Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

W sklepie z fajerwerkami zapytaj. Nawet na moim zadupiu taki jest(choc nie wiem akurat czy maja petardy nadajace sie do granatów, bo sie wybieram do niego od miesiąca i wybrać nie moge ;)

 

BTW. ten topic dawno przestał traktować o granatach gazowych, wiec może by ktos go tak łaskawie przeniósł...

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

Witam! Mam do Was pytanie, chodzi mi mianowicie o klasę petard. Ponieważ pytałem się w sklepie i sprzedawca nie potarfił mi odpowiedzieć czy owe petardy mają oznaczenia k206, czy k204 natomiast mają klase huku II. Co to oznacza?? Dodam, że są to korsarze firmy Kometa, o podwójnym huku.

Pozdrawiam!!!

Link to post
Share on other sites

klasa huku II ???

pierwsze slysze...

moze chodzi o klase wyrobu?

( jest to numerowanie wg zawartości prochowej, dokladnie nie pamietam jaka gramatura ale

 

I klasa - wyroby z mala zawartoscia,

 

II klasa - wyroby z duza zawartoscia prochu

 

no i

 

III klasa - wyroby profesjonalne. )

 

Jak znajde tabelkę to ją wrzucę

 

[ Dodano: Sro 05 Lip, 2006 ]

Klasyfikacja wyrobów pirotechnicznych pod względem bezpieczeństwa użytkowania i dostępności

 

3.1. Klasa I.  

 

Do klasy I (symbol klasy: I) zalicza się wyroby zawierające do 3 g mieszaniny pirotechnicznej - z wyłączeniem petard, rakiet, moździerzy, świec rzymskich, żabek pirotechnicznych, korków wybuchowych oraz WPW miotanych z odpowiednich urządzeń (wyroby te zaliczane są do klasy II lub III). Wyroby dające efekt dźwiękowy mogą zawierać następujące masy mieszaniny pirotechnicznej lub azydku srebra:  

 

strzelające kulki - do 2,5 mg azydku srebra;  

kapiszony - do 7,5 mg mieszaniny na bazie chloranów (V) lub chloranów (VII) w pojedynczym kapiszonie (nie jest dozwolone stosowanie azydku srebra).  

 

3.2. Klasa II  

 

Do klasy II (symbol klasy: II) w zależności od ilości mieszaniny pirotechnicznej zalicza się:  

rakiety - do 20 g (w tym mieszanina pirotechniczna wywołująca efekt pirotechniczny do 10 g);  

korki wybuchowe - do 80 mg;  

moździerze - do 20 g;  

petardy - do 5 g; - strzelające konfetti - do 10 mg mieszaniny na bazie chloranów (V) lub chloranów (VII);  

ognie bengalskie - 2 500 g;  

pozostałe wyroby - do 50 g.  

 

3.3. Klasa III  

 

Do klasy III (symbol klasy: III) zalicza się wyroby pirotechniczne zawierające mieszaninę pirotechniczną o masie przekraczającej wielkości podane dla Klasy II, przeznaczone wyłącznie do stosowania w profesjonalnych pokazach pirotechnicznych.

 

 

ze strony strazy pozarnej, w Krotoszynie

http://www.krotoszyn.psp.wlkp.pl/index.php...hp?file=im&dz=2

Link to post
Share on other sites

ok dziekuje! sprawdzałem te paterdy i nic nie ma :( najwyżej wieczorem jeszcze raz sprawdzę i napiszę wszystkie oznaczenia z tej petardy. a o takiej firmie jak Kometa słyszeliscie, bo ja się na tym nie znam...

Link to post
Share on other sites

no właśnie nie mam, ale sś dość cieńkie i raczej nie przypomonają tych z Waszych zdjęć. Więc chyba jest tak jak mowisz. Jeszcze ich nie odpalałem więc okaże się jutro.

 

Co do 2 huków to ma to swoje zalety - nie trzeba rzucać 2 petard :)

Link to post
Share on other sites

Cóż, ja za pierwszym razem zrobiłem z K207 z kulkami dość mocno opakowane. Efekt? Kulki zerwały tynk :)

Na szczęście to była tylko próba.

Do budynku powinny wystarczyć K204. Używaj raczej petard z oznaczeniami K-xxx, chyba, że przetestujesz inną. Najlepiej najpierw na kartonie, potem na sobie.

 

K204 - budynek

K206 - przestrzen otwarta

 

( normy z warszawskich strzelanek, kolega wczesniej podal link do forum warrior.pl )

 

 

Chciałbym jeszcze dodać, że mój kumpel używa Big Jumbo ale to już jest przesada. Duża przesada.

( Na szczęście bez kulek, w formie odstraszacza. Ale i tak nie miło się robi gdy czujesz tą falę )

Link to post
Share on other sites

to jest wykluczone :D nawet nie przewiduje używania tego rodzaju petard, jedyne co narazie chcę z tym zrobić to "bangi". Dlatego 2 huki. Zobacze jak to działa. Chciałem zastosować do tego rurke metalową w celu wzmocnienia huku, ale to w innym topicu.

Link to post
Share on other sites

Wytrzymałą, stalową, najwyżej 2,3 uzycia na rurke. Muszę to przetestować ale dopiero w weekend. Taka rurka (z tego co kiedyś mi się nudziło, jeszcze przed asg jak wrzycaliśmy np do rynny) to doś mocno wzmacniała huk, ale spowodowane to może było wielkością tej rurki i tutaj pojawia się pytanie jak robrać srednicę tej rurki oraz długość, aby jej nie rozsadziło.

Link to post
Share on other sites
Skutki moga być proste: rurki może nie rozerwie ale wybuch petardy może zmienić ja w pocisk lecący w losowym kierunku mogacy zrobić komuś krzywdę.

 

I tyle wystarczy w tym temacie. Kiedyś widziałem jak mały korsarz rozwalił porządną rurkę, nie pamiętam z czego była wykonana ale nie wytrzymała ciśnienia i pękła ( na 60% aluminiowa ) . Gdyby był większy rozwaliło by ją, a wtedy miałbym, właściwie to mógłbym "czegoś" nie mieć :lol: . Mogę powiedzieć, że była to szczeniacka zabawa ze starym tapczanem, ale już zmądrzałem. Nie będę miał szczęścia przez całe życie.

Link to post
Share on other sites

O! Dziekuję. W sumie proste do przewidzenia :D Ale zawsze wolę sie sptać bardziej doświadczonych. Tak wieć pozostanę przy "ruskim zapalniku" i czernej taśmie :D

 

Też tak myślę! Dzieki za ostrzeżenie :) niby człowiek swoje doświadczenie ma, ale zawsze lepiej zapytać!

Link to post
Share on other sites

A no i w kwesti zapalników ( nie zdążyłem zanim wysłałeś posta )

Odradzam wszelkie na nadmanganianie potasu i glicerynie. Zbyt ryzykowne i proste, by funkcjonowało :)

 

( wtedy gdy chcesz; bo tak to potrafi nawet w nocy odpalić )

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...