Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Dziurawienie puszek po napojach - jakie wymagania?


Recommended Posts

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ale bez chronometru mając dostęp do kompa, mikrofonu i kawałka "miarki" można dość dokładnie a nie tylko orientacyjnie to "zmierzyć"

z tym sie nie zgodze

wiem bo wielokrotnie próbowałem róznych metod mierzenia fps

dość to pojecie względne

 

już lepszy jest test puszki

 

 

ps. za niedługo robie test chrona na czujkach optycznych

Link to post
Share on other sites
z tym sie nie zgodze

wiem bo wielokrotnie próbowałem róznych metod mierzenia fps

dość to pojecie względne

 

już lepszy jest test puszki

 

Panowie test puszki to daje tylko pojęcie o tym czy dana replika jest w stanie przebić puszkę a nie daje żadnego pojęcia o jej mocy róznica między przebiciem a przebiciem ścianki puszki to może byc różnica około 50 fpsów a to chyba dość znaczna róznica ?? Czy tylko mi się tak wydaje ??

 

No skoro test puszki w takim razi ejest wiarygodniejszy i "lepszy" niż akustyczny pomiar prędkości kulki to ja wysiadam.

 

Przy pomiarze aku mozna się walnąć o ile?? 10-30 fpsów... a na puszce??

 

Nie no puszka przy np CQB będzie wspaniałym "miernikiem" bezpieczeństwa..... Moja przebiłe puszkę !! no to co moja tez ale dwa razy szybciej!! .... Eee tam nie znacie sie moja replika prawie chciała przebić druga ściankę ale się rozmyśliła.....

 

Zgadzam się że można się bawić w porównywanie kto czym co przestrzelił ale traktowanie tego jako WYZNACZNIKA bezpieczeństwa czy miernika siły który ma decydowac o dopuszczeniu do danej rozgrywki to chyba wielka pomyłka.

 

EOT

Link to post
Share on other sites

Test puszki, co za Beton to wymyślił przydatność bojowa broni to nie tylko jej moc liczy się też wiele innych czynników jak na przykład dobry Hop-up. Sprężyny TM pokazały ze można strzelać daleko i celnie bez wielkiej mocy. A puszka i tak nie pomoże sprawdzić mocy w replice, więc nie rozumiem, po co do niej strzelać.

 

P.S. To strzelanie do puszek wzięło się prawdopodobnie od ludzi strzelających na działkach do puszek z wiatrówek.

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Miałe sie już nie odzywać ale.:D

Ale nie zawsze na spotkaniu Masz ze sobą te wszystkie cuda techniki. Puszka ma 2 rodzaje ścianek na, kótrych możesz testwać replike.Zgoda nie jest to wystarczający miernik ale jak nie ma żadnego, to puszka prawde Ci powie :D:D:D

 

[ Dodano: Czw Mar 09, 2006 3:02 pm ]

Test puszk....z wiatrówek.

 

poczytaj o czym jest temat.

Nie jest on o przydatności bojowej ale o bardzo orientacyjnym okresleniu mocy repliki :D:D:D

Link to post
Share on other sites
nie jest on o przydatności bojowej ale o bardzo orientacyjnym okresleniu mocy repliki

Naprawdę bardzo orientacyjnym.

 

puszka prawde Ci powie

Puszka ci nic nie powie, bo przebijesz ja repliką, która ma 500fps i tą, co ma 300fps. Różne puszki różne grubości ścianek. A z wiatrówkami chodziło mi o to zkąd sie wzioł sam pomysł strzelania do puszek.

 

P.S. Lepszym wyznacznikiem była by gazeta i liczenie ilości przebitych stron z doległości np. 1 m.

Link to post
Share on other sites
Mierzysz odl. między wylotem lufy a celem, umieszczasz mikrofon dokładnie w połowie tej odległości, strzelasz, na kompie mierzysz czas od strzału do trafienia w cel

Mierząc w sposób jaki opisałeś zmierzymy prędkość średnią kulki:

Od punktu A czyli "zamek" do punktu B czyli "nasz cel"

Przykład: lufa długości 450mm cel oddalony 500mm od końca lufy

Mikrofon zarejestruje udeżenie tłoka o głowicę cylindra, a nie moment opuszczenia przez kulkę lufy

A mnie interesuje prętkość początkowa kulki a nie średnia tym bardziej że w lufie mamy do czynienia z przyśpieszeniem a poza nią z opużnieniem ruchu kulki.

 

P.S. Chyba jednak nie da się tego zmierzyć na kompie

 

[ Dodano: Czw 09 Mar, 2006 ]

Dojdzie jeszcze element opuźniający w postaci przetwornika dźwięku

(różne sprzęty będą rejestrować dźwięk z różną prętkością)

a słabsze karty dźwiękowe wogule nie zarejestrują zwłoki między A i B (częstotliwość prubkowania dźwięku)

Link to post
Share on other sites
Mikrofon zarejestruje udeżenie tłoka o głowicę cylindra, a nie moment opuszczenia przez kulkę lufy

A mnie interesuje prętkość początkowa kulki a nie średnia tym bardziej że w lufie mamy do czynienia z przyśpieszeniem a poza nią z opużnieniem ruchu kulki.

 

 

Tak się skłąda że mikrofon zarejestruje i uderzenie tłoka i opuszczenie lufy przez kulkę i trafienie w cel. A to Ty decydujesz czy do liczenia bierzesz tłok i cel czy moment opuszczenia lufy przez kulke i cel.

 

Czyli liczysz prędkość między końcówką lufy a celem na odległości 1m. i masz średnią prędkość zbliżona do predkości wylotowej na tyle żeby przyjąć ją za wylotową.

 

Jeżeli dysponujesz dobry mikrofonem stereo albo dwoma i odpowiednio dobrym oprogramoaniem możesz sobie ten dystans z 1 metra skrócić do 0.5 metra albo i do 10cm wszystko zależy od sprzetu jaki masz i na ile jest "dobry" a myśle że policzenie predkości kulki między lufa a celem oddalonym od lufy 10cm to chyba można przyjąć za prędkość wylotową ??

 

Ja tam przyjmuje tą na 1metrze i jak dla mnie wystarczy zresztą chrono tez nie mierzy prędkości kulki "na wylocie lufy" tylko w jakiejś odległości od niej.

 

Chyba jednak się da to zmierzyć na kompie. A jezeli uważasz ż enie to powiedz dlaczego się da na chrono ?? Skoro też mierzy predkość kulki poza lufą ??

 

Pozdrawiam

 

[ Dodano: Czw 09 Mar, 2006 ]

Dojdzie jeszcze element opuźniający w postaci przetwornika dźwięku

(różne sprzęty będą rejestrować dźwięk z różną prętkością)

a słabsze karty dźwiękowe wogule nie zarejestrują zwłoki między A i B (częstotliwość prubkowania dźwięku)

 

Generalnie wymyślasz :)

 

[ Dodano: Czw 09 Mar, 2006 ]

Jaką możesz odnotowac różnice w prędkości kulki na odległości 1m ??

Przecietne dzis karty dźwiękowe w kompach mają takie możliwości że możesz byc spokojny o wyniki testu tego rodzaju, gwarantuje Ci że pociagną ten sposób pomiaru bez problemu chyba że podłączysz do nich mikrofon estradowy z początku lat 60-tych albo mikrofon od radiowęzła szkolnego z lat 70-75 :) :)

Link to post
Share on other sites

baalp napisał:

Test puszki, co za Beton to wymyślił przydatność bojowa broni to nie tylko jej moc liczy się też wiele innych czynników jak na przykład dobry Hop-up.
oczywiście masz racje, ale jak Johan_JK wcześniej stwierdził
poczytaj o czym jest temat.

Nie jest on o przydatności bojowej ale o bardzo orientacyjnym okresleniu mocy repliki

blaap napisał:

A puszka i tak nie pomoże sprawdzić mocy w replice, więc nie rozumiem, po co do niej strzelać.
oczywiście, że pomoże "test puszkowy" orientacyjnie daje pojęcie o mocy replik, pierwsza o mocy xxxx robi wgniecenie, druga przebije scianke, a trzecia trzy puszki pod rząd i na tej podstawie już możesz określić, która z trzech w/w replik dysponuje największą mocą, dodatkowo jeśli mamy dane, które mówią, że do przebici jednej ścianki potrzeba xxxx fps, a do przestrzelena 4 puszek xxxx fps to możemy już konkretnie stwierdzić (oczywiście z jakimś tam marginesem błędu) jaką mocą dysponuje dana replika. Najczęściej (bo jest to najprostszy sposóB) testuje się repliki pod względem mocy po wymianie podzespołów robiąc test puszkowy przed i po wtedy można mniej więcej określić na ile wzrosła moc naszej broni. I co, da sie?
Link to post
Share on other sites

Chronometr jest raczej urządzeniem radiowym (wskazują na to anteny) i do pomiaru wykożystuje fale radiowe, a nie dźwięk audio.

Być może są różne chronometry tego nie wiem.

P.S. możeszmi napisać z jakiego programu kożystałeś też sprubuję zmierzyć tak dla porównania :D

Link to post
Share on other sites
Chronometr jest raczej urządzeniem radiowym (wskazują na to anteny) i do pomiaru wykożystuje fale radiowe, a nie dźwięk audio
:wink::wink::hahaha::wink:

Wiesz co... poległem.. Dyskusja z Tobą staje się bezcelowa, bo nie masz zielonego pojęcia, o czym mówisz.

Chronometry stosowane do takich celów jak nasze dzielą się na dwa typy - fotooptyczne (mierzą różnicę czasu przelotu pocisku między dwoma fotkomórkami) i radarowe (korzystające z efektu Dopplera).

Z tym, że radarowe nie mają żadnych zewnętrznych anten :D A to o czym Ty przypuszczalnie mówisz to zwykłe druciki które sa masztami dla "daszków" osłaniających fotokomórki przed bezpośrednim działaniem światła (i chrono równie dobrze działa bez nich).

I tylko nic nie wymyślaj... Miałem takie chrono, a regulranie korzystam chyba z 3 rodzajów, sporadycznie jeszcze z dwóch innych...

Link to post
Share on other sites
radarowe (korzystające z efektu Dopplera).

radar korzysta z fal radiowych tylko że wysokiej częstotliwości i to jest pewne jak 2x2=4

Nie chcę sie z tobą kłucić bo to do niczego nas nie doprowadzi a napewno nie do wiedzy.

Wykonałem test w/g wskazówek jakich udzieliłeś i albo mam sprzęt za słaby albo nie wiem co, ale nie jestem w stanie wyinzolować momentu opuszczenia przez kulkę lufy.

Dźwiękówka Sound Blaster 24-bitowy (są lepsze)

Link to post
Share on other sites

jak czytam niektóre wypowiedz to tylko to zostaje

:ściana:

 

i po co sie wymadrzacie jeden nad drugim

 

 

jak ktoś dalej myśli że pomiar dźwiękowy jest idealny to niech porówna wyniki na chrono, i to z wielu mikrofonów i sprzętu rejestrującego, wychodzą czasami duże rozległości

 

test puszki nie poda ci co do 1fps, ale poda orientacyjną granicę, puszka coca-coli jest zawsze taka sama (a so takiej sie powinno strzelać)

 

 

i tak najlepsze jest chrono (nie radiowe :wink: )

i tylko CHRONO 100% prawde powie

 

 

ps. jak ktoś chce wyjechać z tekstem `co ty tam wiesz `to niech se lepiej soli nasypie, mierzyłem, bawiłem sie róznymi sposobami pomiaru i wiem co pisze

ps2. dla mnie EOT

Link to post
Share on other sites
Mój Ruger MK1Carbine przebija z 10 metrów dno puszki i wylatuje drugą stroną na kulkach 0,33g

 

 

robiłem dzis troche puszkowych testów :D

 

broń: M15A4 Rifle , sprężyna M150 Systema ,zmierzona moc 520fps

 

kulki: 0.25 Excel

 

puszki po Gingersie :wink:

 

strzelając do puszek ustawionych w rzedzie - 4 scianki przebite na wylot a na 5 ma wyrazne wgniecenie

 

dno puszki przebija bezproblemowo za każdym razem ale nigdy kulka po przebiciu dna nie przebija wieczka na górze i nie wylatuje dalej :!:

 

wieczko cięzko jest przebic nawet bezposrednim strzałem z przyłożenia 8O

 

wydaje mi sie że karabin mam dość mocny bo z trafienie w goscia z 70m nie przysparza mi większego problemu

 

dlatego wyobrażając sobie ile jeszcze potrzeba siły żeby przebic wieczko puszki to np Ruger MK1 Carbine (który ponoc robi to bezproblemu...) musi miec skuteczny zasieg na poziomie conajmniej 100m :!: :!: :roll:

 

pozdro

Link to post
Share on other sites

tomow napisał:

dlatego wyobrażając sobie ile jeszcze potrzeba siły żeby przebic wieczko puszki to np Ruger MK1 Carbine (który ponoc robi to bezproblemu...) musi miec skuteczny zasieg na poziomie conajmniej 100m
bez urazy dla posiadaczy rugera, ale zasięgu skutecznego 100m to on nigdy nie osiągnie zważywszy na to chociażby, że jest to gaziak i ma kiepską powtarzalność strzału zasieg max to może i faktycznie na poziomie 90 góra 100m, ale nie skuteczny
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Testy puszkowe nie są wymierne. Ja z "super hiper ultra ziom" sprężynki (allegro) z przyłożenia (czasem) przebijam na wylot ścianke boczną, a w denko trzeba ze trzy razy poprawić ale wtedy przelatuje na wylot(wypada otworem :D )

Link to post
Share on other sites

Z moich doświadczeń:

Stock - przebija jedną boczną ściankę z 1m, czasami daje rade przebić obie ścianki z przyłożenia.

Lekki upgrade do 380fps na kulkach 0.2

Zazwyczaj z przyłożenia przebija denko puszki.

Przebicie wieczka i denka od Redbulla - Tanaka 650fps

Może ktoś dopisze przy jakiej prędkości udaje się przebić samo wieczko od góry.

I to byłaby baaardzo zgrubna tabela mocy giwer testowanych puszkowo.

Link to post
Share on other sites
jak ktoś dalej myśli że pomiar dźwiękowy jest idealny to niech porówna wyniki na chrono, i to z wielu mikrofonów i sprzętu rejestrującego, wychodzą czasami duże rozległości  

 

test puszki nie poda ci co do 1fps, ale poda orientacyjną granicę, puszka coca-coli jest zawsze taka sama (a so takiej sie powinno strzelać)

 

A skoro sa rozbierzności znaczne między Chrono a "dźwiękowym pomiarem" to weź pod uwagę że nie ma dwóch takich samych puszek "od coca-coli". Ich "jednakowość" zależy od partii blachy, warunków w hucie, tmepratury i parametrów tłoczenia i zgrzewania, zależy tez od tego czy dany arkusz był cięty wzdłuż "słoi/włókien" czy w poprzek i czy puszka była zwijana wzdłuż czy w poprzek.

 

I nagle się okazuje że taka sama rozbierzność jest między chrono i mikrofonem co między dwoma "takimi samymi" puszkami. :mrgreen:

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...