Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ochrona na ząbki.


Recommended Posts

Cóż, wydarzenia na ostatniej strzelance (odstrzelony ząB) zmusiły mnie do zastanowienia się nad jakąś osłona zębów. Bo z tego co widzialem to sa maski PB albo gogle. Narazie nie widzialem nikogo z jakąś inną osłoną zębów. Macie jakies pomysły a moze cos stosujecie zeby nie tracic zębów ??

 

1. taka osłona powinna byc wytrzymała (wiadomo)

2. wygodna (wmiarę ale im bardziej wygodan tym lepiej)

3. nie powinna uniemożliwiac zrozumiałego mówienia

Link to post
Share on other sites
  • Replies 76
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Niedawno bo zaledwie w listopadzie na wojewódzkiej strzelance koles dostal w zeby i podobnie bylo tylko ze on stracil 2 zeby :?

Wtedy tez myslelismy nad szczekami bokserskimi ale jak juz poprzednicy pisali

cerber napisał:  

3. nie powinna uniemożliwiac zrozumiałego mówienia  

 

 

Juby napisał:  

możę szczęka bokserska, ta taka pelna wygodna i zasłania zęby.  

 

 

to raczej ciężko pogodzić

 

Arafatka/szal rozwiazuje sprawe najlepiej

 

A najlepszym sposobem bedzie chyba nie usmiechac sie zbyt szeroko do przeciwnika :F :wink:

Link to post
Share on other sites
Dokładnie, ziapa zamknięta i nie powinno być problemów

 

a dlugo bys tak utrzymal calkiem zamkniete usta?zawsze jest moment kiedy sa chociaz minimalnie otwarte bo albo cos mowisz albo robisz zwykly wydech i nie wiesz kiedy dostaniesz kulke a zeby dostac w zeba nie musisz miec ryja otwartego do tego stopnia ze kulka ci sie wturla do żołądka i wypadnie odbytem :wink:

 

juz 3 razy w warę oberwałem

 

ehh wolalbys nie wiedziec jak mi sie to skojazylo :P

Link to post
Share on other sites

Panowie w warunkach CQB trzymać giwere dociśniętą do ramienia, przy wchodzeniu do potencjalnie "gorącego" pomieszczenia, polik przy kolbie i w zasadzie większa częśc Twarzy jest chroniona przez gogle plus broń.

Myślę że to już jest jakies zabezpieczenie.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

pewnie to nie będzie z byt dobry pomysł, ale jakby wykorzystać metalową siatkę ochronną, taką jak się montuje na głośniki? i przymocować sobie przed paszczą?

 

PS - oglądaliście Con-Air - chodzi mi o to co miał tamtejszy psychopata na twarzy? to by było dobre :twisted: a jakie klimatyczne.

Link to post
Share on other sites

Witam.

 

Ja i mój team od dawna (tj od czasu sprężyn) używamy ochraniaczy na zęby.

Zasadniczo są ich dwa rodzaje: zwykłe silikony (odradzam, bo nie można wtedy wyraźnie mówić, spadają z zębów i po kilkunastu minutach zbiera na wymioty) oraz termiczne. My używamy tych termicznych: kupujesz w sklepie sportowym za ok. 16 zł, wkładasz do gorącej wody, dociskasz ząbkami i po chwili nurzasz w zimnej wodzie -ochraniacz jest idealnie dopasowany do zębów, nie spada, nie rusza się, mozna wyraźnie mówić i używac radia - polecam. Lepiej wydac 16 zeta teraz niż później kilkaset na dentystę.

Link to post
Share on other sites
a dlugo bys tak utrzymal calkiem zamkniete usta?zawsze jest moment kiedy sa chociaz minimalnie otwarte bo albo cos mowisz albo robisz zwykly wydech i nie wiesz kiedy dostaniesz kulke a zeby dostac w zeba nie musisz miec ryja otwartego do tego stopnia ze kulka ci sie wturla do żołądka i wypadnie odbytem  

 

Jasne że się nie da w 100% ochronić, ale można ograniczyć do minimum otwieranie ryja :lol: kwestia wprawy, ja zazwyczaj staram się oddychać przez nos.

 

Ale z tymi termicznymi to niezły pomysł, chyba skoczę do sportowego. :ok:

Link to post
Share on other sites
Polecam maski pgaz. MP4. Tanie (allegro-ok. 9 zł), solidne. Po lekkim "tuningu" można spokojnie oddychać i twarz też się nie poci.  

My tak latamy i jest przynajmniej utrzymane w klimacie.

A testowaliście szybki? Szybki MP4 nie wytrzymują stockowego AEGa!!!!
Link to post
Share on other sites

chłopaki wszystko OK...tylko jest jedno ALE

mianowicie w CQB nie jest tak łatwo...ja osobiście chodze w zimowej kominarce nie zależnie od pory roku...i dzieki temu jeszcze mi twarz nie krwawiła... :D tylko ze jak sie w ząbki dostanie to nie ma zmiłuj...w CQB czesto strzela sie z naprawde małych odległosci a broń która ma ponad 300 FPSów...moze wybić ząbki nawet przez ARAFATKĘ...czy inne szale...pisaliście zeby trzemać głowę blisko przy kolbie...moze i pomaga ale sam wiem że kulki wystrzelone w kierunku broni rykoszetowały po jej długosci i zatrzymały sie na twarzy przeciwnika...wiec może i pomaga ale nie zawsze...

ja sam długo sie zastanawiałem nad osłoną twarzy i zębów...mam je jakie mam ale chciałbym mieć swoje a nie porcelanowe... :roll: ...ja osobiście chodze w protecu i googlach...i oto kiedyś mnie oświeciło :idea: jak oglądałem skoki narciarskie...otóż...skoczkowie (przeważnie japonscy) używają masek z jakiegoś tworzywa na tważ poczepianych do googli i zarazem pieknie komponujących sie z wszelkiego radzajami kasków PROTEC...by wprowadzić moje myśl w etap działania zaczołem szukać w necie w sklepach narciarskich owych masek...ale jak narazie bez powodzenia...ale ostatnio dostałem cynk że można sobie sprowadzic do sklepu sportowego u mnie w mieście...i musze to sprawdzić ile taka przyjemnosc posiadana ładnych prostych a co najważniejsze swoich zebów bedzie mnie kosztować...

rozważałem jeszcze drugą opcje by zrobić coś takiego samemu z pleksy ale narazie nie rozwijam tematu...bo to ostateczność...

co do klimatu takich masek...według mnie moze to być klimatowe (np jakies wzory na masce) a pozatym jak to pomalować na czarno to bedzie przypominac kominiarke wiec nie ma problemow...a napewno bedzie bezpieczne...i jak ci na drugi raz przeciwnik wystawi broń za "winkla" przed twarz to przyajmniej bedziesz miał konfort psychiczny... :twisted:

taki moje rozmyslania... :roll:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...