Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M15A4 i Kolimator....


Recommended Posts

Po pierwsze musisz zmienić śruby w kolimatorze na dłuższe, bo wyrażnie jest napisane w linku: NA SZYNE 11MM, a szyna RIS ma 22mm szerokości. A jeżeli m15a4 ma zdejmowaną rączkę, to montujesz go właśnie zamiast tej rączki. Btw. nie wrto kupować tego kolimatora. Polecam wątek na forum o kolimatorach. :idea:

Link to post
Share on other sites

Podobno tej rączki nie można zdajmować, a jedynie zakładać coś na nią. Nie wiem dokładnie ponieważ jeszcze mi nie przysłali paczki z M15. Chciałbym mieć to tej broni kolimator ponieważ nie mam zamiaru kupować AEGa przez ok. 1.5 roku i chciałbym czerpać jak najwięcej przyjemności ze sprężyny.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Wersja a4 NA PEWNO ma zdejmowaną rączkę. Zamiast rączki możesz zamontować każdy kolimator na 22mm, ale nie ma sensu dawać tam nic niskiego - będziesz musiał nienaturalnie przechylać głowę i wbijać policzek w kolbę żeby coś zobaczyć. Na tą szynę nadają się takie celowniki jak ACOG, albo kolimatory na podwyższonym montażu. To co chcesz kupić najlepiej zamontuj właśnie na rączce za pomocą szyny, np. tej z linka do machineguna. Ta szyna jest dość uniersalna, takie dwa w jednym, bo są na niej zarówno rowki 11mm jak i 22mm. Wiem bo mam taką samą - wiatrówkową lunetkę montowałem kiedyś na rowkach 11mm a potem miałem kolimator to dawałem go na 22mm. Teraz zamiast rączki montuję ACOGa.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Jak go tam zainstalowałeś …. (ty masz AEG'a więc se zdejmiesz rączke i widzisz ten koli a my niemożemy)

 

Ja np. przymocowałem tam latarkę taką małą wywierciłem w blaszce dziurkę przełożyłem przez nią odpowiednio obciętą śrubkę i to przez ten otwór w foregripie. Od „spodniej strony dałem podkładkę taką szeroka i na to śrubka

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Miałem taki - wygoda taka sama jak w innych lunetach z powiększeniem 4-krotnym i 20-milimetrowym światłem, czyli do snajpienia niezadobra. Ale za to jest wzorowana na oryginalnej, jeśli więc zależy Ci bardziej na wyglądzie, niż wygodzie, to bierz. No chyba że się przyzwyczaisz, ale według mnie 20mm światło jest za małe, żeby strzelać precyzyjnie (mało widać), zaś 4-krotne powiększenie jest zbyt duże dla airsoftowych szturmowców. ZA 260 zł możesz kupić lepszą lunetę, np. 3-9x40.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...