Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Lufy precyzyjne (6.03) SRC


Recommended Posts

Jak wcześniej wspomniałem, jestem po częściowej przeróbce kbk Ak na rkm RPK. Na lufę wewnętrzną, na próbę, wybrałem właśnie lufe SRC 6.03mm do m700/psg-1. Ma ona długość 630mm, a nie 650 jak podaje sklep w którym ją kupiłem. O ile na singlu strzela celniej, niż stock, to na ogniu automatycznym zamienia się w prawdziwego rozpylacza. Gumkę mam //a właściwie miałem// przezroczystą, silikonową guardera. Okazała się za słaba na 170 pdi :wink: . Kulki to excel .25 , więc to raczej jest to wina lufy... Jak kupię silikon czarny guardera, to dam znać o ewentualnych poprawach.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A jak ma sie prec-lufa do montarzu w M6 z CG?

Tzn tam jest taki pierwszy problem ze hop-up , a raczej gumka nie jest montowana bezposrednio na lufe tylko poprzez plastikowa nakladke i zostaje problem co zrobic z tym irytujacym wycieciem na hop-up ktore jest w lufie.

 

Uciac?

Zalozyc lufe wycieciem w druga strone?

Link to post
Share on other sites

Systema wystarczy. Z wymianą lufy na precyzyjną sugeruję wymienić gumke hop-up, najlepiej na silikonową. I jeszcze jedno : jeżeli wciąż planujesz zakup dłuższej lufy, to powinieneś także kupić cylinder o większej pojemności.

Link to post
Share on other sites

Tak, gumke hop up wymieniam na nową, silikonową :) a co do długości lufy to zostaje przy długości stockowej :)

Ale pamiętam że wiele osób się żaliło na jakieś prec lufy (chyba Systema ale nie pamietam)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Czyli w końcu te lufy są dobre czy nie? Jak narazie to niewiadomo.

Najbardziej interesuje mnie jak wypadają w porównaniu do 6.04 systema,

ceny porównywalne. Część pisze, ze nawet nie ma co porównywac systemy do src, a część ze src nie rózni się od prometheusa.

Więc....o co tu do cholery chodzi? :)

Link to post
Share on other sites

Ja polecam tą lufę.

 

W moim SR4 STTi mam wstawiona preclufe od M16 (510mm) w stocku miała 365mm, jest zabudowana w tłumiku.

Wymieniłem jeszcze troszke bebechów, ale to jest opisane w dziale tuning SR4...

 

U mnie wzrost zasięgu i celności zmienił się diametralnie, naprawdę na polu walki w pojedynku na odległość mało kto ma szanse :)

 

Na kulkach GoldFire miałem troszkę zacięć ( wystrzelone około 5000).

Na kulkach Blaster 0.25 zacięcia zniknęły :)

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Witam,

 

Posiadam AK-47 [CYMA-CM.028]. Założyłem do kałaszka prec lufe firmy SRC [6.03mm] zmieniłem przy tym komore hopsiup na metalalową oraz założyłem gumke guardera silikonową. Zasięg zwiększył mi się o jakieś 15m i gumka spowodowała że strzela teraz niemal idealnie. zasięg mam teraz jakieś 50m, nigdy mi sie nie zacieła kulka w gnacie używam kulek Blaster 0,25g. Porównywałem mojego AK z stockowym M15A2 Tactical Carbine[CA] i miał GORSZY zasięg i skupienie kulki niż ja 8) Ja mam 290fps a M15A2 315fps.

 

Pozdro

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Mam mała podłamk :poddanie:

 

Jestem po tuningu mocowym AK47 CYMY CM.028

Mam sprężyne 110m/s.

I na tej lufie SRC kulki mi zaczeły "głupić" Nie da sie z tego strzelać :???: .

a przed tuningiem na stocku strzelał idalnie....

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
Jestem po tuningu mocowym AK47 CYMY CM.028

Mam sprężyne 110m/s.

I na tej lufie SRC kulki mi zaczeły "głupić" Nie da sie z tego strzelać

 

Proponuje ci zajrzec do hopa zanim zaczniesz krytykowac lufe.

Najpewniej zle załozony dystanser lub zle ustawiona gumka (choc o to trudno).

Ważne też jakich kulek używasz.

Ja mam założoną lufe 509mm SRC na gumce Guarder i lata bardzo ładnie ( strzelam z exeli 0.25g).Skupienie sie zwiekszyło troszke , ale dokładny test przeprowadze jutro i dam znac.

Tzn bedzie 6.03/509mm SRC vs 6.04/510mm G&G . :twisted:

Link to post
Share on other sites

Test zakończony czyli wrażenia po całodziennej strzelance.

W porównianiu do mosieżnej G&G, chromowana SRC daje minimalnie wieksze skupienie (łatwiej trafic skurczybyka w ramie jak za drzewem siedzi :P ), zasieg sie nie zmienił, na poczatku kulki latały jak chciały ale jak hopek sie osuszył z resztek oleju to juz pieknie ładnie było.

 

Z całego serca polecam ta lufe.

G&G vs SRC = 0:1 akurat w tym przypadku :P .

Link to post
Share on other sites

Moja sztuka lufy SRC ma rysy wewnątrz ('od nowości') czego w stockowej alu lufie CYMY (AK47S) nie zauważyłem.

 

STOCK CYMA vs SRC = 1:0 (o skupieniu i celności na chwilę obecną ciężko jest mi coś powiedzieć bo dopiero będą testy... jakkolwiek chromowana prec lufa za ponad 100zł z rysami wewnątrz to trochę coś nie ten tego =]).

Link to post
Share on other sites

Kurcze zastanawiam się nad lufą SRC 250mm do mojego g36C, lufa mad bulla absolutnie mi się nie sprawdziła - zaczął się złuszczać teflon :-(

Do SRC przekonuje mnie cena i problem z zakupem prometeusza w machinegunie :-( a Mad-Bull to była gehenna giwera strzelała wszędzie wokół tylko nie na wprost nie pomagały żadne operacje na Hopku pomogło dopiero założenie lufy stockowej.

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...

No właśnie.

 

Chcę zakupić do mojego auga scr 510mm 6,03mm Krakman polecił więc mu wierzę.

 

ale mam kilka pytanek.

 

czy te krakmanowe kulki p&j sie nadadzą do tak "ciasnej" lufki??

czy lepiej zainwestować w excele xtrme precission lub inne.

 

znacie jakieś tanie a dobre??

 

 

i jak sie wyciąga kulkę jeżeli zaklinuje sie ona w lufce??

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem to niemożliwe taka wąska

 

kulki masz 6mm +/- 0,01/0,02 mm zależy od firmy

 

 

wiec w taką lufę jak podałeś to ta kulka by nawet nie weszła więc sie nie dziwie że sie nie zacina skoro nawet nie wchodzi do lufy.

 

Może coś źle usłyszałeś

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...