Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Cześć, mam pytanie o działanie granatów ręcznych które są oferowane w sklepach, chodzi mi o takie rzeczy jak skuteczność ich działania(naprzykład jeżeli wrzuce taki granat do pomieszczenia o wielkości 20m2 to czy wszyscy dostaną), awaryjność itp.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Rolka po stajtasmie + jakas petarda z lontem + groch + niesmiertelna izolka.

 

Widziałem taki patent na naszych strzelankach - nasz konkurencyjny team stosuje takie cuda. Pole rażenia tego czegoś to 20cm. Może konstruktor się nie przykładał, ale stojąc w kółku nikt z nas nie dostał. Granacik pier....... i nic :wink:

Rolkę po sraj taśmie rozerwało a groch został na miejscu, może groch jest za ciężki a ładunek był za mały.

Link to post
Share on other sites

TO niech wstawia achtunga śmiejesz sie ze dbają o twoje bezpieczeństwo :P że granat byłsłaby wsadzą ci ahtunga owiniętymi kulkami lożyskowymi i co? Powiesz ze neidostałeś bo jakoś sie uratowąłeś do asg potrzebna jest fantazja a nie drętwe pif paf!

Jeżlei wrzucił granat to według mnie powinieneś mieć jakaś skrytke na ucieczke zanim wybuchnie a nie stnaiesz 1 metr od tego i niedostałes !

To tak jak gdybyś dostał kulką ale dalej biegał bi ciebie neiboli... co w tym smiesznego?

Link to post
Share on other sites

ja na magnum petardach (100 szt za 3,99) i grochu owinietym w papier robie i powiem ze one rowno sieja takie pomieszczenia 5x5 m to 100% że wszyscy w pomieszczeniu dostana. A na achtungu granaty to raczej tylko na terenie otwartym ...

 

[ Dodano: 11.04.2006, 15:00 ]

A tak wogole czemu temat jest w gazowe ?? :wink:

Link to post
Share on other sites
ja na magnum petardach (100 szt za 3,99) i grochu owinietym w papier robie i powiem ze one rowno sieja takie pomieszczenia 5x5 m to 100% że wszyscy w pomieszczeniu dostana

 

Z tego wynika że chłopaki coś sknocili przy produkcji.

 

Ps. Gwahyr nie mam pojęcia na jakiej częstotliwości nadajesz

Link to post
Share on other sites
A tak wogole czemu temat jest w gazowe ??

 

Cześć, mam pytanie o działanie granatów ręcznych które są oferowane w sklepach

:|

 

Weźcie się czytać nauczcie. Napisał, że te które są w sklepach nie??

:ściana:

Link to post
Share on other sites
(naprzykład jeżeli wrzuce taki granat do pomieszczenia o wielkości 20m2 to czy wszyscy dostaną

Nie bo one wyrzucają kuki z jednej strony (z dołu granatu - jak leży na boku to w bok) - tak jakbyś wydmuchął z rurki ze 20 kulek - kierunek jest losowy- zależ jak upadnie. Myslę, że trzeba polegać na umowności trochę.

Link to post
Share on other sites

Dla kolegi Kiwi stawiam piątke z czytania ze zrozumieniem, dziękuję że mnie wyręczyłeś, oczywiście można robić swoje granaty, ale wole repliki granatów wtedy robi się fajny klimat.

 

Co do ich działania, jesteś pewien że tak właśnie działają tylko kierunkowo, widziałeś ich działanie albo masz taki granat, czy to są tylko twoje przypuszczenia????????

Link to post
Share on other sites

Wszystko w jak najlepszym porzadku. Wada kupowanych granatow jest to ze trzeba je zbierac :roll: Na terenie zabudowanym nie musi to byc trudne, chociaz moze byc roznie. W lesie zupelnie odpadaja. Wole samorobki grochowe

Link to post
Share on other sites

http://www.kapowwe.com/Merchant2/merchant....est-Other-Items

 

O to ci chodzi? Bo na pierwszej stronie jest - mina z Madbulla.

 

 

Ten na sodę oczyszczoną to powinien działać we wszystkich kierunkach. Ale koszt ok. 30- 40 zł... zniechęca do użycia na szerszą skalę.

 

Ja pisalem o takich....

http://wmasg.one.pl/forum/viewtopic.php?t=...ght=machineguna

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

witam

ktoś próbował zrobić taki granat?? :o

Zdaje mi sie że jeżeli ten korek z sodą przyczepi sie do korpusu granatu na jakiejś żyłce to nie zginie po wybuchu wiec mysle ze da sie go ponownie użyć

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Robisz rulonik z papieru, wsadzasz do środka pytarde K0203, obsypujesz wszystko dużą ilością grochu i obklejach taśmą klejącą- mocno żeby ścisnąc groch, ale nie wieloma zwojami, aby mogło sie rozerwac. Jeśli dobrze złożysz, to będzie czyscic całe pomieszczenia. Postaraj się, nie pourywac sobie paluszków :|

Link to post
Share on other sites

Rolka po papierze (wiadomo jakim), w to wkładamy petardę odpalaną lontem(dużą) i zasypujemy (kulkami, grochem, etc.). Zalepiamy wieko (robimy też dziurkę na lont i przekładamy go tam) i gotowe. :twisted:

Czasem można użyć fotobłysków dla zwiększenia efektu wizualnego wybuchu.

PS-warto też zrobić malutkie nacięcia na rolce (tak by nie przebić tektury), aby się ona "rozprysnęła", a nie wyleciało samo wieko.

Link to post
Share on other sites

A ja wrócił bym do granatów gazowych i używaniu w nich kulek rykoszetujących. Wrzucasz do pokoju i któryś na pewno trafi (z tych 30 które się poodbijają od ścian...) przeciwnika. Gorzej w terenie :/

 

Pozdrawiam

Cromat

Link to post
Share on other sites

Na warrior.pl juz było o granatach z petard i jest umowa że do:

- lasu petardy K206

- do budynków K204

jest tam też jak zrobić granat na groch odpalany na zawleczke.

 

 

opis budowy prostego granatu:

http://warrior.pl/forum/viewtopic.php?t=1175

topic o granatach na groch:

http://warrior.pl/forum/viewtopic.php?t=523

rosyjski patent na zawleczke

http://volky.ru/impair/grin/grin.htm

 

 

Co do lulek rykoszetujących, to chodzi ci o kulki kauczukowe z militaria.pl ?

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...