Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 197
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam,

 

Czy ktoś z Was miał do czynienia z wersją M14 Veteran G&G (415 fps, oprawa w drewnie orzechowym, etc.: M14 w specshop)

 

Wreszcie ta emka ma taką oprawę na jaką zasługuje. Drewno wygląda pierwsza klasa, słoje kształtne jak na moim ZKK :). Niestety miałem możliwość tylko pomacać, a nie strzelać, stąd pytanie. Szyna na 2 cm, a ja mam w szafie lekko sponiewieranego Schmidt&Bendera, który spokojnie do ASG wystarczy. Do tego z wysokim, przeziernikowym montażem, który idealnie dopełniłby całości :)

 

W specshopie jest ostatnia sztuka tej emki - ktoś strzelał z tego i mógłby się wypowiedzieć na ile cena 2,1 K jest adekwatna do jakości? Wizualnie jest śliczna ale wieści z pola walki mile widziane.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Witam

 

http://www.machinegun.pl/sklep/product_inf...roducts_id=1531

na WGC i u producenta nie jest oznakowany jako BORE UP.

 

A choćby te zestawy:

http://www.machinegun.pl/sklep/product_inf...roducts_id=1544

są takoż oznaczone.

 

Czy to możliwe żeby Guarder wypuścił identyczne wyglądem zestawy normalne i boreup i żeby jednocześnie inne z serii boreup wyglądały inaczej? Czy to może radosna twórczość "załogi Machinegun.pl"?

Link to post
Share on other sites

ech .. nie wiem ... miałem plan tera wszystko .. pfff

 

Chciałem sobie kupić G&G wersje veteran i mieć z głowy to całe tJuningowanie ... ale jak zobaczyłem to DMR to .. chmm .jak bym był dziewczynką to by mi sie chyba mokro zrobiło .. (bo to "łoze" prawdopodobnie jest kompatybilne tylko z TM ... :( )

 

Łoże z orzecha .. piekne .. ale nie wiem ile wytrzyma na deszczy w nocy rano w rosie :-/ laminowanie tego mija sie z celem ... dylemat dylematy .. :(

Link to post
Share on other sites

nieco odświeżę temat bo dawno nie poruszany...

mam M14 G&G versja 2006

na dzień dobry poszła zębatka odciągająca tłok, jednak szybko to naprawiono.

W chwili obecnej mam klopot z magazynkiem jednak zdaje sobie sprawę że jest to wyłącznie moja wina (kilkukrotnie przesadziłem z naciągnięciem spręzyny w magu i w końcu końcówka nie wytrzymała, 10 minut zastanawiania, kombinerki i imbus, 10 minut kręcenia i naprawione).

W GB póki co wymieniłem wyłącznie sprężynę na M120 (batka 9,6), M140 już nie pociągnęło. Przeteflonowałem preclufę (teflon MOTIP). Najpierw był teflon i już można było zauważyć różnicę. Po wymianie sprężyny zasięg zwiekszył się o kolejne kilka metrów. Porównójąc z 2gą emką w teamie strzelam celnie o około 10 metrów dalej czym jestem zdumiony ale być może to kwestia sztuki którą dostałem. Strzelam na kulkach 0,25 G&G. Wkrótce pojawi się silnik Magnum Systema i batka 10,8. Zobaczymy jak spisze się wtedy sprężyna M140 Mad Onion ( w kolejce M160 G&G).

zainteresowanych wynikami zapraszam na PW by nie zaśmiecać ani sztucznie nie ożywiać wątku.

pozdrawiam

Edited by temohab
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Wbrew temu co piszą na MG szyna montażowa King Arms nie pasuje do 14 - stek od G&G. Na opakowaniu producent napisał z resztą "fits on Mariu M14".

Z G&P też nie pasuje do G&G, musiałem lekko zeszlifować, bo była mocno odchylona w lewo i tyłem do góry.

 

A teraz ciekawostaka, moja M14 Veteran G&G ma, nie jak podaje producent 410-415fps a 440fps (mierzone na chrono), jesty to stock nie ruszany po ok. 2 tys. kulek.

Link to post
Share on other sites

Z G&P też nie pasuje do G&G, musiałem lekko zeszlifować, bo była mocno odchylona w lewo i tyłem do góry.

 

A może jakieś szczegóły tej "szlifierki" mógłbyś zapodać, fotki może ?

Nie chce tego spaprać bo mogę zawsze odsprzedać tak jak jest. Dzięki z góry.

Link to post
Share on other sites

A może jakieś szczegóły tej "szlifierki" mógłbyś zapodać, fotki może ?

Nie chce tego spaprać bo mogę zawsze odsprzedać tak jak jest. Dzięki z góry.

Niestety fotek nie mogę zrobić.

Bez szlifowania montaż był mocno skoszony w lewo i tył podniesiony do góry.

Zeszlifowałem część tyłu i ten "pasek" od wewnętrznej strony przy śrubie montażowej.

Nie jest to trudne, wystarczy jeden pilnik, dużo czasu i chęci. I od razu widać za co trzeba się zabrać. A że szlifuje się od wewnętrznej strony to nic potem nie widać.\

 

A ciekawi mnie czy z montażem King Arms też są takie jajca.

Link to post
Share on other sites

A ciekawi mnie czy z montażem King Arms też są takie jajca.

 

Ogólnie wygląda to tak jakby body G&G było grubsze od TM-owego i montaż nie może go objąć. W istocie trzeba by montaż doszlifować od wewnątrz żeby spowodować jego większą "pojemność".

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Mam M14 G&G i do tego kupiłem montaż King Arms ver II, taki z "regulacją" wysokości. Nie wchodzi. Na stronie KA twierdzą, że pasuje do G&G po modyfikacji. Czy ktoś może wie o jaką modyfikację chodzi? Problemem wydaje się być owa regulacja wysokości. Element regulujący wysokość jest opuszczony w najniższe położenie i w związku z tym śruba mocująca umieszczona z boku jest za wysoko i nie trafia w otwór. Niestety nie jestem w stanie rozpracować zasady działania tej regulacji. Chodzi o element na zdjęciu na samym dole:

http://www.kingarms.com/productpage.asp?prodid=362

Podejrzewam, że żeby go podnieść należałoby kręcić płaskim nagwintowanym krążkiem znajdującym się w otworze wywierconym w szynie. Jest w nim nawet wcięie na płaski śrubokręt, tylko że w otworze na środku tego krążka (nienagwintowanym) umieszczona jest śrubka z obu stron zakończona gładkimi okrągłymi łebkami, tak że nie odkręci się tego żadnym śrubokrętem ani imbusem. Nie mam pojęcia jak usunąć tą śrubkę, a bez tego nie da się śrubokrętem wykręcając podnieść krążka.

 

Czy ktoś wie jak sobie z tym poradzić? Może źle podchodzę do sprawy i robi się to jakoś inaczej. Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
W związku z tym śruba mocująca umieszczona z boku jest za wysoko i nie trafia w otwór...
Bucz mialem ten sam problem z tymze mam podobny, nie taki sam, montaz. Problem wyglada identycznie. Rozwiazaniem dla mnie bylo wywiercenie dziury ponizej i teraz sruba pasuje. Inwazyjna metoda ale nie chcialo mi sie z tym pier*.
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam wszystkich,

zastanawiam się nad zakupem M14 na ścianę. Jak się domyślacie istotne są dla mnie walory wizualne, natomiast osiągi, możliwość rozbudowy itp. nie mają znaczenia. Czy modele G&G, TM i CA (bo takie biorę pod uwagę) są wykonane na podobnym poziomie jeżeli chodzi o jakość i dokładność w odwzorowaniu oryginału. Od razu zaznaczam, że lekcje odrobiłem i forum przeszukałem. Dyskusja czasami przypomina rozmowę o wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkiej Nocy. Każdy oczywiście swoje chwali, ale czy gdyby pominąć bebechy i skupić się na walorach zewnętrznych można wyróżnić któryś z tych modeli. Słyszałem opinie w jednym ze znanych nam sklepów, że z tej trójki najlepiej prezentuje się G&G (lepsze detale, wrażenie solidnej konstrukcji), drugi w kolejności to CA (podobne cechy jak przy G&G), natomiast TM to model troszkę "plastikowy" tzn. delikatniejszy. Przy okazji zapytam się czy w modelach G&G łuszczy się farba.

 

Z góry dziękuję za wszystkie opinie. Tym którzy poradzą mi abym najlepiej sprawdził każdy z tych modeli biorąc go do ręki spieszę donieść, że tak uczynię jeżeli tylko będę miał taką możliwość 8) . Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 1 year later...
  • 2 months later...

m14 tm miałem w rękach jedynie w przelocie. Od mojego veterana - wtedy stockowy - strzelała i wyglądała gorzej i to nie tylko ze zwgledu na czarną izolkę, która obwinięta była.

 

co do tuningowania - bo o to Ci głównie chodziło - tm stwarza szersze pole do popisu, ze względu na szerszą gamę części choćby.

m14 od G&G można w miarę bezpiecznie zmodyfikować do ko 500fpsów, przy większej mocy żywotność nie jest gwarantowana.

Edited by Drzewko
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

m14 tm miałem w rękach jedynie w przelocie. Od mojego veterana - wtedy stockowy - strzelała i wyglądała gorzej i to nie tylko ze zwgledu na czarną izolkę, która obwinięta była.

 

co do tuningowania - bo o to Ci głównie chodziło - tm stwarza szersze pole do popisu, ze względu na szerszą gamę części choćby.

m14 od G&G można w miarę bezpiecznie zmodyfikować do ko 500fpsów, przy większej mocy żywotność nie jest gwarantowana.

Nie powinienem wieczorami odkopywać i czytać sobie starych tematów, oczy mnie rozbolały, co za stek bzdur nie popartych w żadnym stopniu doświadczeniem! Chłopie, zanim coś napiszesz, zastanów się czy nie szkoda Ci klawiatury.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...