Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Radiokomunikacja - pytania i odpowiedzi


Recommended Posts

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ok. powiem tak. po przeczytaniu 22 stron tego wątku stwierdziłem że navcomm tk760 bedzie dla mnie za drogi i za dobry. w mojej okolicy na strzelankach używają pmr-ek. oglądając testy KŚ i aukcje allegro rozważam dwa zestawy: motorola tlkr t7 i topcom twintalker 9500. Prosze o pomoc.

Z góry dziękuję

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Szukam zestawu słuchawkowego to PMRki binatone mr200

ma toto tylko jeden pin.

Kupując ( za całe 15zł sztuka) naiwnie myślałem ze da się tam wsadzić jakieś zwykłe słuchawki a tu zonk. Ktoś może coś doradzić. Od razu zaznaczam ze jestem totalnym lajkonikiem w kwestii elektroniki i jesli już miałbym coś lutować to tylko na podstawie łopatologicznych instrukcji.

 

Tak to moje cudeńko wygląda

 

http://www.rigpix.com/lpdmm/binatone_mr200.jpg

Link to post
Share on other sites

Mam pytanie nieco odbiegające od torów prowadzonych w tym temacie rozmów. Planuje wraz z teamem kupno radiotelefonów, a że zamierzamy stylizowanie się na amerykańskie, brytyjskie bądź polskie wojsko (konkretnie Grom), to chcielibyśmy, aby sprzęt był 100% zgodny z tymi używanymi w wymienionych armiach. Po długotrwałych poszukiwaniach, nie przynoszących praktycznie żadnych efektów pozostaje nam tylko zapytać się na tym forum, czy ktoś wie co jest na wyposażeniu wyżej wymienionych- chodzi o headsety oraz radiotelefony (szczytem marzeń było by dostanie linku do sklepu z tym, ale to już mało istotny szczegół).

Z góry dziękuję i proszę o wyrozumiałość.

Link to post
Share on other sites

Nie siedzę mocno w temacie, ale to co "aktualnie" jest na wyposażeniu speców, z reguły jest nie do kupienia na rynku cywilnym. A jeśli już, to za astronomiczne kwoty.

 

Poza tym, nadawalibyście na częstotliwościach aktualnie używanych przez armię.

Wasza sprawa ale to raczej mało rozsądny plan...

 

Na ebayu jest sporo radyjek z amerykańskiego demobilu, które można kupić za niewielkie pieniążki. Z tym, że pozostaje problem nadawania na zakazanych pasmach.

 

Z oferty polskiej (czeskiej właściwie), sensowne są RF-10ki.

Link to post
Share on other sites

PRR/Bowman (trafiają się na eBayu w okolicach 700-1000 zł sztuka), Motorole "wysokie" modele. W każdym razie stajecie przed dwoma problemami - nadawanie w paśmie zastrzeżonym i monitorowanym oraz cena. Nie spodziewałbym się zejścia poniżej 1000-1200 zł za komplet z zestawem słuchawkowym.

Link to post
Share on other sites
Guest british

Mimo wszystko ja bym sobie odpuścił kupowanie radia, przez które się nie dogadasz poza swoją ekipą.

Zastanówcie się nad "wysokimi" Kenwoodami w paśmie PMR.

Link to post
Share on other sites

No to nie będziemy kombinować, kupimy coś ogólnodostępnego i połączymy z np. bowmanem (podróbką). Tyle, że i w tym temacie specami nie jesteśmy, więc jeżeli była by taka możliwość to niech odezwie się posiadacz, albo ktoś obeznany i powie, który intek (3030/4040/5050- sprawdzałem na kilku forach ale nie było powiedziane, który lepszy, a tylko wypisane wrażenia po użytkowaniu, co nie jest specjalnie pomocne bo większość z tych osób miała odczynienia z tylko jednym typem, akurat przez siebie posiadanym) najlepiej by się sprawdził, chyba że macie jakieś inne ciekawe propozycje w podobnym zakresie cenowym.

Dzięki za dotychczasowe odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

zestaw odrobinę powyżej podanej kwoty:

 

Navcomm TK 760 (0.5-5W)

http://www.navcomm.eu/product_info.php?cPa...;products_id=90

 

antena

http://allegro.pl/item1041809109_antena_ta...hz_lub_pmr.html (trzeba do kolesia zagadać, że chodzi o tail'a do PMR'ki)

 

"bowman"

http://shop.ehobbyasia.com/cavalvy-elite-i...-version-1.html

 

Sam używam takiej konfiguracji i mogę ją szczerze polecić.

Link to post
Share on other sites

Po wnikliwych analizach oraz kilku burzliwych rozmowach doszliśmy do wniosku, że najlepsza będzie propozycja xyzak. Dzięki za wszystkie.

Ostatnie pytanie- bowman z Cavalvy bez żadnych przeróbek będzie działał z TK-760, prawda?

Edited by Grido
Link to post
Share on other sites

Mam taki mały problem z headsetem typu swimmer: konieczna okazała sie wymiana końcówki z mikro jacka na mini jacka (żadna przejściówka ze sklepu elektronicznego nie chciała poprawnie hasać) i po wybebeszeniu wtyczki mam zagwozdkę: mam 3 kable i przewód umieszczony poza poza kabelkami nieizolowany oddzielnie. Bawiłem się dopasowywaniem kabli i na razie efekt był taki, że uzyskałem albo głośną prace głośnika, albo cicho grajacy głośnik ale i właściwą prace PTT (świeciła sie lampka nadawania w radyjku).

Zastanawiam sie, czy czegoś nie podłączam źle, gdyż zawsze używalem tylko 3 kable z czterech dostępnych, gdyż tyle było wyjść w jacku, niepokoi mnie jednak ta cicha praca głośnika.

Pytam więc: które kable powinny być gdzie podłączone? Są 2 kolorowe, jeden biały (jego podłączenie w niektórych miejscach dawało głośną prace głośnika) i ten kabel nieizolowany, który w zasadzie nie sprawdzałem i nie podłączałem pod nic. Który z nich gdzie podłączyć?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...