Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jakie złącza w akumulatorze?


Recommended Posts

Witam. Zapragnąłem wstawić mosfet do swojej cm030. Kupiłem akumulatorek bez standardowego wtyku repliki, tylko taki z kablem. Jakie to są złączki? Kupiłem złącza "T Dean" ale okazały się za wielkie. Opisy w sklepach internetowych nie podają wymiarów złączek i nie wiadomo co pasuje, co nie. 

Link mojego akumulatorka:

https://www.taniemilitaria.pl/pl,akumulator-lipo-7-4v-680mah-aep-ipower,0,3,79,30,36323.html#.ZDmaHdI9eNz

Czy takie wtyczki będą pasować? :

https://www.rekrutasgshop.pl/produkt/wtyk-mini-2-dean-konektor-t-connectors-para-2/

Link to post
Share on other sites

W opisie aku jest rodzaj wtyku. Nie widziałem tej repliki i nie wiem jaka jest tam złączka, ogółem najlepiej przelutować na standardowego tconnecta, ale weź pod uwagę, że to klamka i tam każdy milimetr jest na wagę złota.

W zależności od tego co chcesz mieć docelowo wyjścia masz dwa, przelutowanie wtyku w replice lub przelutowanie wtyku w lipo.

Link to post
Share on other sites

w opisie jest, że "T-connect (DEANS)". Kupiłem wtyczki o takiej nazwie. Tak wyglądają przy tej z baterii:

IMG_20230414_205004.jpg

Te standardowe są za wielkie, nie zmieszczą się pod zamkiem. 

Wymiary tego czarnego gniazdka, to:

5,5mm szerokości w szerszym miejscu

9mm długości

7mm głębokości

Edited by Matełuz
Link to post
Share on other sites

Zamówiłem sobie 20 kompletów (wtyk+ gniazdo) na Amazonie. Wymiary podane na ich obrazkach się zgadzają.

https://www.amazon.pl/dp/B079GP1K3W/ref=pe_25095781_587317651_TE_item

Do końca życia mi wystarczy taka ilość :)

 

Szykuje się fajny projekt. Oprócz mosfetu, planuję też upchnąć tam układ zabezpieczający aku przed nadmiernym rozładowaniem. A jak się uda, to może nawet (gdzieś) wcisnę jakiś mini bezpiecznik... :)

IMG_20230415_214016.jpg

Edited by Matełuz
Link to post
Share on other sites

W ASG najpopularniejsze złącza to T-Connect i mini Tamiya, siedzące pewnie  w +95% wszystkich replik.

mini T-Connect jest rzadziej spotykane, ale widuje się w pistoletach elektrycznych, np. Cymoglock.
Jest też zwykła (duża) Tamiya, kiedyś bardziej popularna, teraz już praktycznie się nie widuje.
Są też popularne w modelarstwie złącz XT, czyli XT30, XT60 i XT90. Wydaje mi się że się je widuje coraz częściej w ASG.

Ni wiem czy Ci się uda upchnąć tak duży mosfet (Pico AAB) do Cymoglocka, nie mówiąc już o dodatkowych układach czy bezpieczniku.
Do Cymogloka zazwyczaj się wsadza Gate PicoSSR lub Peun Nano.

Link to post
Share on other sites

Z fabrycznymi kabelkami pewnie nie wejdzie. Wywalę te kabelki z dziwnymi wtyczkami i dam nowe. Mam już kupione silikonowe AWG20. Mosfet i układ zabezpieczający baterię, planuję złożyć w kanapkę, odizolować od siebie czymś, np. tekturką i zamknąć razem w termokurczkę. A co do bezpiecznika, to myślałem, żeby spróbować jakoś upchać ten najmniejszy samochodowy bezpiecznik gdzieś pod lufą z przodu. Ale bezpiecznik już chyba nie wejdzie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...