Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem z butlą


Recommended Posts

Dziś doszedł do mnie adapterek do propanu (ten z allegro za 75zł) no i butla z propanem. Nakręcam adapter, w celu przymiarki, a potem go odkręcam w celu dodatkowego przesmarowania silikonem. I tu zonk- sam gwint się wykręca, ale iglica zostaje w butli. Dopiero poruszanie nią na boki pozwala usunąć adapter z butli. Po przesmarowaniu calutkiego adaptera, gwintu na butli oraz jej wewnetrznego zaworka, nakręciłem adapter i próbowałem nabić maga. Rezultat był taki, ze iglica poszła trochę w dól i się zaklinowała, a ja w panice musiał szukać kombinerek, a w tym czasie butla sobię syczała i uchodził z niej gaz... I teraz moję pytania czy ja robię coś źle, czy coś nie tak jest z adapoterem? :roll:

Link to post
Share on other sites
sam gwint się wykręca, ale iglica zostaje w butli

To jest normalne, przy zaworze w butli jest taka uszczelka i ona blokuje/uszczelnia "iglicę"

iglica poszła trochę w dól i się zaklinowała

To z kolei nie jest normalne ;) Możliwe, że dolna część iglicy jest za gruba :roll:

Link to post
Share on other sites

Oto fotki adaptera. Dolna cześć iglicy jest tak jakbu poszerzona. Coś w stylu

" ][ " Sama dolna częśc ma około 5mm

 

 

 

sta600018xx.th.jpg

 

A to fotka od boku na zdjęciu tego nie widać, ale iglica wystaje na jakies 5-8mm od podstawy gwintu

sta600024jk.th.jpg

Link to post
Share on other sites

Też dorabiałem adaptery, więc może coś pomogę.

W śordku butli z ropanem (tam gdzie się wciska adapter) wystaje taki mały dziubek. Jeśli się go wciśnie, zaczyna lecieć gaz.

 

I teraz adapter: jeśli jest za szeroko nawiercony w tej częsci która opiera się na dziubku, tobędzie on w nia wchodził, blokując jednocześnie przepływ gazu. powinien być od dołu uderzony jakimś czymś płaskim (np śrubokrętem), aby zrobić w nim takie 2 "ząbki" wystające w kierunku osi wlotu gazu do adaptera. Jednocześnie nie może to być zrobione zbyt szerokim śrubokrętem, aby nie wyżlobić ścieżki na zewnątrz adaptera, bo wtedy gaz będzie uciekać bokami.

Jeśli tego nie ma, to smarowanie nic nie da - prędzej czy później znowu sie zaklinuje.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
2 "ząbki" wystające w kierunku osi wlotu gazu do adaptera.

 

Mógłbyś zapodać jakąś fotkę? Czy może chodzi poprostu o to? iglica8me.png

EDIT: Przepraszam, nie opisałem rysunku. To zewnętrzne koło to zewnętrzna ścianka iglicy a to mniejsze wewnętrzne to otwór przez który śmiga gaz.

Link to post
Share on other sites

No, tylko że te czerowne kreski powinny wchodzić jeszcze w dyszę przez którą płynie gaz. Po prostu przedłuż te szerwone kreski do wewnątrz :) Muszą wystawać, żeby ten "dzyndzel" w butli miał się na czym oprzeć. No i oczywiście muszą być wklęsłe. A fotki na razie nie mam :(

Link to post
Share on other sites

W miarę możliwości proszę o rysunek lub fotkę, bo nie mam do końca jasości co do tego jak to ma wglądać 8)

 

EDIT: A teraz wyjaśnienie całej sprawy. To nie adapter był uszkodzony, acz butla... Sprzedawca z allegro przyjechał do mnie ze swoim adapterem i ze swoją butlą, i gdy wsadziliśmy mój adapter na jego butlę, nie było najmniejszych problemów. Więc poprostu dostałem uszkodzoną butle z mg... Zobaczymy jak pujdzie sprawa z wymianą 8)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...