Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 197
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Da radę, ale za pieniądze, których na celownik do repliki ASG bym nie wydał... (nawet gdybym je miał). Np. Leupold Mark 4 1-3x14 CQ/T za jakieś jedyne 4 tys. PLN :wink:

 

Można też pomyśleć o czymś tańszym w stylu Weaver V 3 1-3x20, albo Leupold VX-I 1-4x20 Shotgun. Oczywiście "tańsze" to rzecz względna, bo to nadal okolice ceny całego karabinka przyzwoitej firmy.

Tyle, że nie mam pojęcia jakby te sprzęta sprawdzały się w ASG. Raczej nie ma co liczyć na jakieś recenzje w sieci... Najtańsza zabawka tego typu to Bushnell Banner 1-4x32, ale ten sprzęt sam sprzedawca mi odradził...

 

Moja idea była taka, by mieć coś przydatnego do obserwacji jednocześnie nie przeszkadzającego w szybkim celowaniu na niewielkich odległościach. Bo nie ma się co oszukiwać, zabawa w ASG to walka na niewielkich odległościach.

 

Póki co, po przymierzaniu się do paru "lunetek" (tyle, że żadna nie była 1-...) raczej nie rozstanę się z kolimatorem.

 

-

Link to post
Share on other sites

ja mam tasco 4x42GD w zupelnosci wystarcza mi, dalem 140zl, generalnie sprawdza sie do obserwowania w lesie :-)

 

co do szkodliwosci lunet (ja tez racji zawodu, ale bardziej od medycznej strony) to mozna sobie przy naszej ilosci strzelania dyskusje calkowicie pominac, milczeniem.

Link to post
Share on other sites
M14 z tłumikiem wygląda jak kupa.

W zupełności się z tobą zgadzam , osobiście uważam , że większość karabinów z tłumikami wygląda jak kupa ale czy kupujemy i zakładamy dodatkowe elementy dla wyglądu ? Chodziło mi wyłączniee o ciekawość w użytkowaniu oraz klimacik .

 

Jaculo, czy luneta nie jest za wysoko ?

Jeśli chodzi o montaż to jest najniższy jaki dostałem a odległość między lunetą a celownikiem mechanicznym to zaledwie kilka milimetrów.

Link to post
Share on other sites
No luneta do "szybkiej" walki na małe odległości to raczej nie da rady Wink Dlatego do M4 sobie odpuściłem pomysły z lunetami Wink

Hehe, a widziałeś MP5 z optyką 3-9x40 ??:P

http://www.rezul.torun.com.pl/download/pho...hotos/43big.jpg

 

 

Czym smarujecie ruchome elementy metalowe w M14?

 

Pytanie do posiadaczy podkrętek M14 TM.

Jak wygląda sprawa wytrzymałości GB (przebieg/spręzyna/jakieś awarie?).

Link to post
Share on other sites

A co Wilku przeładowywujesz często swoją czternastkę? ;-)

No ja mysle, żeby to jakims smarem posmarowac, np ŁT. I tak to jest tylko bajer. Moze lepszy byłby smar grafitowy? Tak czy siak będzie się do tego syf czepiał po przesmarowaniu, wiec trzeba broń czyścić po każdej brudniejszej strzelance :-)

Link to post
Share on other sites

No i Panowie, stało się

 

czas chyba najwyższy założyć klub posiadaczy M14 TM lub G&G :?

 

chińczyki kopiując wszystko co wpadnie w ręce, skopiowali i naszą Lady :cry:

 

toteż widok czternastki w najbliższym czasie pospolitym się stanie, a jej w ręku trzymanie nie będzie już tak chlubą napawać :cry:

 

a tak na 100% poważnie ... mnie się to nie podoba, nie z racji tego że dałem sporo, a teraz mi żal że jest taniej, bo nie o to chodzi.

 

po prostu zdaje mi się że każdy posiadacz M14 płacił dość sporą sumę nie za "stockową replikę" a co coś unikatowego, specjalnego, "nie masowego" a teraz to już nie będzie to samo ... :?

 

jak myślicie?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Takie pytanie - ile macie fps w swoich M14 i na jakich komponentach?

 

bo zastanawiam się nad FTK Guardera, ale 420fps to i tak ciut za mało jak na strzelca wyborowego, a cena tego zestawu i tak przyprawia o ból głowy

 

ps - dzisiaj po wymianie gumki HU zostałem bardzo mile zaskoczony przez zasięg na kulkach Xtreme Precision o,28, o dziwo, przy stocku, mogę spokojnie polecić te kulki :)

Link to post
Share on other sites

Panowie mam pytanie do tych z Was którzy rozgrzebywali swoje eMki.

Przy zdjejmowaniu z GB góry (pokrywy zamka) wypadła mi wygięta w "krzywy" półokrąg blacha z otworem z jednej strony i zagiętym "rantem". No i mam z tym problem nie wiem gdzie i jak to zamocować przy składaniu. Na instrukcji TM ta część ma symbol "M14-7"

 

Bardzo PLS o pomoc bo mam pól pokoju zawalone częsciami i jak jeszcze raz w to wparuje mój półtoraroczny syn to chyba sę kupię nowego M-14 :(

 

Pytanie nie aktualne już wiem i wszystko poskładane do kupy. :D

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...