Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Podstawowa wymiana części w replice


Recommended Posts

Witajcie, na wstępnie chciałem powiedzieć że przygodę z ASG dopiero zaczynam i jestem po kupnie mojej pierwszej repliki ( SA-B02 ONE™ od Specny). Z tego co zdążyłem się zorientować to nie wszystkie stockowe elementy są ok i należałoby je wymienić. I tutaj pojawia się moja prośba do Was jako specjalistów w temacie, co w tej replice należałoby wymienić tak, aby jej praca była jak najlepsza. Idealną dla mnie sytuacją byłoby wskazanie konkretnych części tak, abym mógł je spokojnie wyszukać w dostępnych sklepach i zamówić. Nie ukrywam że jeżeli chodzi o wymianę to raczej podejmę się sam, no chyba że mowa o częściach bezpośrednio w GB, tutaj raczej zlecę wymianę, doświadczonym. Z góry Wam dziękuje za każdą odpowiedź. 

Link to post
Share on other sites

Zacznę od pytania, czy obecne parametry są niezadowalające? Jeśli nie zostaw to zauważalnego ich pogorszenia lub pierwszej awarii.

Nie ma listy części, które idealnie pasują do takiej czy innej repliki. Nawet gdyby ktoś podał na tacy konkretny set, to i tak niestety jest szansa, że w twojej replice tak fajnie się to nie poskłada.

Jeśli koniecznie chcesz coś robić na dzień dobry, to zacznij od podkładkowania gearboxa, to niemal zawsze jest do poprawy.

Link to post
Share on other sites

Dziękuje za odpowiedzi. Co do repliki ma ona około 410 fps wiec jaka twardość gumki będzie odpowiednia ? Dodatkowo ta replika ma irytująca mnie muszkę celowniczą która w tej konfiguracji musi tam być bo trzyma szynę ris na miejscu czy jest coś czym mogę to zastąpić tak aby szyna była na swoim miejscu ? 

Edited by elemencik
Link to post
Share on other sites
26 minut temu, elemencik napisał:

jaka twardość gumki będzie odpowiednia ?

60 lub 70

27 minut temu, elemencik napisał:

czy jest coś czym mogę to zastąpić tak aby szyna była na swoim miejscu ?

Możesz wymienić całą szynę na taką typu free float.

Możesz kupić coś co zastąpi ten element:
https://gunfire.com/pl/products/blok-gazowy-m4-m16-ze-skladana-muszka-czarny-1152219093.html
https://gunfire.com/pl/products/atrapa-bloku-gazowego-daniel-defence-1152202470.html
https://azteko.pl/gg-muszka-ris-z-blokiem-gazowym-do-m4-p-31021.html

Możesz też po prostu odciąć muszę z atrapy bloku gazowego.

Ale ta muszka jest bardzo retro i cool ;)

Link to post
Share on other sites
W dniu 18.05.2023 o 22:10, Huba_lbn napisał:

Według mnie na początek warto:
- Gumka HU - Maple Leaf  Super Macaron - twardość w zależności od fps repliki
- Dystanser Omega - Maple Leaf
- Najtańszy mosfet - np. Perun
- sprawdzenie podkładkowania
- sprawdzenie smarowania

Skoro już otwieramy GB to dorzuciłbym do zestawu wymianę dyszy. Stockowe zwykle przepuszczają powietrze bo nie mają żadnego uszczelnienia.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...