzeniu w arafatke lub szal snajperski ... brawo. Wiesz ... Jak nie uzywales to nie wal takich idoitycznych herezji.

To samo sie tyczy Twojej tajemnicy aby nie stracic zeby ... Moj kumpel jakos stracil zeba przez dostanie postrzalu z 10m w lesie z stockowej repliki CA (czyli max 330fps)

 

 

Dostałem z odległości 35m kiedy piłem wodę, kulka została wystrzelona z cm.28 (ak cymki) nic w tym nie było podrasowane, straciłem połówkę lewej górnej dwójeczki :D

 

 

I dalej trzymam się: braku osłony na gębę.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Co do tego że ktoś stracił zęby ze stocka to może jest wina braku dbanie o nie :P Jeżeli chodzi o to że niby siatka wytraci całą prędkości to zgodzę się ale i tak kulka może się rozwalić. Jest jeszcze jedne minus, siatki które widziałem dolegają częściowo do twarzy, a co będzie jak przyjdzie zima ?? Nie wiem jak wy ale ja strzelam się cały rok i nie wyobrażam sobie latać w minusowych temperaturach ze żelastwem na twarzy.

 

A co do samego szalu snajperskiego to nie gadajcie że jak dostane w siatkę to będzie taki sam efekt jak bez niej. Chodzi mi tu o osłonę nie tylko zębów ale całej twarzy.

Edited by Rechot
Link to post
Share on other sites

Użytkownik Rechot chce nas uraczyć kolejną prawdą objawioną? Niestety odnoszę wrażenie, że teoretyzowanie nie poparte zbytnim doświadczeniem i znajomością realiów nie pomoże znaleźć idealnego rozwiązania kwestii osłony twarzy na strzelankach. Akurat maska z siatki to jak na razie jedno z ciekawszych rozwiązań do airsoftu (swoje wytrzymuje, umożliwia korzystanie z mowy artykułowanej oraz headsetów czy innych środków łączności, oraz nie powoduje wzmożonego parowania osłony oczu - co właściwie jest głównym problemem). Oczywiście wszystko zależy od osobistych preferencji, ale nie ma co wprowadzać ludzi w błąd - skoro kilka osób pisze, że używa, że się sprawdza, że zniknęły problemy wykluczające inny rodzaj osłony, to co tu można jeszcze próbować udowadniać?

Link to post
Share on other sites

Testowałem wszystko i maska z siatki jest najlepsza- brak parowania, nie zniekształca mowy, nie wygląda się w niej jak żołnierz kosmosu, nie trzeba malować już twarz etc. Do tego dochodzi brak stresu zwiazanego z myśla a co jak dostanę w twarz. Maska z siatki pojedynczej nawet przy postrzale z +500 fps z jakiejś masakrycznie małej odległości nawet jak zostanie powyginana i uszkodzona to wydateg 70 PLN i tak jest tańszy niż wizyta u dentysty. Sam sobie zrobiłem maskę podwójną dla 99% pewności choć z moich testów wynika, że pojedyńcza warstwa z drutu fi 1,0 radzi sobie wyśmienicie jako ochrona twarzy i uzębienia pzd Łukasz

 

PS: Każdy ma prawo wyboru i do własnego zdania, jeśli ktos twierdzi, że arafatka jest the best ever, no cóż niech żyje w tym przekonaniu bo dlaczego by nie :wink:

Link to post
Share on other sites

Ja niedawno zakupiłem sobie taką chińską maskę z okularami z siatki i używam samego dołu (bez okularów) - pierwszy strzał po założeniu padł prosto w twarz i nie posiadałem się wprost z radości, że nie poskąpiłem trzydziestu paru złotych :). Lepsza zdecydowanie będzie ta siatkowa, mój kolega ma i bardzo poleca - gdybym się strzelał częściej, na pewno na nią bym się teraz zdecydował.

Szczęki bokserskie odradzam - przy dużym wysiłku idzie się porzygać.

Link to post
Share on other sites

Jeszcze nie zdazylo mi sie zeby ktos mi przebil siatke - strzelam sie w tym od jakiegos roku (w zime co tydzien tez). Problemow z zimna siatka nie bylo - wrecz cieszysz sie jak cos ci ochladza lekko twarz po biegu prawda ?

Arafatke na szyi mam zawsze - siatka normalnie lerzy na arafatce - tylko przy bliskich akcjach zakladam do gory (stockowo chroni tylko zeby - zalozona - cala twarz az do okularow, szansa trafienia w nieosloniete cialo jest praktycznie zerowa).

Ogolnie przed zrobieniem sobie maski mialem dziure w twarzy srednio co 2 tyg. Akurat lubie szybkie szturmy i akcje z bliska. Wywalanie setek kulek z daleka to nie moj sposob zabawy. Czesto zaskakuje ludzi i zaskoczeni wywalaja mi serie w twarz. Zeba na szczescie nie stracilem - ale wlasnie po jednym miesiacu jak 4 osoby w 2 tyg stracily zeby, w tym dwie ze stockowych replik - przekonalem sie ze nie ma co oszczedzac na ochronie.

Siatkowa to jest jakas ... osma wersja ? Probowalem plasticzne z masek do paintballa itp kombinacje. Nic nie zapewnia takiego komfortu jak siatka aluminiowa.

 

Macha daje tez komfort bo nie musisz sie cykac czy zaatakowac budynek czy lepiej zostac na zewnatrz. Nie boisz sie tez kolesi z replikami 500+.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

http://www.taiwangun.com/wyposazenie_taktyczne_helmy_ochrona/lekka_maska_ochronna-black_acm-2410.html

Co o niej sądzicie? Dobra by była? Jak z wytrzymałością sądzicie, a może już ktoś ma?

Na sto procent nie będzie tak wygodna jak maska z siatki. Nawet zakładając, że masz to szczęście i maska okaże się idealnie wyprofilowana do twojej twarzy, parowanie ochrony oczu będzie i tak znacznie częstsze, aniżeli bez maski lub maski z siatki. Z samą ochroną oczu może być problem - niektóre modele gogli-okularów nie koniecznie będą idealnie współpracować z maską. No a jeżeli jednak nie masz twarzy stworzonej pod tą maskę jeśli idzie o kształt, maska może być średnio wygodna i będzie wybitnie zwiększać parowanie okularów/gogli. Maska z siatki ma tę przewagę, że w większości przypadków można ją dostosować bardziej pod swój kształt facjaty, odpowiednio ją doginając.

Link to post
Share on other sites

Będzie się trzymała napewno lepiej niż jednopaskowy stalker. Ale jak już napisali koledzy nie bedziesz miał zapewnionej takiej wentylacji i możliwości dopasowania jak w maskach siatkowych.

 

Dlatego zwycięzcę jest ....siatkowy BAT (ale niestety Tajwangun jeszcze go niema)

poszukaj w komisie bo wydawało mi się że ktoś ściągał z EB BATy

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...