Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Dziurawienie puszek po napojach - jakie wymagania?


Recommended Posts

Jaka prędkość początkowa kulki gwarantuje przebicie jednej ścianki puszki po piwie lub coli? Dotychczas strzelałem z tanich sprężyn, ale po zakupie Well'a R6 spodziewałem się, że 250 fps wystarczy do przebicia jednej ścianki puszki. Tymczasem przy kulkach 0,2g puszki wgniatają się co prawda dość mocno, ale o penetracji nie ma mowy. Strzelałem z 4 metrów, z 1 metra i z przyłożenia. Używałem puszek po cherycoke 0,33 L i po piwie lech pils 0,5 L. Tylko w jednym przypadku blacha puszki pękła, ale kulka nie wniknęła do wnętrza.

 

1. Czy 250 fps (zakładając, że mój R6 tyle wyciąga:?) powinno przebić puszkę ?

2. I z jakiej odległości?

3. Jeśli nie, to jaką prędkość/energię musi mieć kulka, aby dokonać tego cudu?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

miałem jakis czas temu M15A4 Carbine CA, full stock jakieś 320fps

 

z około 5 metrów puszka po piwie (obojętnie z jakiego browaru) była masakrowana ogniem ciągłym, wystarczyło jakies 100 kulek żeby zrobic z niej wiórki :D

 

może to bedzie dla Ciebie jakies porównanie

 

pozdro

Link to post
Share on other sites

Mój Ruger MK1Carbine przebija z 10 metrów dno puszki i wylatuje drugą stroną na kulkach 0,33g a Well R6 też przebija ściankę puszki, ale z problemem musiałem strzelać ogniem ciągłym zanim się przebił trochę czasu minęło

 

pozdrawia sawa :twisted: :twisted:

Link to post
Share on other sites
Mój Ruger MK1Carbine przebija z 10 metrów dno puszki i wylatuje drugą stroną na kulkach 0,33g
8O 8O 8O

 

tzn że przebija dno i leci dalej, przebija wieczko i dalej leci??? 8O

 

 

eeeee chyba nie... :roll:

Link to post
Share on other sites
Mój Ruger MK1Carbine przebija z 10 metrów dno puszki i wylatuje drugą stroną na kulkach 0,33g
8O 8O 8O

 

tzn że przebija dno i leci dalej, przebija wieczko i dalej leci??? 8O

 

 

eeeee chyba nie... :roll:

 

Ja mam pistolet na CO2, bez problemu robi to samo. Jeśli chodzi o ścianki boczne to przebija 4 i robi wgniecenie w 5 (tzn. przebija na wylot 2 puszki pod rząd). Testowane na kulkach 0,25.

Link to post
Share on other sites

APS Type 96, testowałem spręzynę 300%, ustawiając hop-up i optykę strzelałem z 23m do puszki po piwie zalanej wodą, przestrzelona jedna ścianka

z 2-3m przebijam puszkę po konserwie.

z ok 5-6m, 2-3 strzały tłukę butle po specjalu. Zależy jak trafi kulka, jeśli uderza centralnie w srodek, butelka pęka za pierwszym strzałem, z tym że przy butelkach większość kulkek nie wytrzymuje i idą w rozsypkę po trafieniu w cel.

Link to post
Share on other sites
Mój Ruger MK1Carbine przebija z 10 metrów dno puszki i wylatuje drugą stroną na kulkach 0,33g
8O 8O 8O

 

tzn że przebija dno i leci dalej, przebija wieczko i dalej leci??? 8O

 

 

eeeee chyba nie... :roll:

bez problemu nawet aegiem mocno podkreconym mzona to robic
Link to post
Share on other sites

Witam

 

A tak troszkę mnie to bawi. Niedługo pojawi się: czy przebija butelkę szklaną, karoserię Trabanta, Malucha, itd. Czy chodzi o przebicie, czy zabawę. Ale co mi tam. Czytam i się śmieję... :lol:

 

Zabawa przedewszystkim ale. Nie każdego stać na chronometr, a mając dane jaka jest potrzebna prędkość by przebić np puszke, możemy orientacyjnie moc naszej repliki. Wiec właśnie po to ta dyskusja :wink:

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Szanowny Thor'ze / chyba dobrze odmniełem/ załóżmy, że spotykasz się z obcymi ludzimi na spotkaniu w celu wymiany kulek a spotkanie ma miejsce w budynku wówczas rozglądasz sie po okolicy i patrzysz puszka :D sprawdzmy czy Ktoś z gości nie ma za duzo fps'ów. Dlatego wydaje mi sie /ale moge się myliść/ , że bardzo orientacyjna tabela przebijalności puszek się przyda.

Link to post
Share on other sites
Ale bez chronometru mając dostęp do kompa, mikrofonu i kawałka "miarki" można dość dokładnie a nie tylko orientacyjnie to "zmierzyć"

A mógłbyś napisać jak :?:

 

[ Dodano: Czw 09 Mar, 2006 ]

Hm bardzo mnie to ciekawi

Link to post
Share on other sites

Problem? Mierzysz odl. między wylotem lufy a celem, umieszczasz mikrofon dokładnie w połowie tej odległości, strzelasz, na kompie mierzysz czas od strzału do trafienia w cel i później juz prosta matematyka.

Ja w podobny sposób określałem szybkostrzelność (MP5 TM - ok 880bps, M4 SRC (upg) - ok 1300 bps)

Link to post
Share on other sites
Szanowny Thor'ze / chyba dobrze odmniełem/ załóżmy, że spotykasz się z obcymi ludzimi na spotkaniu w celu wymiany kulek a spotkanie ma miejsce w budynku wówczas rozglądasz sie po okolicy i patrzysz puszka sprawdzmy czy Ktoś z gości nie ma za duzo fps'ów. Dlatego wydaje mi sie /ale moge się myliść/ , że bardzo orientacyjna tabela przebijalności puszek się przyda

 

Ok założmy powyższą sytuację....

I po próbie "puszki" masz następujące wyniki:jedna replika wgniata puszkę na 3 cm, druga przebija pierwszą ściankę, trzecia też przebija ściankę czwarta też... itd i co zakłądasz że wszystkie te "przebijające puszkę repliki mają moc podobną?? zwłaszcza ze strzelasz do tej samej puszki za każdym razem ?? no chyb aże wprowadzamy wymóg noszenia na strzelanki puszek każdy kolo jedna puszka (oczywiście pusta bo pić piwa nie nado na strzelankach :) )

 

Wg mni elepsze rozwiązanie jak każdy poprostu wie jaka ma mocną giwerę i tyle.

Link to post
Share on other sites

Johan_JK napisał:

Dlatego wydaje mi sie /ale moge się myliść/ , że bardzo orientacyjna tabela przebijalności puszek się przyda.
napewno się przyda, taka tabela gdzieś jest, ale nie pamiętam gdzie, IMHO nie jest zbyt precyzyjna.

thor_ napisał:

Ale bez chronometru mając dostęp do kompa, mikrofonu i kawałka "miarki" można dość dokładnie a nie tylko orientacyjnie to "zmierzyć"
jaaasne, wiekszść maniaków zapewne woli machnąć piwko, a następnie przestrzelić "opakowanie" niż plątać się z repliką w kablach komputerowych ;) to tak półserio i offtopicowo, a teraz poważnie, Panowie piszcie co przebijacie, a nie o tym, że kogoś to bawi czy o pomiarach chronometrem bo nie o tym jest temat.
Link to post
Share on other sites

Witam

 

Thor'ze oczywisicie, że lepiej ale nie każdy wie /jaką ma mocna replike/.

Wybacz ale nie podejme dalszej dyskusji gdzyż uważam, ze to ma sensu.

Racja ja pupa każdy ma swoja. A przekonywanie drugiego go swojej racji nie ma sensu :D Ty Masz racje ale uważam, że i ja mam racje :D

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...